Skocz do zawartości

Zużycie baterii Galaxy S6 EDGE


Recommended Posts

W S6 przez noc poszlo 12% baterii. W LG G3 10% a w Lumii 535 5% baterii. W iPhone 6 2%.

Drenaż baterii w androidach jest i jest to całkiem normalne. Podlaczaj tel do ładowarki na noc.

Dodam ze nie sa to miarodajne wyniki bo czasami moj g3 potrafil spaść z 40% do 5% przez noc bo zachcialo mu sie cos zainstalować..

Edytowane przez QuYoshi
Link to post
Share on other sites

Ustaw kernela po swojemu przez noc z 65% (Opo) nie spadło nic w godzinach 22-9. Pewnikiem leży przechodzenie w deep sleep lub jakaś aplikacja nagminnie Tobie go wybudza. Sporo daje wyłączanie wifi na noc, a także wszelkich czujników np obrotu ekranu itd. Do andka 5.1.1 polecam AK kernel z synapse ( APKA z marketu,albo kernel auditor. ) Ustawić po swojemu np w mało wymagającym trybie obniżyć taktowania...itd.

Link to post
Share on other sites

Pamietaj ze wgranie czystego softu od samsunga anuluje ci gwarancje. wiem bo przez to samo przechodzilem z sony w plusie. walczylem z nimi pol roku i dalej sie wypieli. Wiec wolałbym jednak oddac go na gwarancje zanim zaczne cos kombinować. poza tym wgranie czystego 5.1.1 nic ci nie da. Wgranie 6.0 moze i owszem bo zaimplementowali te funkcje... snooze czy jakos tak - ta ktora wprowadza telefon w stan jakby drzemki w nocy.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanie do posiadaczy S6 EDGE, jakie macie zużycie baterii ?

U mnie po nocy zniknęło 9% bateria też dość szybko ucieka.

To jest normalne w tym modelu ?

Jak wygląda sprawa z reklamacją telefonu ze względu na baterię ?

Mam Edge od 21 kwietnia więc bateria nie jest już pewnie w tak dobrym stanie jak w nowym telefonie. ale z własnego doświadczenia wiem, że średnio drenaż baterii oscylował w granicach 4%-9%, udało mi się zredukować to do 3-7% za pomocą aplikacji Clean Master. 

 

Smartfona używam dość intensywnie w ciągu dnia więc i tak zazwyczaj ładuję go na noc. 

Link to post
Share on other sites

Debrandujac telefon oficjalnym softem nie stracisz gwarancji bo ten nie nabija flagi [W przypadku samsungów jest użyty tzw KNOX] także raczej nie powinno być problemów.

Jeżeli chodzi o baterie to sprawdz co najwięcej ją żre w ustawieniach, przeważnie aplikacja google, czuwanie sieci itp, może masz duzo słabych nadajników i telefon się między nimi przełącza non stop żeby uzyskać dobry zasięg a to drainuje dosyć konkretnie

Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety nie do końca, w przypadku Samsunga to gwarancja jest na 2 lata, a na baterię jeden.  

 

dowiadywałem się dziś w jednym wrocławskim salonie w magnolii :)

oczywiście rok na baterie dotyczy tylko niektórych krajów  lecz u nas wystarczy w okresie 2 lat przy składaniu reklamacji powołać sie na piśmie na ustawę konsumecką  i na "niezgodność towaru z umową" i samsung bez ani jednego "ale" robi co do niego należy 

niestety telefon jest tak skonstruowany , że nie da się go praktycznie naprawić samemu bez utraty gwarancji stąd wystarczy zrobić tak jak napisałem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...