Skocz do zawartości

Wymiana i5-2400 na i5-6500


Recommended Posts

Zastanawiam się nad wymianą mojej i5-2400 na i5-6500. Czy uważacie, że ma to sens, czy może wzrost wydajności będzie za mały w stosunku do pieniędzy, jakie trzeba będzie na tę wymianę wyłożyć? Komputera używam do przeglądania sieci, grania (np. GTA V) oraz programowania.

Reszta sprzętu w sygnaturze.

Odnośnie OC, to nie biorę tego obecnie pod uwagę, chociażby ze względu na to, że i5-2400 ma zablokowany mnożnik, a dodatkowo moja płyta główna jest typową budżetówką.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Skok wydajności będzie znaczący, lecz aktualnie możesz wyrwać w dobrej cenie np 4570 ok 500-600zł , (ja ostatnio kupiłem za 500zł na allegro).

 

Zmieniasz podstawkę na 1150 co daje ci możliwość rozbudowy na procka z K lub i7 kiedyś, może zechcesz podkręcać...

Nie pomyl tego procka z oznaczeniem T , ma on 2 rdzenie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żadnego sensu nie ma wymiana obecnego cpu, już lepiej gpu na gtx'a 970, dużo więcej zyskasz a cpu spokojnie sobie poradzi.

 

@tobexor zzablokowane skajlejki można już tylko przez bclk podkręcić, nawet oc na turbo im obcięli.

przecież napisałem że tylko odrobinę

Link to post
Share on other sites

Żadnego sensu nie ma wymiana obecnego cpu, już lepiej gpu na gtx'a 970, dużo więcej zyskasz a cpu spokojnie sobie poradzi.

 

@tobexor zzablokowane skajlejki można już tylko przez bclk podkręcić, nawet oc na turbo im obcięli.

Nawet na LGA1150 w nowszych rewizjach BIOSu juz to zablokowali - OC Turbo :D.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Fakt nie ma co zmieniać procesora komputer masz dobry udźwignie wszystkie tytuły chyba że naprawdę ci zależy na wtryskach itp najlepiej z ok 2 lata  procesory powinny konkretnie różnić się wydajnością (oby) ddr4 stanieje i będzie możliwość wykorzystania ich w pełni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...