Skocz do zawartości

Problemy z internetem na nowym routerze


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez limera1n,

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem sobie nowy router Asus RT-AC56R i borykam się z pewnym problemem. Mianowicie strony nie zawsze się ładują, muszę odświeżyć kilka razy aby dostać się do strony którą chcę otworzyć. Na wifi to samo. Wcześniej miałem Belkina N300 i problem był tylko na wifi ( czekałem długo aby wejść na jakąś stronę ) dlatego chciałem wymienić router a teraz mam również problem z internetem na kablu :/ Wgrałem nowe firmware ale nie widzę żadnej poprawy. Co robić?

Link to post
Share on other sites

Zaloguj sie do ustawień routera, w zakładce WAN powinno być jedno lub kilka pól na adres serwera DNS. Wyłącz automatyczny wybór DNS i wpisz jakiś inny na przykład 8.8.8.8 lub 8.8.4.4 (dnsy google'a) i zresetuj router.

 

Jesli to nie pomoże to zobacz we właściwościach sieci panelu sterowania na windowsie czy nie masz na sztywno ustawionych DNSow. Jesli byś miał to daj na auto lub tez zmień na adresy od google

Zapomniałem jeszcze dodać że jest prosty test na diagnoze ewentualnych problemów z DNSami:

 

  • wpisujesz www.onet.pl - jeśli są problemy to : 
  • wpisujesz 213.180.141.140 (adres IP onetu) - jeśli wbijesz na onet od razu to właśnie znaczy że problemem są DNSy 

Tak nawiasem to właśnie one odpowiadają za tłumaczenie nazw stron na adresy IP ich serwerów  ;)

Edytowane przez limera1n
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, wygląda na to że jest znaczna poprawa. Teraz wyskoczyło mi coś takiego

http://i.imgur.com/7umMrbi.png

 

Muszę to dograć do perfekcji bo internet niedługo będzie moim źródłem utrzymania i nie może mi zrywać połączenia.

 

Teraz oglądam netflixa i cały czas zrywa połączenie :/

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Cóż, wygląda na to ze kabel "wchodzący" do routera łapie przerwania albo jest uszkodzony... Proponuję w miarę możliwości zamienić kabel który łączy router z modemem lub przepiąć go do innego gniazdka na modemie jeśli masz taką możliwość... Pozginaj też w okolicach wtyczek bo wygląda na to że po prostu coś nie łączy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednym kabelem połącz port Ethernet w modemie oraz do port WAN (niebieski) w routerze. Tyle wystarczy. Po tym najlepiej zresetuj oba urządzenia (wył i wł) i daj znać jak działa  ;)

 

Komputer podłącz do gniazdka LAN1 w routerze (czarny kolor, 4 blisko siebie są)

Edytowane przez limera1n
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/L0Q2wxB.jpg

 

http://i.imgur.com/V6ypFP0.jpg

 

Jak widac pala sie inne diody na innym kablu. Nie wierze ze jest az tak zle teraz... Zaraz zrestartuje. Mam nadzieje ze jak cos bede mogl wrocic do starego routera bez problemow.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi raczej o układ gniazdek na tym modemie. Wychodzą z niego 2 kable ethernet?

 

@up to odnosi się  do  tego że istnieją skrętki crossowane i proste a ten router ma funkcje która wykrywa z automatu rodzaj kabla, przez to nie ma znaczenia jakiego użyjesz - prostego czy crossowanego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i o to chodzi, teraz będzie działać  :) Różnica w kolorach kontrolki ETHNET wynika z różnych rodzajów kabli. Pali się ona na zielono gdy kabel pozwala na przesył z max prędkością 100Mb/s. Kabel czarny jest wykonany w kategorii wyższej, posiada maksymalny przesył 1Gb/s więc ETHNET pali się na niebiesko i tak powinno być.

 

Zwróć jeszcze uwagę w przyszłości na to że przy internecie z kablówki zestawienie połączenia może potrwać nawet do kilku minut po włączeniu modemu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ok. Czyli bez tego czarnego kabla nici z netu?

 

Nie, internet mógłby działać na słabszym kablu, przesył danych byłby max 100Mb/s, Internet u autora to 66Mb z hakiem więc się nam to mieści. W tym przypadku jednak obstawiam że jeden z kabli był uszkodzony/źle dociśnięty/przerywał - stąd problemy z rozłączaniem sieci itp

 

Jednak gdy miałbyś na przykład łącze o prędkości 200Mb/s i użył takiego słabego kabelka (mam na myśli kategorie poniżej 5) to mimo że gniazdka obsługiwały by 1Gigabit, to po sieci płynęłoby jedynie max 100Mb/s.

 

Dlatego jeśli planujesz budowę sieci musisz zadbać by i gniazdka i okablowanie wspierały konkretny standard.

Fast Ethernet = 100Mb/s 

Gigabit Ethernet = 1Gb/s

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...