Skocz do zawartości

Smartfon za 800-1000zł LG? Motorolla?


Recommended Posts

Tworzyłem już tu kiedyś podobny temat ,ale trochę czasu minęło ,ja z różnych względów nadal bez telefonu więc zakładam temat ponownie.

Na czym mi zależy ?

-Szybkie, bezawaryjne działanie. Telefon miałby mi starczyć na dłuższy czas więc byłbym nieszczęśliwy gdyby po roku mulił tak że na otwarcie folderu wiadomości czekam minutę.

-niezła jakość zdjęć. Nie oczekuje w tej cenie jakości nowego Iphona niemniej jednak totalnie słaby/mierny aparat jest dla mnie czynnikiem wykluczającym.

-niezła jakość dźwięku - używam telefonu jako odtwarzacza muzyki.

-chciałbym korzystać z internetu dlatego przydałoby się opcja LTE

-możliwie najbardziej przyjazna obsługa ekranu dotykowego - docelowo chciałbym używać dość często internetu ,a średnio mi idzie z ekranem dotykowym. Nie wiem co by pomogło, większa matryca ?

-wolałbym nowy telefon,raczej ze sklepu stacjonarnego (nie znam się za bardzo na telefonach stąd cieżko by mi było ogarnąć czy ktoś mnie nie oszukuje).

 

Naturalnie przeglądałem podobne tematy i najczęściej polecanymi modelami są LG G2 i Motorolla Moto G2 (zresztą również polecano mi je wczesniej o ile pamiętam). Są jakieś inne propozycje ?

Budżet mocno ogranicza, szczególnie biorąc pod uwagę ostatni wymóg ,ale liczę na Waszą pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Cóż, niestety faktycznie zarówno LG G2 i G3 nie do dostania w granicach 1000zł. Jeśli ktoś by miał inne źródła (poza podejrzanymi aukcjami na allegro) to byłbym wdzięczny za odzew.

za te pieniadze dostaniesz nowego nexusa 5 i myślę ze to dobry wybór. bedzie mial troche gorsza baterie ale bedzie działał dużo sprawniej od obu wymienionych. 

Jeśli umiesz bawić sie w rootowanie itd. to więcej niewyciszenie z LG g2, Boje sie ze 1gb ramu w moto moze powodowac zamykanie aplikacji itd.

Nexus to ciekawa propozycja. Szczególnie interesuje mnie to ,że w każdej recenzji/opinii podkreślana jest szybka praca urządzenia. Szkoda tylko trochę słabszego aparatu i odtwarzacza muzyki. Ceny na allegro widzę różne, ciekawe jak będzie wśród stacjonarnych sprzedawców. Wyszedł ostatnio Nexus 5x. Parametry (chociazby aparat) teoretycznie warte uwagi, warto na to czekać czy cenowo będzie to jednak dużo więcej ?

Link to post
Share on other sites

Ja mogę z czystym sumieniem polecić n5. Mam go półtora roku i dobrze się sprawuje. Aparat aparatem, mi starcza. To jednak podręczny aparat, na wycieczki bierze się lustrzankę. Jakość dźwięku jest super, można bez problemu wgrywać różne mody, nawet na nagrywanie w stereo i odtwarzanie w stereo. Są też mody typowo nastawione na jakość dźwięku z wieloma opcjami personalizacji. Bateria jeden dzień wytrzymuje przy intensywnym użytkowaniu. Dostał niedawno androida 6 oficjalnego. 10gb pamięci dla mnie to i tak dużo. Cała moja muzyka zajmuje 3gb. Szczerze nie wiem ile ludzie czasami mają utworów w telefonie, że im pamięci brakuje ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to ,że w tym budżecie pozostaje mi jedynie nexus 5 i Motorolla moto G 3 generacji. Najtańsze HTC one m8 czy LG G3 to kwestia minimum 1400zł ,a biorąc pod uwagę ,że każdy telefon po ok 2 latach nie chodzi już jak należy to nie wiem czy warto dodawać tą kwotę. Na papierze lepiej wygląda Nexus,ale niestety ni mogę go znaleźć w sklepach stacjonarnych (saturn,media markt itp). Zna ktoś jakieś pewne źródło gdzie byłby on dostępny ?

Link to post
Share on other sites

Tylko gdzie szukać takich ludzi ? Pytałem po znajomych i nikogo nie znalazłem kto by obecnie miał taką opcję.

Na ten moment znalazłem z w miarę pewnego źródła Nexusa 5 (D821 16GB) i LG G3 (D855 16GB) w podobnej cenie ok 1200zł. Występują taniej ,ale to jest źródło ,któremu w miarę ufam. Czy te oznaczenia (D821 i D855) to to czego nalezy szukać (wersja Polska/Europejska)?

Link to post
Share on other sites
Przeciez do 1000 znajdziesz g2 od kogos kto przedluzal umowe

Nie znajdzie, bo G2 już od długiego czasu nie jest oferowany u operatorów.

