Skocz do zawartości

I5-6600(bez k)@ 3,9Ghz vs I5-4690k @ 4,5Ghz


Recommended Posts

Witam serdecznie przymierzam sie do zaukpu komputera teraz pytanie który procesor wybrać bo w przypadku 4690K istnieje możliwość podkrecenia a 6600 nie i teraz pytanie który ma lepszą wydajność

podkrecony do 4,5Ghz I5-4690k czy I5-6600(bez k) w trynie turbo tj. 3,9Ghz ? Nadmienie że ich ceny są prawie identyczne.

 

Srkomnie dodam iż w testach na benchmarku I5-6600 Turbo 3,9Ghz jest lepszy niż I5-4690k @ 4,5Ghz o jakeś kilka procent.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

Ja wybrałbym I5-6600.Biorę pod uwagę oczywiście twoje ostatnie zdanie. Mogę wtedy nie myśleć o specjalnie przystosowanej płycie do kręcenia co pozwoli zaoszczędzić parę złotych. No i kwestia indywidualności każdej sztuki tak procesora jak i płyty. Na jednym zestawie z 4690K wyciśniesz prawie 5 a na innym możesz mieć trudności z 4,3....A przy 6600 już systemowo ,bez "zabawy" masz 3,9. Oczywiście to moja ocena,ale są spece od kręcenia i dla nich ewentualne możliwości 4690K ,będą dużo ciekawsze i pasjonujące.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie przymierzam sie do zaukpu komputera teraz pytanie który procesor wybrać bo w przypadku 4690K istnieje możliwość podkrecenia a 6600 nie i teraz pytanie który ma lepszą wydajność

podkrecony do 4,5Ghz I5-4690k czy I5-6600(bez k) w trynie turbo tj. 3,9Ghz ? Nadmienie że ich ceny są prawie identyczne.

 

Srkomnie dodam iż w testach na benchmarku I5-6600 Turbo 3,9Ghz jest lepszy niż I5-4690k @ 4,5Ghz o jakeś kilka procent.

 

No cóż ja zawsze podpieram się tym

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

 

Jak juz miałbym brać i5-6600 to w wersji K. W innym przypadku 4690K

Link to post
Share on other sites

hmm podsumowując podkręcony 6600 do 4,5Ghz daje około 10FPS wiecej w grach w porównaniu do 6600(bez k) natomiast Geforce EVGA 970 traci do Geforca 970 G1 gaming około 7FPS. Daje to wniosek iż musiałbym dopłacić około 400zł za 3FPS jeżeli chciałbym być na 6600k :0 musze to przemyśleć


powiedzcie mi coś jeszcze panowie o trybie TURBO na procesorach intela chodzi mi mi głownie o 6600 czy ten tryb turbo to włączam na płycie głównej i on ciągle jest taktowany z zegarem 3,9Ghz tak jakby był podkręcony do 3,9 ???

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie przymierzam sie do zaukpu komputera teraz pytanie który procesor wybrać bo w przypadku 4690K istnieje możliwość podkrecenia a 6600 nie i teraz pytanie który ma lepszą wydajność

podkrecony do 4,5Ghz I5-4690k czy I5-6600(bez k) w trynie turbo tj. 3,9Ghz ? Nadmienie że ich ceny są prawie identyczne.

 

Srkomnie dodam iż w testach na benchmarku I5-6600 Turbo 3,9Ghz jest lepszy niż I5-4690k @ 4,5Ghz o jakeś kilka procent.

Jeśli faktycznie jest wydajniejszy przy 3.9Ghz to zdecydowanie bym go wolał ze względu na temperatury i możliwość zastosowania wentylatora na bardzo niskich obrotach.

Link to post
Share on other sites

 

powiedzcie mi coś jeszcze panowie o trybie TURBO na procesorach intela chodzi mi mi głownie o 6600 czy ten tryb turbo to włączam na płycie głównej i on ciągle jest taktowany z zegarem 3,9Ghz tak jakby był podkręcony do 3,9 ???
Tryb turbo można włączyć/wyłączyć w biosie.Włączony będzie działał zawsze,poda najwyższe dostępne taktowanie procesora w stresie.
Link to post
Share on other sites

hmm podsumowując podkręcony 6600 do 4,5Ghz daje około 10FPS wiecej w grach w porównaniu do 6600(bez k) natomiast Geforce EVGA 970 traci do Geforca 970 G1 gaming około 7FPS. Daje to wniosek iż musiałbym dopłacić około 400zł za 3FPS jeżeli chciałbym być na 6600k :0 musze to przemyśleć

powiedzcie mi coś jeszcze panowie o trybie TURBO na procesorach intela chodzi mi mi głownie o 6600 czy ten tryb turbo to włączam na płycie głównej i on ciągle jest taktowany z zegarem 3,9Ghz tak jakby był podkręcony do 3,9 ???

ale brednie, czyli kiedy i5 6600 na stocku (3.9 Ghz) wykręca mi 20 FPS to i5 6600 na 4.5 Ghz wyciągnie mi 30? niestety nie!

różnice w wydajności podajemy w procentach bo wspomniane przez Ciebie '10 FPS więcej' to inna różnica wydajnościowa przy 30FPS a inna  przy 150FPS, ofc to samo tyczy się kart graficznych

 

co do turbo - domyślnie jest włączone, włączy się gdy zajdzie taka potrzeba efekt da powiedzmy podobny jak podkręcenie do tej samej wartości jednak ze względu na to, że każda sztuka procesora jest inna jeśli chodzi o możliwości OC - warto się rozeznać czy może nasza sztuka nie jest w stanie wyciągnąć więcej (a zapewne jest)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...