Skocz do zawartości

GF 9600M GT a 9600 GT....jakies roznice?


Recommended Posts

Taka, że mobilne chipy są zoptymalizowane pod względem mniejszej prądożerności i TDP, co oczywiście przekłada się na wydajność. Nie wiem jak to wygląda w procentach, ale desktopowe 9600 jest na pewno mocniejsze niż mobilne.

Link to post
Share on other sites

... w ustawieniach jakich?? Low i rozdzielczości 800x600?? Już widziałem osoby, które płynnie grają w Crysisa czy Far Cry 2 na najwyższych ustawieniach na NV8400.

 

Bez obrazy ale granie na laptopach to dla mnie pomyłka, laptop ma dla mnie służyć do pracy poza domem, etc. Do grania to się kupuje dobrego blaszaka albo konsole

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej - 9600M to karta mobilna , slabsza od zwyklej. To obecnie jedna z najlepszych kart mobilnych w stosunku cena/jakość. Pozwoli pograć jak na standardy laptopa calkiem przyjemnie.

Bez obrazy ale granie na laptopach to dla mnie pomyłka, laptop ma dla mnie służyć do pracy poza domem, etc. Do grania to się kupuje dobrego blaszaka albo konsole

jak ktoś nie ma na czym innym to i na tym gra. Nie kazdy moze kupic sobie "blaszaka albo konsole". Gram w wiele gier, w tym najbardziej wymagających jak Crysis i nie placze ze mi sie tnie, a mam 9300m, jeszcze slabsza od tej w temacie. Dla niektorych poza oczopląsem liczy się tez grywalnosc. Smiac mi sie chce jak ludzie placza ze mają "tylko" 50 klatek w GTA4. moj kumpel ma ati mobility 3470. Nie sprawdzalismy ile bylo dokladnie fps w GTA4 ale 30 to on nie przekraczal. I co?? przeszedl całą z bananem na twarzy. Bo liczy się też grywalność.

Link to post
Share on other sites

Wiesz jak ktoś kupuje notka za ok 3000zł z 9600M GT to wolałbym kupić najtańszego netbooka i blaszaka za blisko 2000zł.

Wilk syty i owca cała.

 

PS. Crysis to gra się głównie dla "oczopląsów" bo grywalność oceniana przez wielu jest poniżej krytyki.

Link to post
Share on other sites

W 100% się z Tobą zgadzam Darodaredevil ;}

 

Mi się teraz zaczną studia zaoczne, więc jako, że od domu będę się oddalał co weekend też planuję zakup laptopa. Nie mam przecież zamiaru całe deszczowe, czy nudne weekendy spędzeć na GG, czy naszej klasie (;p) toteż wiadome jest, że będę chciał sobie pograć, a targanie blaszaka, czy konsoli co weekend ze sobą mija się z celem.

Ciekawi mnie jaka jest różnica w wydajności między GeForcem 9300, a 9600M GT?

Link to post
Share on other sites

Wiesz jak ktoś kupuje notka za ok 3000zł z 9600M GT to wolałbym kupić najtańszego netbooka i blaszaka za blisko 2000zł.

Wilk syty i owca cała.

 

PS. Crysis to gra się głównie dla "oczopląsów" bo grywalność oceniana przez wielu jest poniżej krytyki.

notebooki z 9600M zaczynają sie przynajmniej od 3500zl.

 

PC za 2000zl nie bedzie sie roznil wydajnoscia od laptopa za 3000zl.

 

Rzeczywiscie w Crisisa tylko pogralem ze 2 dni :) ale za to np STALKER, GRID, Mass Effect,COD4, Oblivion, Gothic3 - tu się liczy dla mnie grywalnosc :) większosc z nich wlasnie na tej 9300m przeszedlem albo przechodze :P

 

@Makkk - przede wszystkim użycie 512MB pamięci GDDR3 zamiast 256MB GDDR2. Róznica calkiem spora. Moja 9300m jest slabsza tez od ATi Mobility 3650 z 512MB GDDR2. Jesli masz mozliwosc to wez wlasnie 9600M, ona z tych 3 jest najlepsza a przy tym naprawde stosunkowo niedroga.