 

 

Czy te oznaczenia (D821 i D855) to to czego nalezy szukać (wersja Polska/Europejska)?

Tak.

Edytowane przez Rica1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc warto tyle dać za N5/G3 czy da się to dostać taniej ?

N5 kusi mnie przede wszystkim wydajnością,brakiem zacinek (co jest dla mnie bardzo ważne) z kolei G3 ma większy wyświetlacz (dla mnie plus pod kątem używania internetu itp) i lepszy(?) aparat i karty SD jednak w kazdej recenzji podkreśla się ,że pojawiają się zacinki (ja znalazłem wersję 3GB ram ,która niby lepiej sobie z tym radzi). *Edit to chyba błąd w opisie sprzedawcy ,bo telefon 16GB chyba nie ma opcji na 3 ramu (z tego co wiem 3 gb są tylko 32gigowe)

Czy standard LTE występuje zawsze w tych modelach czy da się 'wpaść' na modele nie obsługujące tego standardu?

Edytowane przez Doc71
Link to post
Share on other sites

Wersja 16GB LG G3 ma 2GB ram,a 32GB ma 3GB ram,w G3 nadal potrafi zamulić przez tą rozdzielczość podczas gdy nexus 5 mając czystego androida chodzi jak burza,ale ma to niby być naprawione gdy dostanie 6.0,w wersji 3GB ram występuje to rzadziej,aparat ma lepszy G3,w G3 D855 i nexus D821 zawsze jest lte.

 

Edytowane przez Deusjarek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż najważniejsze wymaganie to właśnie wydajna i szybka praca bez zamuły więc skłaniam się trochę ku nexusowi.

Ciężko mi ryzykować ,że G3 zaskoczy po update ,a z kolei 3GB to już niestety większy koszt (bywają w granicach 1200zł ,ale ,może niesłusznie, jestem dość sceptyczny wobec takich 'promocji').

Mam nadzieję ,że uda mi się porównać w ręce N5 i G3 i zobaczyć jak ta różnica w ekranie wygląda na żywo. Szkoda tylko ,że N5 jest niekoniecznie dostępny w sklepach.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/oryginalny-samsung-galaxy-note-3-32gb-nowy-2-kolor-i5724541759.html

?

 

Wygląda na autentyk, i nie jest to wersja NEO szkoda tylko ze dostawa 49zl :o

 

Ma FHD, rysik, LTE, 3gb RAM, można sciągnąć obudowę żeby zmienić baterie oraz posiada slot na karte.

Bateria tez długo trzyma, do tego 5,7 cala, więc do internetu w sam raz, sam używam Note od jakiegoś czasu tyle że 4

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Note 3 wydaje mi sie trochę za duży na komfortowe noszenie w kieszeni. Zresztą niezbyt ufam aukcjom z 'przesyłkami międzynarodowymi' ,które są w 'promocyjnej cenie'.

Oglądałem LG G3 i ciężko mu coś zarzucić. Osobiście nie doświadczyłem zamułek ,ale pewnie inaczej by 'zaśpiewał' po ściągnięciu kilku aplikacji,szczególnie ,że takie głosy bardzo często się pojawiają w internecie. Nexusa 5 niestety nie udało się dorwać do obejrzenia.

WIdziałem za to Moto G 3gen i trzeba przyznać ,że prezentuje się przyzwoicie jednak na papierze przegrywa chociazby ramem z Nexusem.

Widziałem również Huaiwei G7 w niezłej cenie. Specyfikacja podobna jak wyżej wymienione. Warty uwagi jest ten telefon?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, odświeżam temat po dłuższym przeszukaniu internetu (recenzje, serwisy aukcyjne itp).

Wnioski : Oneplus niestety odpada ,bo raz ,że przekracza budżet i to nie mało ,a dwa ,ze jest po prostu za duży. Ma to swoje plusy (przeglądanie internetu, bo oglądania filmów na telefonie nie rozumiem) ,ale ja noszę telefon w kieszeni i coś takiego mi tam nawet nie wejdzie.

LG G3 - teoretycznie ma wszystko czego potrzeba ,ale te lagi mnie zniechęcają. Dać ponad 1000zł za telefon i mieć zamułki już na starcie to nei jest to czego chcę.

Nexus 5 - jego minus to fakt ,że ciężko go dostać i brak slotu na kartę (wraz z dość małą pojemnością). Zgrywanie co chwila zdjęć na komputer i zmiana muzyki co 2 dni to też raczej nie najlepsza perspektywa z telefonem za te pieniadze.

 

A wiec pytanie : może jest coś jeszcze na co nie zwróciłem uwagi ? Patrzyłem na Xperie Z1c. Mniejszy wyświetlacz (to na minus) ,ale działa płynnie (tak wynika z recenzji), jest mniejszy, aparat niezły i ma opcje rozszerzenia pamieci przez kartę. Ceny jak widzę kształtują się podobnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...