Skocz do zawartości

Dobór switch'a i nie tylko.


Recommended Posts

Cześć i czołem!

 

1.

Poszukuję dobrego switch'a.

Podpiętych urządzeń będzie 8 + chcę mieć zapas na min jeszcze 4 wychodzi ze minimum 12 portów. Wiadomo 1gbps. Wydaje mi się że jeżeli będzie zarządzalny to będzie lepiej (na przyszłość może się przydać)

Cena do 500 zł (wiadomo mniej = lepiej)

 

2.

Jakiej skrętki użyć. Myślałem nad KAT6. Wiadomo nie do wszystkich urządzeń będzie KAT6. Tylko do tych gdzie mają byc pewne transfery. Tak wiem wiem KAT 5E też daje rade ale akurat te ważniejsze kable będą pod tynkiem więc wypadało by aby były dobre. Jakiej firmy kupić? 

 

Linki jedynie Allegro / Morele / Proline

Edytowane przez gopek
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie wiesz jak i do czego użyjesz "zarządzalności" switcha to nie ma sensu wydawać na niego pieniędzy, prawdopodbnie nigdy go nie skonfigurujesz do jakiś konkretnych celów. A jeśli chodzi o niezarządzalne to czy weźmiesz 8levela czy TP-Linka czy nie przymierzając Netgeara to wydajność będzie taka sama.

 

Kabel - jeśli robisz to porządnie i w ścianach to faktycznie może warto KAT6 puścić. Pamiętaj tylko, żeby gniazda i patchpanel również spełniały kat.6. No i zapakuj to do szafki żeby kable nie latały luzem. Sprawdzona marka kabla to Linkbasic. Spełnia wymagania kategorii z nadmiarem.

Link to post
Share on other sites

Oj tam. Mniejsza. Myślałem nad gniazdkami lecz nie wiem sam do końca. Wszystko wyjdzie w trakcie prac :) możliwe że kupię listwy przypodłogowe większe a gniazdka natynkowe i dam je zaraz nad listwami. Może być też tak że puszę listwy natynkowe i też będzie :) 

Musze to przemyśleć wszystko :) 

 

A co do switcha :) Jakieś propozycje? :) 

Link to post
Share on other sites

Kat6 przyda sie dopiero jak bedziesz planowal zmiane na 10gbps, jezeli takiej zmiany nie masz w planach to ja bym nie przeplacal

 

Ze switchy zawsze cenilem sobie d-linki, mozesz wybrac dowolny z ich oferty :)

 

Sam mam teraz dgs-1210-52 i nie narzekam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...