Skocz do zawartości

Temperatury icore7 950


Recommended Posts

Cześć

 

Mam pytanie czy te temperatury są normalne dla icore7 950 ze stockowymi zegarami?

 

Idle 41, 43, 42, 41 *C

 

Podczas grania w battlefielda bad company 2 speedfan pokazuje

obciążenie 47% i 51, 61 ,63, 55 *C te wartości skaczą w zakresie 51-63*C

 

chłodzenie to noctua nh-u12p

Link to post
Share on other sites

Najchłodniejszy to on nie jest, zwłaszcza przy takim coolerze. Pasta termo-przewodząca jeszcze nie "zaschła"? Była dobrze nałożona? Cooler przymocowany jest solidnie?

Spróbuj obciążyć go programem Orthos i wtedy podaj wyniki. Pamiętaj że temperatury nie powinny przekraczać według specyfikacji Intela - 67.9*C.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem programem prime95

Temperatura ze speedfana

Idle:

Core0 40

Core1 40

Core2 35

Core3 35

 

Stres 100%

 

Core0 66

Core1 65

Core2 61

Core3 61

 

Kurcze coś jest nie tak, katowałem przez dwa tygodnie komputer renderując kilka scen grałem wszystko było ok. A dzisiaj dwa razy mi się zawiesił podczas grania w bc2. Pasta była w komplecie z chłodzeniem, nałożyłem kropelke ciut większą od ziarnka grochu na środku procesora. Coś czuje że chyba dobrym wyjściem byłoby przesmarowanie procka tylko jak to zrobić :)

Link to post
Share on other sites

Coś czuje że chyba dobrym wyjściem byłoby przesmarowanie procka tylko jak to zrobić

Kupujesz nową pastę - polecam STG2 - odkręcasz cooler, ściągasz starą pastę np chusteczką higieniczną, a jeżeli pasta nie chce zejść możesz spróbować zmyć ją nasączoną chusteczką w spirytusie lub rozpuszczalniku uniwersalnym (tylko trzeba to zrobić ostrożnie). Nakładasz cieniutką warstwę nowej pasty i zakręcasz cooler ponownie.

Link to post
Share on other sites

Przecież do Noctuy jest dołączona świetna pasta! :[ Ziarnko grochu to chyba trochę dużo :co: Czymś płaskim rozsmaruj cienką warstwę tylko na procesorze(cienką, ale nie przeźroczystą, pamiętaj żeby była rozprowadzona równomiernie), załóż chłodzenie, a później Prime/OCCT :P

EDIT: Tak, bardzo dobra :) Wyczyść wszystko, a nakładaj tylko na procesor :P

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Mam płyte główną GA-UD3R na której jest seria diód informujących o obciążeniu i temperaturze podzespołów w tym cpu. Po przekroczeniu 60*C powinny się zapalić a nic się nie świeciło :[

 

Raz kozie śmierć ide przesmarować procesor mam nadzieję że nic nie uszkodzę.

 

http://img100.imageshack.us/img100/2192/wynikh.jpg

 

praktycznie nic to nie dało a dokładnie wyczyściłem resztki i równomiernie rozłożyłem cienką warstwę nowej pasty :)

 

gdybym zrobił to źle to temperatury powinny wzrosnąć jeszcze bardziej, jeżeli zrobiłem to dobrze to powinny spaść a różnicy w ogóle nie ma więc może problem jest w czymś innym ?

Link to post
Share on other sites

przestan panikowac, i7 to grzalki. do tego dochodzi HT i tryb turbo.

jaki masz przewiew w obudowie, ile wentyli na radiatorze ( jesli 1 to dokup kolejny ), czy sa skrecone, jesli tak to na ile?

jesli chcesz mocniej zbic temperature to polecam dobre WC/LC.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiesz nie często się kupuje nowy komputer, chciałbym żeby wytrzymał i pracował bezawaryjnie te kilka lat. Noctua ma dwa wentylatory na radiatorze. Myśle że to może być wina zasysania ciepłego powietrza z nad kości ramu 6 sztuk troche się jednak grzeje, odwróce przepływ powietrza i zobacze jak będą stały temperatury

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...