Skocz do zawartości

asrock z77 extreme4 i 2500k - dziwny problem


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z produktem asrock'a.

 

1. Nie działają wszystkie pamięci ram 2x4 oraz 2x2. Wszystko chodziło bez problemów a w chwili obecnej przy czterech kościach wywala błąd 55 oraz resetuje się komp i tak w kółko. Muszę przekładać dwie kości raz w "dual a" a raz w "dual b" aż zaskoczy i nie będzie problemu do momentu aż ich nie wyciągnę czy nie dołożę następnych. 

 

2. Zniknęły mi z UEFI opcje z North Bridge a dokładnie "igpu multi monitor". Nie ma możliwości włączenia igpu (virtu). Próbowałem wyciągając radeona, clear cmos - zworki - bateria i podłączając monitor pod kartę zintegrowaną. Komputer nie startuje i wywala błąd d6.

 

3. Po włożeniu radeona 290 wywala również błąd d6. Wsadziłem starą kartę (jakiś radeon) komputer się odpalił i zmieniłem na 290tkę - działa.

 

4. Nie ma możliwości OC. Mimo iż zmieniam mnożnik wraca do pozycji maksymalnej 37. Nawet jak ustawie na 37 to bios nie zapisuje ustawień.

 

Rozbierałem, składałem, wgrywałem nowy bios - piszę bo może coś komuś wpadnie do głowy. Stawiam na uszkodzenie BIOS'u.

Link to post
Share on other sites

Nowa bateria?

 

Nie zmieniałem. Jaki to może mieć wpływ? Rozumiem, że nie trzymanie ustawień ale tylko tyczących się OC czy działania ramu? Wszytko inne chodzi poprawnie - RAID itp. - ustawienia trzyma 

 

Piny w płycie OK

Edytowane przez WujoKrzycho
Link to post
Share on other sites

Autorze,chyba masz rację z tym uszkodzonym Biosem czy może chipem ,nie wiem jak to napisać ale w internecie jest sporo informacji na temat płyt tego producenta (błąd d6 też).

Jeśli na poprzednim biosie był też taki problem (co wynika z opisu) ja bym spróbował zrobić downgrade tego poprzedniego. Oczywiście to może nic nie dać ale spróbować warto...

Link to post
Share on other sites

Autorze,chyba masz rację z tym uszkodzonym Biosem czy może chipem ,nie wiem jak to napisać ale w internecie jest sporo informacji na temat płyt tego producenta (błąd d6 też).

Jeśli na poprzednim biosie był też taki problem (co wynika z opisu) ja bym spróbował zrobić downgrade tego poprzedniego. Oczywiście to może nic nie dać ale spróbować warto...

 

Po płycie... Startuje ale wywala tylko błąd 00.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...