Skocz do zawartości

Dokupienie Ram


Recommended Posts

Witam.

Moja płyta wygląda tak:

http://motherboards.specout.com/compare/105-184/MSI-890FXA-GD70-vs-MSI-970A-G45

Moje obecne pamięci:

http://www.morele.net/pamiec-corsair-xms3-2x2gb-1333mhz-ddr3-cl9-dimm-classic-heat-spreader-for-core-i5-i7-tw3x4g1333c9a-297322/

Pamięci umieszczone są w niebieskich slotach i najporściej byłoby dokupić drugi taki zestaw ale problemem jest to że pierwszy czarrny slot od strony procesory jest zasłonięty chłodzeniem i nie bardzo chce mi się demonotwać ze względu na pękające gumki od wiatraka.

Chciałbym dokupić jedną kość 4 Gb i umieścić ją pomiędzy niebieskimi.

Czy będzie tak działać?

Drugie pytanie czy może być od innego producenta,bo nie mogę znaleźć takiej samej kości Corsair 4 Gb?

 

Jakoś źle mi się link wkleił .Płyta główna to ta z prawej  970A- G45

Edytowane przez pustelnic
Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz dołożyć RAM do drugiego kanału, to najważniejsze, aby zgadzała się parametry ( przy podkręcaniu lepiej mieć dokładnie te same, gdyż wtedy uzyskasz podobne wyniki dla wszystkich kości, co ułatwia sprawę, no ale podkręcać raczej nie będziesz ) 

Gdyby to było pod intelem, to pamięć chodziła by w FLEX channel, niestety nie mam pojęcia jak to jest z AMD ( najgorzej pójdzie w single channelm, najlepiej w odpowiedniku flex )

Zrobić to można, fizycznie wszystko będzie działać, jedyna niewiadoma to jak ci kanały płyta ustawi 

Ale szczerze, jaki problem odkręcić chłodzenie ? 
U mnie to są 2 szybkośrubki, no i oczywiście wentylator, który jest na klipsach ( wiatrak to ci zborze mieli  ) też trzeba zdjąć, ale to u mnie 10 sekund roboty, o co chodzi z tymi gumkami ?  Nie mów mi że masz gumką recepturką wentylator do radiatora przyczepiony ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początku to dzięki za odpowiedź bo już myślałem że jest coś nie tak z moim postem :)

Takie gumki są w Fortis  HE1225 i już jedną urwałem dosyć łatwo .

Co do RAM-u to dużego wyjścia nie mam chyba jesli chcę dołożyć jedną kość 4Gb.Jeden slot wolny bo drugi zasłonięty chłodzeniem CPU .Dokupię o takich samych parametrach ale innego producenta bo z Corsair nie mogę znaleźć.Chodziło mi o to czy ma jakieś znaczenie w który z tych dwóch wolnych czarnych slotów włożę te dodatkowe 4 Gb .

W sumie pomyślałem że gdyby nie działało to trudno ,po prostu dokupię jeszcze jedną taką samą a te które mam pójdą na licytację.

Link to post
Share on other sites

Ahh pięknie intel wprowadza w błąd na swojej stronie
( jak będziesz mieć 2x2GB na jednym, kanale i 1x4GB na drugim to albo :
- te dwie 2GB będą wdziałać w dual channel, a ta 4GB w single ( ja mówię na to flex, bo tam też jest właśnie mieszanie, coś pracuje w jednym trybie, a coś w drugim ) 
- albo wszystkie w single 
 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...