Skocz do zawartości

Klawiatura podświetlana do gier (około 450zł)


Recommended Posts

Szanowni Forumowicze,

 

jak w temacie, poszukuję klawiatury do gier za około 450zł. Urządzenie będzie współpracować z laptopem Lenovo Y50-70 i myszką Razer DeathAdder Chroma. Oto moje wymagania:

 

- podświetlenie (Najlepiej jak najwyższa dostępna paleta kolorów możliwych do ustawienia)

- intuicyjność (Nie wiem jak to opisać inaczej. Przy domowym PC posiadam klawiaturę Gigabyte Force K7 i jestem w stanie pisać i grać na niej bez odrywania oczu od ekranu - klawisze bez najmniejszego problemu znajduję palcami w ułamku sekundy, co nie mogę powiedzieć o tymczasowej, wyspowej klawiaturze bezprzewodowej przy laptopie firmy Rapoo)

- jakość wykonania (nie oszukujmy się za takie pieniądze nie kupuje się sprzętu z tandetnego chińskiego plastiku, o podświetleniu ledwo widocznym, którego nasycenie kolorów pozostawia wiele do życzenia)

- łatwość w utrzymaniu czystości (jest to raczej aspekt drugorzędny, więc może zostać pominięty. Jak wiadomo niektóre peryferia komputerowe łatwiej ''łapią'' kurz i mieszają go z potem tworząc na plastiku zaschnięte ''błoto'')

 

Może na koniec dodam własną propozycję do Waszego zbadania, a mianowicie Razer DeathStalker Chroma: http://www.razerzone.com/gaming-keyboards-keypads/razer-deathstalker-chroma

 

Dlaczego zainteresował mnie ten produkt? Otóż jestem posiadaczem myszki Razer DeathAdder Chroma, która spisuje się u mnie znakomicie. Oba urządzania pracowałyby pod oprogramowaniem Synapse, co pozwala na dużą możliwość konfiguracji. Jedyne co mnie martwi to nie-mechaniczne klawisze, ale na BlackWidow, który kosztuje jeszcze raz tyle mnie nie stać. Może jednak DeathStalker spisze się dobrze? Tutaj zostawiam pole do dyskusji dla Was.

 

Podsumowując, liczę na jakieś wartościowe porady, gdyż w temacie klawiatur jestem kompletnie zielony. Proszę o ciekawe propozycje od Was, oraz analizę mojego wyboru.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

kazdy moze powiedziec co innego, ale nie istnieje pojecie 'klawiatura do gier', drozsze klawiatury wlasnie moga oferowac tylko to co napisales, jakosc wykonania, podswietlenie, wyglad... no i moze uzytkowanie moze byc latwiejsze/trudniejsze, czy tam bardziej dopasowane do jednego badz do drugiego...

 

Ja Ci nie polece nic, ale chcialem tylko uswiadomic, ze klawiatura za 10 zl z tesco i taka za 500 zl bedzie dzialac identycznie, tylko mam wrazenie, ze ta za 10 zl poradzi dluzej wytrzymac ^^

 

Ręce opadają. Nowaj

Link to post
Share on other sites

Używałem ponad 1,5 roku Corsair K70 na przełącznikach Cherry MX Brown (399 pln mnie ta przyjemność kosztowała), wtedy zakochałem się w produktach Corsair :)
Całe wykończenie ze szczotkowanego anodyzowanego aluminium, dobrze skomponowana podkładka pod nadgarstki, prostota projektu, bardzo wyraźnie podświetlone klawisze + opcja podświetlenia tylko tych które chcemy (oczywiście backlit by nie męczyło oczu).
Dodatkowo spacja pokryta specjalną utwardzaną powłoką oraz dodatkowe 10 klawiszy w tym WSAD które możemy zamienić z tymi na klawiaturze.
Możliwość wyłączenia przycisku Windows, w prawym rogu minimalistyczne lampki informujące o capslock'u, numlock'u i scrollock'u.
Prosty i funkcjonalny panel do sterowania audio oraz odtwarzaniem.
(Pełne!) NKRO (przy moba, MMO super przydatne) (wiele klaw z tego pułapu cenowego nie oferuje full'a tylko np 6kro czy 10 lub 12 kro.)

Gdy w nieszczęśliwym wypadku przy przeprowadzce klawa została zgnieciona przez pralkę, no i stałem długo przed dylematem zakupu nowej. 
Miałem na liście takich przedstawicieli:

Qpad MK-85
Qpad MK-90 (czasem pojawiają się za 500-530 na allegro i ebay)
Corsair K70 (powrót do tego samego niezawodnego produktu ale na klawiszach Cherry MX Red)
Corsair K95 (Full RGB )
CM Storm Trigger-Z

Ostatecznie, po zamówieniu wszystkich bez K70 i po-testowaniu, zostałem wierny Corsair'owi.
Znowu wykonanie na najwyższym poziomie. Metalowe wykończenie całej płyty tak jak w K70, dodatkowy panel z klawiszami (przydatne do MMO, RPG'ów itp), który jest specjalnie obniżony względem całej klawiatury by nie wcisnąć przypadkowo klawisza.
Każdy aspekt K70 tutaj zastosowany został z podobną starannością.
Podświetlenie Full backlit dla całej gamy prawie 17 mln kolorów.
Blablabla.
Jedyne co to ze dwa dni zajęło mi przestawienie się z brown'ów na redy.
Cichsze od brownów jeśli jest się przyzwyczajonym do używania klawiatur mechanicznych, w innym przypadku redy są głośna-we, ale mniej niż browny w niewprawnych dłoniach.
Tak czy siak przełożyłem O-ringi i teraz klawiatura jest praktycznie niesłyszalna.
Poziom głosu w byłym K70 i w K90 z o-ringami można porównać do klawiatur działających na przyciskach scissors.


