Skocz do zawartości

1500zł:Nowa grafika...??


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam grafiki do kompa:

Q8200 @3,2Ghz

ASUS p5n72-T-Premium 780i SLI

8GB OCZ reaper DDR2 800Mhz CL4

WD Black 500GB

NZXT Tempest

OCZ 500W

ASUS 9800GT TOP 512 (wersja z chłodzeniem jak od 8800GTS)

 

Mam ~1500zł.raczej nVidia (nie wiem czy słusznie, ale mam szacunek do tej firmy, jeśli nie słusznie to proszę mi dać dobre argumenty).No i pytanie Dokładać drugą taką w SLI?, czy iść w stroną GTX 275 1792MB EVGA?Czy dać spokój i poczekać na G300 (to jeszcze trochę czasu więc znajdę jakieś 3000zł)

Kompa używam raczej do 3ds Max'a ,Blendera, Photoshop'a, ale miło czasem sobie coś odpalić z gier.Dobrze, żeby miała CUDA bo coraz więcej cudownych programów do np.szybkiej konwersji filmów.I jeszcze, czy konieczna jest zmiana zasilacza?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem spokojnie możesz poczekać na G300 bo wyedy już będzie DX11 i nowy OpenGL a skoro uzbierasz 3000zł to spokojnie wystarczy na najwyższy model i lepszy zasilacz bo ten pewnie by wystarczył ale na bardzo niebezpieczny styk więc z taką kartą na pokładzie nie warto ryzykować :D a jeśli potrzebujesz na teraz to GTX285 to świetny wybór :P i zasiłki nie musisz zmieniać

 

na tych dwóch kartach wszystko pójdzie bardzo gładko po najnowsze tytuły aż po konwersje filmów(obie posiadają a G300 na pewno będzie posiadał CUDA i PhysX)

Link to post
Share on other sites

wg mnie to weź Ati Radeon HD4890 lub GTX285, ale skłaniałbym się ku tańszej czyli Radeonowi. Więcej niż 1GB pamieci trzeba ci jedynie jesli bedziesz miec monitor podad 26cali.

 

co do GT300 - pierwsze modele nie dosc ze beda nieoplacalne to jeszcze z pewnoscia beda mialy niedorobki i problemy. Z tego wzzgledu lepiej poczekac na druga rewizje GT300, wtedy tez stanieja

Link to post
Share on other sites

Mam monitor HP w1907s 19''.Wiem, że wszyscy chwalą te nowe Radki, ale czy one naprawdę są takie dobre?No i mam płytę od nVidii czy to nie będzie wadzić Radkowi, działać to na pewno będzie, ale czy nie będą przez to gorsze wyniki?Z kartą mi się nie spieszy, aż tak żeby kupować cokolwiek byle wydać.A pamięć, hmm żeby dać GTA IV na full trzeba mieć chyba ~1498MB w 1280x1024...

Link to post
Share on other sites

No i mam płytę od nVidii czy to nie będzie wadzić Radkowi, działać to na pewno będzie, ale czy nie będą przez to gorsze wyniki?

Rodzaj chipsetu nie ma wpływu na działanie karty graficznej danego producenta.

 

 

A pamięć, hmm żeby dać GTA IV na full trzeba mieć chyba ~1498MB w 1280x1024...

Wystarczy modyfikacja pliku konfiguracyjnego, żeby mieć odblokowane wszystkie opcje.

 

A do twojego monitora nie ma sensu dawać lepszej karty niż GTX260 / HD4870, a to i tak aż nadto do takiej niskiej rozdzielczości.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak pisze hiszpano.

 

Radzę kupić jakiś dobry 22'' monitor do 1000 zł, tu masz 'małą' pomoc w wyborze:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -1937.html

 

Natomiast do 500 zł dokup drugiego 9800GT i połącz karty w SLI.

Sprzęcik będzie nie tylko bardzo wydajny, ale i nacieszy Twoje oczy świetnym obrazem jaki oferują duże monitory LCD ;}

