Skocz do zawartości

Komputer chodzi a monitor nie reaguje.


Recommended Posts

Witam :)

Od roku czasu miałem taki o to problem : grając w np CS:GO po jakimś czasie ekran monitora robił się czarny a komputer działał dalej. Monitor jakby przechodził w stan czuwania , dioda zmieniała kolor na pomarańczowy a komputer dalej działał. Robiłem RESET kompa i znowu wszystko śmigało, do takiej sytuacji dochodziło gdy grałem w gierki o dość dużych wymaganiach. 

Sprawdziłem temp CPU  i GPU . Temp CPU były w porządku a GPU tu zaczyna się problem. Z kartą było tak źle ,że nawet testu nie dało się przeprowadzić.

Planem było to by zmienić pastę na CPU i GPU zacząłem od CPU a na GPU nie zdążyłem bo pojawiła się usterka.

Odkręciłem chłodzenia zdjąłem starą pastę , nałożyłem nową. Wszystko przykręciłem, podłączyłem. Chciałem sprawdzić czy na tamtą chwilę jest wszystko w porządku. Niestety okazało się ,że nie i do dzisiaj jest taka sytuacja. Komputer się włącza , wszystkie wiatraki od wszystkich podzespołów razem z zasilaczem działają. Lecz komputer jakby nie wysyła sygnału do monitora ,że jest włączony. Dioda jest pomarańczowa. Mysz oraz klawiatura podłączone na USB nie świecą się. Znalazłem na YT filmik z identycznym problemem ,który niestety też jest nierozwiązany :

 

Naprawdę nie mam już pomysłów co to może być.

Pozdrawiam

 

1. CPU: Procesor AMD PHENOM II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition 

Chłodzenie: Zalman CNPS10X PERFORMA
RAM: 2x Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9
MOBO: Płyta główna MSI 870-C45
GPU: Asus Radeon HD 6850 1GB (EAH6850)
HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA3 
PSU: Tacens RADIX IV 450W
Napęd: Samsung SH-S223C
CASE: Obudowa SilentiumPC Pure Black 310

 

2. Windows 7 Home Premium x64

3. Zmiana pasty na procesorze.

4. AVG 2015

5. Reset BIOSu (wyjąłem baterie ,przekładałem zworkę chyba dobrze to zrobiłem)

-podłączałem monitor innym kablem

-monitor sprawdzałem na innym kompie jest sprawny (klawiatura i mysz też)

- odłączyłem pamięć RAM dysk itp by sprawdzić czy płyta główna będzie piszczeć tak wydawała odgłosy.


Nie wiem jak usunąć temat. Może nawet lepiej . ROZWIĄZAŁEM PROBLEM : siedziałem na tym 2 dni i udało się. Okazało się ,że miałem źle podpięte pamięci RAM jedno z miejsc na tą pamięć uszkodziło się .

Pozdrawiam

Edytowane przez kosa474
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...