Skocz do zawartości

i7-6700K Skylake | OC | Cisza | Render/Games


Recommended Posts

Witam!

 

Temat tworzę w celu korekcji pewnych elementów zestawu.

 

Płyta główna (pod OC)

 

RAM (nie jestem pewien co do taktowania i opóźnień)

 

Monitor (pod fpsy)

 

Obudowa z wiatrakami pure wings (zastanawiam się nad chłodzeniem wodnym)

 

Zestaw pod nagrywanie,renderowanie,granie. (co do nagrywania: myślę nad jakąś nagrywarka[bo w sumie programem szkoda fpsow] oraz zewnętrzną kartą dźwiękową)

 

Nagrywarka DVD (jeżeli znacie jakieś wydajne i ciche to prosze o polecenie linkami)

 

Planowane na 100% OC procesora.

 

Proszę o pomoc w wybraniu  wyżej omówionych elementów.

 

http://www.morele.net/inventory/info/865Dt4/

 

Intel Core i7-6700K Skylake
MSI Z170A GAMING PRO
G.Skill Ripjaws 4 32GB 4x8GB DDR4 2400MHz CL15
MSI GeForce GTX980Ti

Samsung 850 PRO ASAP 256GB
Western Digital Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB
CPU Be Quiet! Dark Rock 3
Super Flower Leadex - 80Plus Gold - Modularny - 650W

Fractal Design Define S z oknem Czarna

Edytowane przez OrlenYT
Link to post
Share on other sites

Co do słuchawek to lepiej już weź HyperX Cloud 1, lepszy dźwięk posiadają c: Co do OS to weź lepiej wersję BOX (po wymianie płyty głównej nie będziesz musiał kupować kolejny raz). Pamięci kup 2x[2x8GB] (chociaż 4x8 też może być bo będziesz mięć nadal 2xDualchannel) gdyż Skylake nie obsługuje Quad Channel (zapewne dopiero skylake-e będzie to obsługiwać).

Link to post
Share on other sites

Budzet jest narazie nie okreslony i niech tak zostanie lecz w granicach mozliwosci. Np.oczywisty jest fakt ze na plyte glowna nie dam 1500zl.

Skupmy sie na wydajnosci w przystepnej cenie

 

Mam ram

G.Skill DDR4 16GB (8GBx2) 2400MHz, CL15

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr4-16gb-8gbx2-2400mhz-cl15-ripjaws-4-red-f4-2400c15d-16grr-723128/

Co do plyty, myslicie ze msi pro nada sie do oc czy leiej asrocka,asusa wersja hero ??

A jaki monitor do fpsow poleacie?

Link to post
Share on other sites

Budzet jest narazie nie okreslony i niech tak zostanie lecz w granicach mozliwosci. Np.oczywisty jest fakt ze na plyte glowna nie dam 1500zl.

Skupmy sie na wydajnosci w przystepnej cenie

 

Mam ram

G.Skill DDR4 16GB (8GBx2) 2400MHz, CL15

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr4-16gb-8gbx2-2400mhz-cl15-ripjaws-4-red-f4-2400c15d-16grr-723128/

Co do plyty, myslicie ze msi pro nada sie do oc czy leiej asrocka,asusa wersja hero ??

A jaki monitor do fpsow poleacie?

Masz ram, tzn masz go u siebie? Płytę weź sobie Asus Pro Gaming z lepszą sekcją zasilania, nieco lepsze możliwości OC. 

 

Warto też pomyśleć nad szkiełkiem, tzn. ma być pod 980 Ti, czyli 1080p 144Hz albo 1440p 144 Hz. Pomyśl nad tym.

Edytowane przez jutjub
Link to post
Share on other sites

Płytę weź sobie Asus Pro Gaming z lepszą sekcją zasilania, nieco lepsze możliwości OC. 

 

Warto też pomyśleć nad szkiełkiem, tzn. ma być pod 980 Ti, czyli 1080p 144Hz albo 1440p 144 Hz. Pomyśl nad tym.

chodzi ci o te mobo ?

