Skocz do zawartości

E8400 się przegrzewa do 100 stopni!!


Recommended Posts

Otóż tak. Mój E8400 ma już ponad 2,5 roku i nigdy nie był podkręcany. Chłodzenie box-owe od zawsze, nigdy nie nakładałem nowej pasty. Dziś postanowiłem, żę podkręce sobie procka do 3,6. Najpierw spróbowałem do 3,2 potem do 3,6 no i wszystko git. Dopiero gdy sprawdziłem za pomocą pewnego programu temp. to okazało się, że jest blisko 80 stopni w stresie. Więc zdjąłem cooler i postanowiłem go przeczyścić bo był nieźle zakurzony :oops: . Na procesorze była taka cienka warstwa( i to chyba jest pasta) którą gdy tylko dotknąłem to się kruszyła i pokrywała powiedzmy 50% powierzchni procesora. Nie zdrapywałem tej kruchej "substancji". Założyłem cooler z powrotem, uruchomiłem kompa i zanim doszedłem do ekranu startu systemu był komunikat, że temperatura CPU wysoka i się po chwili komputer wyłączał. Uruchamiał ponownie i zmieniam z 3,6 ponownie na 3,0 i dalej to samo. Zostawiłem komputer na 2 godziny. Gdy wróciłem spróbowałem ponownie i udało mi się już dojść do startu systemu i odpalić program, żeby sprawdzić temperatury, no i jak zobaczyłem na czerwono 99 stopni a po chwili 103 komputer zgasł. Teraz gdy chcę go uruchomić nadal jest że temperatura CPU zbyt wysoka i się wyłącza. Jak mam sobie poradzić z tym problemem? Narazie mam pomysł by jechać i kupić pastę jutro nałożyć i powinno grać wszystko no ale pasta nie zbije mi raczej temperatury ze 100 stopni do 50. Cooler chodzi normalnie. Myślę, że jest zamontowany poprawnie. Każda rada mile widziana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...