Sumując.
Moja propozycja - Corsair K70
W cenie do ok 450 zł, IMHO bije wykonaniem na głowę klawy od qpad, cm storm, razera czy tesoro.
Wyjątkiem może być tesoro colada którą nie raz widziałem na allegro w cenie ok 500-paru zł, powystawowe lub sprowadzane kóra także z pełnym wykończeniem aluminiowym jest lepsza.
Model K70 do swoich konkurentów cenowych może nie oferuje takiej gamy bajerów jak wielokolorowe podświetlenie, dodatkowe przyciski (jak w trigger -Z) czy panel audio z hubem 2 x usb gdzie można podłączyć pendrive czy słuchawki i mikrofon (jak w qpad 85), tu znajdziemy tylko jedno usb na tylnym panelu oraz przełącznikiem bios od 1 do 8ms.
ale to już od ciebie zależy na czym ci zależy.
Dla mnie K95 stoi na poziomie konkurowania z Ducky i myślę że przynajmniej 3 do 5 lat będę się nią cieszył.
(nie to że padnie po tym czasie ale zapewne zapragnę czegoś nowego z rynku  :>  )

Edytowane przez Psycho71
Link to post
Share on other sites

A co złego jest w portalach typu allegro?
Zawsze masz 14 dni na zwrot jak ci coś nie będzie odpowiadać.
Mam ponad 260 transakcji na allegro z czego tylko 40-parę sprzedaży, reszta to zakupy i nigdy nie miałem problemów.
Obecnie portale pokroju allegro czy ebay są bardzo bezpieczne, tylko trzeba uwaznie czytać opisy ofert oraz w razie potrzeby dopytywać mailowo sprzedawców.
Większą cześć komputera w tym GPU i CPU kupowałem przez allegro bo było o dobre 5-10% taniej niż w sklepach jak morele czy esc.

Nawet jeśli nie przekona cie nic do portali to tak czy siak zakręcił bym się przy K70 albo jak już niżej to qpad 85.
A jesli nie dasz rady poczekać żeby dołożyć pieniądz.
To raczej bym zbił z ceną i na razei kupił CM Storm QuickFire Ultimate o ile znajdziesz takową  do 400/420 zł
Przesiedział na niej (i jesli to twoja pierwsza mechaniczna to cherry mx brown) jakies 6-7 miesiecy, sprzedał (one chodza jak ciepłe bułeczki) , dołożył 120-150 zł i poszedł własnie w corsair'y (ale to moja opinia :P )
Dlaczego do 400 zł?
Bo ona więcej nie jest warta.
Większość z nich (przez hype na mechaniki) zrobiła się strasznie droga.
Płacić za nią 480 zł to strzał w kolano bo już za 490 można darować trigger-z albo qpad mk-85.

No a z zakupami sprzętu przy takiej kwocie to wiadomo, kusi by dokładać do wielkiej przepaści (z 450 do 500 a z 500 do 550).
Bo po od 550 zł czyli corsair k70, qpad mk85 itp jest wielka przepaść i nie ma żadnych sensownych klawiatur.
Kolejny pułap startuje dopiero przy 750 zł+ dla takich sprzętów jak k95, ducky, daskeyboard, czy juz wspominana tesoro colada .

Jeszcze możesz popatrzeć na strixa od asusa, czasem i za ~420 da sie dorwać.
Mi osobiście nie przypadł do gustu, ale "bawiłem" się przez 8-10 dni tą klawą.


[edyta 02:23]
Jeszcze mi do głowy przyszła Azio MGK-1.
To taki odpowiednik K70 tylko ze klawisze funkcyjne są podstawione pof funkcję FN+ wybrany klawisz.
Jest tak samo wykonana z szczotkowanego anodyzowanego aluminium i ma pełne podświetlenie, chyba białe.
Tylko że ona jest na przełącznikach Kailh blue (chińska konkurencja dla Cherry MX które są niemieckie, ostatnio razer używa chińskich w swoich klawiaturach), więc może ci to nie pasować. (są głośne).
Ciężko ją dostać na Polskim rynku ale przedział cenowy dla niej skacze od 400 do ok 580 zł, zależy od rynku lub kraju zakupu.

A z plastików mi się przyśniło że istnieje na polskim rynku coś takiego jak Func KB-460 Gaming i chyba się mieści w cenie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...