Skocz do zawartości

nowe słuchawki, ciężki wybór


Recommended Posts

witam serdecznie. obecnie posiadam razery hammerhead i NuForce NE-700x
słucham, zazwyczaj chillstep/ lekki rock/ epic music
zależy mi na czystym dźwięku i głębokim basie
odtwarzacz zazwyczaj ipod 6g/samsung galaxy s6
szukam słuchawek dokanałowych, szperałem i znalazłem takie:

SHURE SE215
YURBUDS BY JBL INSPIRE 300
A-JAYS THREE
BEATS BY DRE TOUR 2.0

BEATS BY DRE URBEATS
RAZER ADARO

 

 Mile widziany płaski kabel
które z tych byście wybrali, ewentualnie może sami coś polecacie
z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Założyłeś dwa tematy na mp3store, wydaje mi się, że wystarczyło się zgłosić tylko tam.

 

Ja sam żadnych z tych słuchawek bym nie wybrał, ewentualnie SE215, ale można lepiej i taniej. Nie wiem czym się kierowałeś, bo wybory typowo marketingowe. Spójrz na poniższe zdjęcia, widzisz jakąś prawidłowość?

 

Razer Adaro vs Maxell Retro DJ

 

 

 

http://www.v10.pl/archiwum/dodane/maxell_retro_dj_1.jpghttp://assets.razerzone.com/eeimages/products/15348/images/gallery/razer-adaro-stereos-gallery-2-v2.jpg

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

jak chcesz czysty dźwięk i głęboki bass to dziś mi przyszły HisoundAudio Wooduo
nie mogę się nadziwić brzmieniem :) 
generalnie 3 ostatnie pozycje sobie wykreśl a pozostałe mocno trzeba przewertować i się zastanowic

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Beatsy i Razer - nie, nie i jeszcze raz nie. Płacisz tylko za logo - grają mocno przeciętnie. A dodatkowo - Beats'y zaliczyły nie tak dawno niezłą wpadkę marketingową (co prawda dotyczyło innych słuchawek, ale świadczy o firmie). Poszukaj jaką - dla ułatwienia dodam, że chodziło o ciężar. :D

Z pozostałych - Shure, może Jbl'ki (do Jbl mam sentyment - pracowałem kiedyś na ich zestawach głośnikowych - 15kW na stronę, mocna rzecz ;) ). Poszukałbym jakiegoś modelu Audio Techniki w tej cenie, może Beyerdynamic? AKG?
Na pewno nie to, co wypisałeś. No i ważna rzecz - najlepiej przesłuchać dany model. Ale jak to bywa - najczęściej nie ma jak i gdzie.

Link to post
Share on other sites

Powiem Wam jedno w segmencie doków do 200 czy 300zł równych sobie nie mają chińskie słuchawki. Nie jest to żart :) na benchmarku porusza się tematy popularnych słuchawek, jak chcesz perełki to szukaj na mp3store.

Bleck55 widzę zaczyna przygodę z ciekawymi słuchawkami :)

Link to post
Share on other sites

polowalem na jcv ale przytrafiłem w dobrej cene wooduo (całe 150zl +ship)  i powiem ze jestem niesamowicie zaskoczony brzmieniem dość  specyficzne jak na tak dużą ilość basu maja bardzo klarowną i przejrzystą srednice z górą 

poleciłeś ts671  potem poleciał aim a za nil coraz większa lawina klamotów zaczyna się ciągnąć :D
a apetyt wcale nie maleje ale narazie remont mieszkania i pomysły mojej narzeczonej skutecznie studzą mój zapał :D

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

znalazłem takie
AKG K375 (mikrofon jest mi kompletnie zbędny)
Audio-Technica ATH-CKX9

BEYERDYNAMIC DX 120

SoundMAGIC E50 gun

 

czy w ogóle jest sens zmieniać z NuForce? czy będę czuł dużą różnicę?
ewentualnie jeszcze wchodzą w grę 
JVC HA-FXZ100 

Edytowane przez warzywko11123
Link to post
Share on other sites
Nie od dziś piszę wszędzie o Soundmagic.

kosq83 szczerze to SM od dłuższego czasu notuje marazm. Inni producenci idą do przodu z nowymi i często świetnymi produktami, a SM nie specjalnie się broni. W każdym razie nie można im odmówić, że swego czasu to był lekki szok :)

Link to post
Share on other sites

Ja z tej listy jeszcze zastanowiłbym się nad A-JAYSami: trójka to ponoć mocno basowe słuchawki, ja szukałem prędzej czegoś dokanałowego co będzie chociaż w pewnym stopniu podobne do TS-671 ale trochę cieplejsze. No i mój wybór padł właśnie na A-JAYSy po przesłuchaniu paru różnych modeli (TDK, Sennheisery MX, jakieś Sony), ale na wersję One+ - z pilotem z uwagi na mikrofon. No i nie zawiodły mnie te słuchaweczki, za 100 zł (110 dokładnie) grają na prawdę fajnie, są cieplejsze oczywiście od TSek, ale i scena jest niezłych rozmiarów, i średnica gra fajnie, a bas jest powiedziałbym że otulający z niezłym kickiem. Wysokie co prawda mogłyby być nieco lepsze, ale jak na doki to i tak jest ładnie. Także chętnie zaufałbym tej firmie raz jeszcze i zaryzykował np. trójkę gdybym szukał czegoś basowego ;). No i same słuchawki są bardzo mocne, żeby nie powiedzieć niezniszczalne - niejednokrotnie mi spadły i zostały nadepnięte, pociągnięte w różny sposób: szybciej wypadają z gniazda niż coś się z kablem stanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...