Link to post
Share on other sites

blebleble po pierwsze gupotą jest czekanie na gt300 i napalac sie na dx11,bo najslabszym ogniwem dzisiejszych kart z wyzszej połki są tylko i wyłącznie procesory C P U,wiec jest to nic innego jak napalanie sie na cos co pojawi sie dopiero na rynku w niskiej skali zaawansowania,bo chcąc kupic gt300 to lepiej czekac na gt300 z wyzszej połki jak ma to miejsce dzisiaj karta gtx 285 no chyba ze ktos lubi częste zmiany kart i ma za duzo kapuchy to prosze i jesli bys zrobił zakup np.gtx285 lub podobnej,przy tym tanszy Quad wykrecony przynajmniej do 3.2ghz do tego dobry markowy zasilacz to smigasz na fula w grach dzisiejszych i przyszlych na długo,sam mam taka konfiguracje i nie narzekam,a co do dx11 to policzcie ile wyszlo gier pod dx10 , dx10.1 a napalacie sie na dx11 no szkoda ze nie ma dx20hehe:) Dodam jeszcze ze do gt300 szukajcie procka rakiety bo te ktore są i wyjda będą na poziomie takim jakim teraz jestesmy,czyli to co wspominalem wczesniej cpu zawsze bedzie slabiutki w stosunku do kart chyba ze wymysla cos nowego w tej dziedzinie to wtedy karty rozwiną skrzydla w co nie wątpie technika leci do przodu:)albo chcesz kupic teraz konkretny zestaw? albo czekac kupic pozniej i licz sie z tym ze tanie to nie bedzie na początku:)))

Link to post
Share on other sites

ja zapewne zaczekałbym na GT300, a przynajmniej do nowych radków

wtedy spadną ceny kart ATI, bo wprowadzi nowe, wobec czego nVidia też będzie musiała jakoś zareagować

dlatego po premierze kart ATI kupisz albo taniej albo lepiej (jeśli przypadkiem zdecydujesz się na radeona)

w przypadku premiery nowych GeForce'ów będzie miała miejsce podobna sytuacja

dlatego na razie wymieniłbym monitor, może zasilacz i zbierał ile można na nowego GeForce'a (chyba że zdecydujesz się na ATI)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

chcesz miec full pamieci na karcie to bierz gtx260 1700mb (przyszle gry ja wykorzystaja) - wydajnosc dla Twojego monitora az nadmiarowa. kupisz wiekszy monitor to i dokupisz druga taka - pewnie wowczas to bedzie juz w cenie tanszej niz "barszcz" i bedziesz mial wowczas bardzo wydajne sli - oplacalnosc /wydajnosc lepsza niz kupic teraz gtx295 i napewno na bardzo dlugo jeszcze wystarczy

uznasz ze niechcesz sli to niekupisz drugiej i tyle - co tu rozwazac?

Link to post
Share on other sites

Drobna poprawka moniotor ma 1440x900 16:10 nie 1280x1024.Dopiero co go kupiłem bo mi padł AGM...17''.Większego nie chcę, może kiedyś.Im większy to lepszy..., im większa "lampa" to bardziej po oczach daje.Łatwo sobie uświadomić jak bardzo monitor świeci, wyłączcie w nocy światło i zostawcie sam monitor to cały pokój oświetli.Jak ktoś świeci mam latarką po oczach to się odwracamy, a przecież taki moniotr to taka właśnie latarka...

 

Spodobał mi się pomysł SLI GTX 275 1792MB...

Może nawet nie trzeba będzie zmieniać zasilacza.Był taki temat na forum o poborze prądu: wychodzi, że te watrości "zalecane 550W" są bardzo mocno przesadzone....

Dzięki za pomysły, ale chyba wezmę jedną GTX275 1792, potestuję a potem drugą,a tak: żeby miała przyjaciółkę ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomysły, ale chyba wezmę jedną GTX275 1792, potestuję a potem drugą,a tak: żeby miała przyjaciółkę ;)

Do tej rozdzielczości taka pamięć jest niepotrzebnym wyrzucaniem kasy w błoto, 896MB to i tak sporo do niej.

Link to post
Share on other sites

gtx 275 to wcale nei jest za dużo takiej rozdzielczosci

gtx 285 to nie jest za dużo, ale sensownego powyżej nie ma

Uzasadnij? W takiej rozdziałce GTX275 spokojnie pociągnie Crysisa na full (chyba nawet GTX 260-216 dałby radę), po co ma przepłacać?
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że jak nie przesadzi np z AA (po co aż 16x, tutaj to rzeczywiście będzie ~25 fps), to GTX275 da sobie radę. A w reszcie gier to już bez problemu. Bo w takich ustawieniach to nawet GTX285 może być niewiele szybszy, i też szkoda kasy. A w normalnych ustawieniach GTX275 starczy.

Link to post
Share on other sites

Zawsze mogę wziąść EVGA SSC 275, podkręcona daje podobne wyniki co gtx285.A pamięć, jeśli nie ma różnicy w szybkości transferu danych na pamięć to im większa tym lepsza.Tylko jedno pytanko.GTX 275 czym jest zasilane?Chyba 2x 6pin PEG, ale czytałem na forach o niej i tam ludzie mierzyli ile trzeba A na linii PEG chyba 35-36 czy ta zasilka ma 35A na linii 12V?

 

OCZ StealthXStream 500W SLI

 

Bo w opisie pisze "natężenie przy napięciu +12V: 18 A "

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...