Skocz do zawartości

Zasilacz to mojego zestawu.


Recommended Posts

Cześć

 

Mam do was pytanie bo nie znam się za bardzo na zasilaczach i nie wiem jaki kupić do tego właśnie zestawu:

 

 

Procesor: i3 3220 3.30 GHz

Ram: 8 gb

Płyta główna: gigabyte H77-DS3H

Grafika: gtx 750 ti 2gb

dysk: 1tb

 

Bo to jest tak że teraz do tego procesora co mam chce kupić tą karte graficzną jaką podałem powyżej,ponieważ taką mi każdy polecał do tej i3 a zasilacz pisali mi bym też wymieniał bo obecnie mam taki https://www.google.p...wHV7Qr-HUZlUKM: .

Edytowane przez jabucho20
Link to post
Share on other sites

Pyszna porada, zwłaszcza, że ten zestaw nie dobije w stresie do 200W...

 

Pobór całej platformy, z i7 na LGA 2011 po OC:

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph7764/61475.png

 

 

1. Podaj budżet.

2. Planujesz w najbliższej przyszłości upgrade ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może to i z mojej strony za duże uogólnienie. Niech się spece od zasilaczy tutaj wypowiedzą. Ja nie mam już takiego rozeznania co teraz najlepsze. Suche testy z portali do mnie nie przemawiają, np. cudowne zachwalane zasilacze SPC, których nie nadążały serwisy wymieniać. Nigdy nie składam komputerów w oparciu o teoretyczne wyliczenia, bo to całkowita głupota. Niech płaczą inne dzieci, że im się grafika wiesza lub wykrzacza. Ja takich problemów nie potrzebuje.  

Link to post
Share on other sites

OK, ale jeśli na platformie z sześciordzeniowym i7 na LGA 2011, po OC, maksymalny pobór nigdy nie dobija do 200W to nie ma możliwości, aby był on wyższy z i3, który nie tylko jest pierdylion razy bardziej energooszczędny, ale którego nie da się podkręcić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

maksymalny pobór nigdy nie dobija do 200W

 

Crysis 3 nie jest odpowiednikiem maksymalnego poboru. O to mi chodziło. Są sytuacje gdzie ten pobór będzie większy. Dlatego jak widzę wykres z "max poborem" i w nim C3 to się tym nie kieruję, bo to nieprawda. Oczywiście chodzi mi o całą platformę a nie tylko GPU. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...