 

 

@@@@@@@@@

 

edit: Aristo Vision i475-E136 za 3699zl z 9600GT

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,61816/

 

HP Pavilion dv5-1160ew za 3499zl

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,63305/

Link to post
Share on other sites

9600M GT w zestawieniu na nhl ma następujące wyniki w 3D Mark'ach 03, 05, 06 - 14993, 9444, 4981. Więc wydajnością pasuje do GF 8600GT/ATI 3650.

 

Zaraz usłyszę, że w 3D Mark'a się nie gra, ale z mojego doświadczenia wychodzi na to, że jest to dosyć miarodajne porównanie wydajności tych grafik. A na 8600GT... to się da pograć fajnie!

Link to post
Share on other sites

notebooki z 9600M zaczynają sie przynajmniej od 3500zl.

 

PC za 2000zl nie bedzie sie roznil wydajnoscia od laptopa za 3000zl.

 

Tym bardziej bym inwestował w netbooka (a nawet za 1,4-1,6k można kupić całkiem przyzwoitego notka) i blaszaka.

 

Rotfl :):):P

Postaw koło siebie kompa za 2k i tego laptopa za 3,7k, włącz na nich cokolwiek i się przekonasz co jest wydajniejsze.

 

Zaraz usłyszę, że w 3D Mark'a się nie gra, ale z mojego doświadczenia wychodzi na to, że jest to dosyć miarodajne porównanie wydajności tych grafik. A na 8600GT... to się da pograć fajnie!

N/c.
Link to post
Share on other sites

Ja znalazłem jeszcze coś takiego

dobra, lepsza chyba od zwyklej 9600.

notebooki z 9600M zaczynają sie przynajmniej od 3500zl.

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,69883/ - 2649 zł

:mrgreen:

mowie o normalnych laptopach, gdzie caly jest rozny, a nie jedno dobre a reszta slaba :)

N/c.

@kubbak nie kazdy ma kasy na 2 kompy. I czasem trzeba stosowac polsrodki jak laptop czy taka karta.
Link to post
Share on other sites

@Darodaredevil no wiesz jeżeli mówiłeś o 3500zł to zgodzę się z kubbakiem że lepiej kupić lapka za 1.5tysia i stacjonarnego za 2tysie... bynajmniej ja bym wolał tak zrobić...

a ja powtórzę że nie każdego stać na 2 zestawy i ma możliwość by ich używać w ten sposob. 85% mojego czasu spedzam 200km od domu, na uczelni. Wracam zadko wiec zeby pograc to najlepiej miec go w akademiku. Ale z drugiej strony - ferie, dluzsze weekendy czy cos - PC trudno tachać a w domu tez by sie pogralo. A domu kompa wogole nie ma. Co do kwoty - fakt, napisalem bez zastanowienia troche to 3500zl. Ale ja za swojego nie dalem wiecej nawet niz 3000 - powtarzam ze nie kazdy ma mozliwosc posiadac wiecej kompów i za wieksza kase.

Link to post
Share on other sites

Ale ja wlasnie mam laptopa z ta grafika...HP Pavilion dv5...i Crysisa przeszedlem na srednich...pare detali tylko mialem zmniejszonych,Bioschock czy Wiedzmin ida na maksa...o te porownanie kart spytalem z ciekawosci...wlasnie nisose sie z zamiarem zmiany laptopa bo tego mam juz prawie rok...a co sie tyczy wyboru laptop czy blaszak...aj caly czas jestem w rozjazdach...miedzy paroma krajami...dlatego kupuje laptopy....pewnie jak juz sie gdzies osiedle to kupie blaszaka...

Link to post
Share on other sites

Brat ma nVidię 8600M w laptopie i karta osiąga tyle punktów w 3D MArk ile poczciwy 6800GS w 3DMark 06 Chociaż wynik jest trochę podbity przez procesor. Niemniej jednak gra we wszystkie samochodówki sprzed roku i dwóch. GRID działa prawidłowo ale przy średnich ustawieniach grafiki i w rozdzielczości rzędu 1280x768.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o laptopa do 3500zł to tyko MSI EX625 z Radkiem 4670 i tyle w temacie wszystkie 9600 mogą się schować sam miałem dylemat nowy blaszak czy nowy laptop do 4tyś ciężko by mi było złozyć coś sensownego na i7 a tak spokojnie mogę przeczekać aż ceny trochę spadną

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...