Skocz do zawartości

Komputer sam się włączył


Recommended Posts

Mam dość nietypowy problem. Dziś wstając o 4 rano patrzę a komputer jest uruchomiony. Szybko zagląda w menedżer zadań i pokazał że od dwóch godzin jest uruchomiony. Komputer mam ponad pół roku i zawsze staram się na noc wyłączać z listwy przy czym wczoraj tego nie uczyniłam tylko odłączyłam przewód od routera z rana przed pójściem do pracy. Więc komputer był tylko zasilany. 

 

Dodam tylko że drugi raz już się to stało kiedy komputer sam się włączył. Ostatni raz w marcu (wtedy był wpiety przewód do routera). 

 

Niepokoi mnie to trochę. Nie może być tak że komputer bez mojej zgody sam się uruchamia.

 

Najważniejsze podzespoły komputera to asrock z97 extreme 6 a zasilacz to bequiet dark power pro 10 65W.

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo.. Jeśli masz windows 7 to pewnie masz włączoną auto aktualizację systemu. Wejdz w Start> Tam gdzie możesz szukać wpisz Aktualizacja Systemu Windows czy jakos tak i wejdz w to jak wejdziesz to pewnie bedziesz miał zaznaczone auto aktualizacja o danej godzinie odznacz i zresetuj komputer

Link to post
Share on other sites

jeśli to 4 rano to prawdopodobnie aktualizacja, typowy czas dla windowsa

jeśli nie, to jak wyżej, szukaj opcji wake on lan albo podobnych w biosie i karcie sieciowej (przez menadżer urządzeń) miałem podobny problem przez to właśnie

A jeśli zazwyczaj wyłączasz komputer z zasilania to może po prostu korzystał z okazji - jak wiadomo win10 lubi sobie pogadać z microsoftem i poprzekazywać różne dane na twój temat :) no i przy okazji się zaktualizować, programy antywirusowe robią też skanowanie systemu w nocy czasami

Link to post
Share on other sites

Sam się włącza ? Perpetum Mobile normalnie :)

A tak na serio to:

 

W celu wyłączenia automatycznego wznawiania systemu, wykonaj kolejno:

 

1. Otwórz Panel sterowania (widok wg.: małe ikony) i kliknij Opcje zasilania.

2. Obok bieżącego planu zasilania, kliknij Zmień ustawienia planu.

3. Kliknij Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.

4. Rozwiń sekcję uśpienie i zmień opcję Zezwalaj na wznawianie pracy według czasomierza na Wyłącz.

 

Dodatkowo, niektóre komputery mają w BIOSie opcję automatycznego wznawiania o określonej godzinie. Sprawdź czy u Ciebie nie ma takiej opcji. Alternatywnie, możesz zresetować ustawienia BIOSu do domyślnych (jeżeli nie masz żadnych specyficznych ustawień lub wiesz jak je przywrócić).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...