Asus Z170 PRO GAMING

 

słyszałem że wersja hero jest bardzo wydajna

Asus MAXIMUS VIII HERO

 

Warto też pomyśleć nad szkiełkiem, tzn. ma być pod 980 Ti, czyli 1080p 144Hz albo 1440p 144 Hz. Pomyśl nad tym.

Czyli jakie np? możesz podać jakiś konkretny przykład?

Link to post
Share on other sites

Co do OS to weź lepiej wersję BOX (po wymianie płyty głównej nie będziesz musiał kupować kolejny raz). Pamięci kup 2x[2x8GB] (chociaż 4x8 też może być bo będziesz mięć nadal 2xDualchannel) gdyż Skylake nie obsługuje Quad Channel (zapewne dopiero skylake-e będzie to obsługiwać).

Microsoft Windows 8.1 Professional 32-bit/64-bit PL DVD BOX

G.Skill DDR4 16GB (8GBx2) 2400MHz, CL15

Tak, Hero będzie wydajniejsza (sam mam zamiar ją kupić). Odpowiedz jeszcze co do tych pamięci. 

Odpiszę Ci koło 16, teraz idę.

mam w sensie znalazłem na morelach i podlinkowałem,

16GB na razie wystarczy.

czy postanowione, bede bral wersje hero

Asus MAXIMUS VIII HERO

została jeszcze kwestia monitora, nie umiem znaleźć jakiegoś fajnego 144hz pod fpsy, wydaje mi się, że ten benq jest taki przeciętny.

Link to post
Share on other sites

Jak już bierzesz system za prawie 1k, to już bierz dziesiątkę http://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-professionl-pl-32-64-bit-usb-box-fqc-09115-766585/

Ok ta płyta zostaje

Jeśli chodzi o monitor to poczytaj sobie FAQ i pomyśl, co jest dla Ciebie ważniejsze http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

Teraz powiedz, czy wszystko ma pasować kolorystycznie, wziąłeś obudowę z oknem, czyli tak. Mój kumpel ma tą samą MOBO i mówił, żeby nie dobierać jasnych/jaskrawych pamiątek, bo będzie to wyglądać niezbyt dobrze. Jak już zwracasz na to uwagę to zobacz jakieś ciemne albo czarne. Spójrz na HyperX Savage i na Corsair Vengeance Lpx 

Link to post
Share on other sites

 

 

słyszałem że wersja hero jest bardzo wydajna

 

Ciekawe, ciekawe ...

 

 

 

Intel Core i7-6700K Skylake

 

 

czy postanowione, bede bral wersje hero Asus MAXIMUS VIII HERO

 

Panie, dokładasz 100 zł i masz 5820K na 2011v3. Czy ja dobrze widzę w tytule tematu "RENDER" ? Czy aby o nim nie zapomniałeś ?  

 

 

została jeszcze kwestia monitora, nie umiem znaleźć jakiegoś fajnego 144hz pod fpsy, wydaje mi się, że ten benq jest taki przeciętny.
 

 

Może Eizo FG2421-PL na matrycy VA

Link to post
Share on other sites

Panie, dokładasz 100 zł i masz 5820K na 2011v3. Czy ja dobrze widzę w tytule tematu "RENDER" ? Czy aby o nim nie zapomniałeś ?

w tytule jest tez skylake, wiec nie chce innego procesora niz ten. najwiekszym priorytetem są gry, następnie coś do nagrywania a render bedzie ok przy tym procu bo i tak zajmuje czołowe miejsca w benchmarkach (nie potrzebuje najlepszego procesora pod renderowania)

 

 

monitor piękny, zdecydowanie lepiej się prezentuje od tego benqu, jakoś zawsze wolałem matryce VA

Eizo FG2421-PL

Teraz powiedz, czy wszystko ma pasować kolorystycznie, wziąłeś obudowę z oknem, czyli tak. Mój kumpel ma tą samą MOBO i mówił, żeby nie dobierać jasnych/jaskrawych pamiątek, bo będzie to wyglądać niezbyt dobrze. Jak już zwracasz na to uwagę to zobacz jakieś ciemne albo czarne. Spójrz na HyperX Savage i na Corsair Vengeance Lpx 

no właśnie tak chciałem kolorystycznie dopasować

 

moze cos takiego?

