Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem


Recommended Posts

Witam. Otóż mój problem polega na tym iż osoba z którą się łącze i chce  pogadac prze mikro słyszy silne"buczenie" - podczas gdy jeszcze dwa dni temu nie było problemu.... po zajrzeniu do opcji dźwięku/ nagrywanie rzeczywiście poziom jest pokazany jako maks ilość zielonych kresek.... po wjesciu w właściwosci i wybraniu zakładki rozszerzenia w "zwiększenie wydajnosci mikrofonu" zobaczyłem ze jest ustawione na 30 + db lecz po przesunięciu paska na 0   w ogóle mnie nie słychac ( albo z tego co kolega mówi bardzo bardzo słabo (choc sie dre)) a siła spada do 2 zielonych kresek i sie utrzymuje ( ew jak cos mówie to zwiększa sie do 3 kresek) - przesunięcie chocby o 10 dB skutukuje natychmiastowym zwiększeniem do maks mocy mikro i owym buczeniem u osoby z którą chce porozmawiac w głośnikach.. Podłączanie do innych portów ( na obudowie czy w głośnikach  - do wejsc przeznaczonych dla mikrofonu bez zmian)

 

Dwa dni temu obserwowałem dziwne przerywania w głosie - jak odtwarzałem piosenki czy tez oglądałem filmy  na sekundke dwie było słychac zgrzyt jakbym nagle odłączył głosniki - potem ustało 

 

Ktoś może mi powiedzieć o co chodzi? 

Moja płyta główna:
MSI Z97 G43
System: Windows 10

Link to post
Share on other sites

Ścisz mikrofon abyś Ty go nie słyszał w swoich głośnikach (opcje odtwrzania w panelu karty i tam ścisz mikro), może to sprzężenie zwrotne, ustaw mikrofon tak aby nie był na lini z głośnikiem. W panelu sterowania kary powinieneś mieć opcję usuń szumy z otoczenia (czy jakoś tak) i drugą aby nie łapał dźwięków z głośnika. Zaznacz obie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...