Skocz do zawartości

Turbo Core amd fx 8320


Recommended Posts

Tak, jest to dziecinnie proste ;) najlepiej podbic o jedno oczko napiecie i podbic mnoznik tak aby bylo 4.2 GHz... Wylaczyc wszystkie opcje oszczedzania energii i testowac... Potem mozna niektore odpalac i testowac stabilnosc ;)

Edytowane przez przemusss1990r
Link to post
Share on other sites

Tak, jest to dziecinnie proste ;) najlepiej podbic o jedno oczko napiecie i podbic mnoznik tak aby bylo 4.2 GHz... Wylaczyc wszystkie opcje oszczedzania energii i testowac... Potem mozna niektore odpalac i testowac stabilnosc ;)

Nie znam się na podkręcaniu. Ograniczyłem się tylko do opcji Turbo Core gdzie wiem, że nic raczej nie zepsuje.

Screen

Tak, jest to dziecinnie proste ;) najlepiej podbic o jedno oczko napiecie i podbic mnoznik tak aby bylo 4.2 GHz... Wylaczyc wszystkie opcje oszczedzania energii i testowac... Potem mozna niektore odpalac i testowac stabilnosc ;)

Wiem, że mogę podkręcić proca na więcej ale się obawiam, że coś zepsuję. Tak wiec ograniczyłem się tylko do podkręcenia gdzie nie ma możliwości czegoś zepsucia.

 

Nie mogłem edytować poprzedniego postu.

Link to post
Share on other sites

Twoja płyta główna ma porządną sekcje zasilania więc nic się nie powinno spalić. Generalnie najłatwiej jest podkręcić ten procesor zwiększając mnożnik. Nie bój się do puki nie ruszasz napięcia procesora to go nie uszkodzisz. Najwyżej się komputer nie uruchomi jak przegniesz z podkręcaniem. wtedy wystarczy zresetować biosa. Jeżeli zamierzasz zwiększyć napięcie procesora to generalnie poniżej 1,5v nic się nie powinno stać ale pamiętaj że zwiększając napięcie drastycznie zwiększasz ilość wydzielanego ciepła więc dobre chłodzenie procesora to podstawa.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już chcesz łatwo podkręcać za pomocą OverDrive, to zrób to z poziomu Catalyst - zakładka Wydajność - CPU OverDrive, zaznacz "Zastąp istniejące ustawienia CPU" i kliknij Automatyczne dostrajanie - tu również niczego nie zepsujesz :)
Test sam "przeleci" wszystkie mnożniki dostosowując napięcia, komputer po pewnym czasie się "zawiesi" lub wywali BSOD, wtedy restart. Po ponownym uruchomieniu, odpal Catalyst. W w/w zakładce pojawi się "suwak" którym będziesz mógł regulować zegary, teraz możesz się zabrać za testowanie stabilności choćby przy użyciu OCCT..

 

drVanSteiner niestety ma rację
 

Ważne by w BIOS wyłączyć AMD Turbo Core Technology, APM, Cool ‘n’ Quiet, CPU Thermal Throttle, Core C6 State, C1E, Enhanced Halt State, a włączyć Load Line Calibration (LLC).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...