G.Skill Ripjaws V

Link to post
Share on other sites

Wiesz, że 5820K po OC będzie równie szybki na pojedynczym rdzeniu co 6700K po OC, a będziesz zawsze miał szybszy rendering i możliwość SLI.

A wiesz, że jednak nie będzie.

Zegar w zegar Skylake jest wydajniejszy ~12% od Hswl

Jeżeli priorytetem są gry a render tylko od czasu do czasu to bierz i5. Nie wiem. Nie brałbym 4 rdzeni / 8 wątków cenie 6 rdzenie / 12 wątków  ;)

To jest najlepsza odpowiedź.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jeżeli priorytetem są gry a render tylko od czasu do czasu to bierz i5. Nie wiem. Nie brałbym 4 rdzeni / 8 wątków cenie 6 rdzenie / 12 wątków  ;)

zastanawiałem się właśnie nad i5 tylko myślałem że render bedzie wydajniejszy,szybszy na i7 ale skoro mam przeplacac to chyba wole tego i5

 

po zmianie podzespolow juz wczesniej omówionych zestaw wyglada nastepujaco:

http://www.morele.net/inventory/info/Mj7Qt/

Link to post
Share on other sites

GRY = i5 6600K

Render = i7 5820

 

Na i7 6700K nie ma miejsca, bo jest zbyt drogi, albo i7 5820 jest zbyt tania :D Jak kto woli.

Do tego mobaski na nowy socket kosztują swoje  i różnica w cenie się zaciera jeszcze bardziej na korzyść 6 rdzeniowca. Dochodzi do sytuacji gdzie i7 6700K to procek dla ... idioty, który nie umie liczyć, albo nie wie w jakim celu CPU nabywa. i7 jest do konkretnych zastosowań wielowątkowych - to nie są procki pod obliczenia jednowątkowe, nie po to wciśnięto tam HT ... ma być jak najwięcej wątków, a jak ma ich być jak najwięcej, no to raczej 5820 i temu pochodne ... Zawsze też można powiedzieć "ale ja chcę" tak jak to robi większość obecnie, nie podając uzasadnienia, nie argumentując wypowiedzi ... Jak kolega nade mną "niewyobrażam sobie żeby nie brać I7 6700K tylko I5 6600K" ... ponieważ ? Mistrzu Józku masz taki autorytet że normalnie powiesz i już jest zrobione ... a czemu, po co, dlaczego ... nie, to nie jest istotne, istotne jest że Józio był wstanie złozyć kilka znaków z słowa, słowa w zdanie, a sens ... Kto ma na to czas w tych czasach  8-) 

 

Do autora - błąd logiczny w tytule - cisza nie idzie w parze z OC, albo jedno albo drugie. Sytuacja analogiczna  do rynku moto - widziałeś kiedyś "ściagacza" po tuningu cichego ? W OC prio jest albo sam wynik, albo uzyskanie jeszcze większej mocy obliczeniowej, cisza schodzi na drugi plan, szczególnie że największy nasz problem podczas OC to temperatury zbyt wysokie, a to znowu ciągnie za sobą podkręcenie systemu chłodzenia zazwyczaj do extremalnych wartości ... cicho nie jest jak to wszystko się "rozpędzi" ... ale jest rozwiązanie - możesz "zalać" dziada, czyli wykonać LC. Koszt od około 2-2,5tyś w górę  ;) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Na i7 6700K nie ma miejsca, bo jest zbyt drogi

Dla jednych drogi , dla innych nie . A poza tym  kto bogatemu zabroni ?

 

 

 

Może Eizo FG2421-PL na matrycy VA

 

Poczytaj na forum MVA o tym monitorze , jest niby super ale trafiają się z  "cross-hatching"

http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269&start=150

Edytowane przez jozek23
Link to post
Share on other sites

Dla jednych drogi , dla innych nie . A poza tym  kto bogatemu zabroni ?

Jeden z najgłupszych argumentów jakich można użyć w stosunku do podzespołów komputerowych. To nie jest samochód lub telefon gdzie ważna jest jeszcze kwestia gustu. Ten procesor to będą po prostu źle zainwestowane pieniądze a autor i tak zrobi co będzie chciał.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...