Skocz do zawartości

Komputer do renderowania AE I AP


Recommended Posts

Witam, chciałbym dowiedzieć się czy ten zestaw do siebie pasuje. Jeszcze powinienem dodać procesor i5 2500 (900zł)k ale na razie go brak  w magazynie.

  • Zastosowanie komputera: Adobe After Effect, Adobe Premiere, 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Specjalne wymagania: cisza
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Żadna
  • Których części potrzebujesz?: Wszystkie
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/BzmMi1/
  • Inne: Kupno monitora za 500 zł 21 cali 1900x 1080

Moim zdaniem mogę ewentualnie dać jeszcze jeden dysk 128 gb do cache.

Cały zestaw ma kosztować około 3 000 zł z monitorem. Czy częśći pasują do siebie?

Edytowane przez grzesiuleq
Link to post
Share on other sites

W koszyku masz płytę główną z socketem LGA1150 (haswell) a chcesz dokupić 2500k na inną podstawkę LGA1155 (sandy/ivy bridge) :->

 

Dla wyjaśnienia:

  • LGA1155 - Core 2xxx/3xxx, Chipsety 6x/7x,  Procesory sandy bridge oraz ivy bridge
  • LGA1150: Core 4xxx/5xxx, Chipsety 8x/9x, Procesory haswell, haswell refresh oraz broadwell (jedynie na chipsetach 9x)
  • LGA1151 - Core 6xxx, Chipsety 1xx, Procesory skylake
Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

Opłaca się CPU + GPU ... tylko ciebie nie stać na takie combo z rozsądną wydajnością - komputer o jaki pytasz to koszt rzędu +5K zł i w górę. 

Jak długo pracujesz z AAE i PR ? Jakie masz doświadczenie ? 

Jak byś sporo pracował to raczej nie było by tego wątku i raczej weiedziałbyś że za 3k niema szans na złożenie czegoś konkretnego pod ten cel. Niema kaski ani na i7, ani na 32GB ramu, ani na dyski. 

Na co kładziesz największy nacisk ? CPU? RAM? A może GPU ?

Link to post
Share on other sites

Czy się opłaca GPU + CPU z tego co wyczytałem to nie aż tak bardzo. Do 3d Max to jak nai bardziej. Ale przecież nr 1 to jest CPU i ram. GPU jest potrzebne jak renderujesz na podglądzie, z tego co wyczytałem. Burst jest ale nie aż tak odczuwalny, bo jak na razie to zamierzam renderować max 15 minut filmik.

 

Stać mnie oj stać, tylko jeszcze nie wiem czy podłapie smykałkę do AE. Więc chciałbym kupić zestaw który mogę potem odsprzedać. Zestaw który mi pomoże w nauce a nie wadził, czytaj awaryjny :D

Link to post
Share on other sites

Tylko co dalej z tym AE? Nawet jak będziesz miał smykałkę i coś tam się nauczysz to czy uda się zarobić coś na tym ?

 

 

Burst jest ale nie aż tak odczuwalny, bo jak na razie to zamierzam renderować max 15 minut filmik.
W AE? 15min? hmmm zastawiam się o jakiej formie pracy tutaj mówimy ... Co zamierzasz robić w tym AE - czy wiesz na czym polega róznica pomiedzy PR, a AE, które elementy robi się w danym programie ... AE to raczej sekundy i dosyć długie rendery, PR to montaż.

 

I jeszcze jedno, PR renderuje po GPU+CPU+kilka GB ramu, AE głównie CPU+RAM do oporu, ale za to podgląd w trybie draft leci po GPU, oraz kilka filtrów i efektów, także twierdzenie że to głownie CPU+RAM, nie jest do końca prawdziwe.

 

 

Stać mnie oj stać, tylko jeszcze nie wiem czy podłapie smykałkę do AE. Więc chciałbym kupić zestaw który mogę potem odsprzedać.
To stać czy nie stać :)

A tak poważnie, nie wnikam w to czy Ciebie stać, czy nie i nie jest to miejsce do chwalenia się grubością portfela - jak masz w zasięgu 5820 + 32GB + 980TI to taki zestawik bym polecił na początek  ;)

Link to post
Share on other sites

Maszyna do AAE niestety ale kosztuje swoje, maszyna do zabawy to zupełnie inna bajka ... mogę pomóc co nie co, ale w PRO zastosowaniach, a do zabawy ... składaj wedle uznania, napisałem powyżej co nie na temat rozkładu "sił", może nim się zasugerować inwestując w poszczególne podzespoły, a najlepiej szukaj używanej stacji na Xeonach i potężną dawką ramu, bo to jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi w kwestii AAE + 3000 zł.

Od biedy na i3+8GB ramu odpalisz Aftera i coś tam podziałasz  ;)

Link to post
Share on other sites

O, na razie potrzebny jest mi komputer do rozchulania biznesu, chciałbym renderować gotowe projekty z http://videohive.net i na tym chce się skupić. Żeby być pro to trzeba wcześniej dużo posiedzieć, a ja nawet nie wiem jaki procesor będzie pasował do tych projektów co chce teraz robić. Można wiedzieć jakie procki dokładnie z tych xeonów ? Jak na razie, wychodzi na to że używane wcale nie dużo tańsze od nowych.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wspominałem o prockach, czy może o stacjach ?

Szukaj całych stacji, a nie procków  :!:

 

 

Żeby być pro to trzeba wcześniej dużo posiedzieć, a ja nawet nie wiem jaki procesor będzie pasował do tych projektów co chce teraz robić.

Zacznij przygodę z AAE najpierw, bo tak to sobie możemy gdybać - Ty wiesz że nie jest Tobie potrzebne nic mocnego, a nie wiesz jakie wymagania ma AAE, to o czym tu mowa ? Na czym opierasz swoje tezy ? Na wydaje mi się ?

Żeby być PRO trzeba zpierniczać, uczyć się, rozwijać - jak nie celujesz w takie coś, to szkoda Twojego i mojego czasu na dalszą dyskusję. 

Na forum Adobe znajdziesz info odnośnie softu i wymagań.

Link to post
Share on other sites

Wiem że wspomniałeś o stacjach, ale stacje w Polsce są dość mocno używane przez grafików, więc nie tykam tego. Po zrobieniu testu co będę używał, wyszedł mi ten procek.

 

INTEL XEON W3690 3.46GHz 12MB 6.4 GT/s LGA1366 - 223$

 

Teraz chciałbym do niego dokupić resztę, i zbudować stacje roboczą, złożoną z nowych części ew, używanych. 

Na razie potrzebne mi będzie 16 GB, a jak widzę to ten procesor może obsługiwać max 24 Gb. 

Jeszcze , obudowa, dyski 128 i 250 SSD, zasilacz i ew chłodzenie, ew karta graficzna, no monitor. Całość z monitorem, to 3 k (bez procka).

Jak masz, to napisz jakiś zestaw do tego procesora?

 

Zresztą znalazłem używane stacje della t3500 z tym prockiem na allegro. Tylko że gwarancja 6 miesięcy. Nie wiem czy brać czy ryzykować ?

Edytowane przez grzesiuleq
Link to post
Share on other sites

 

 

m że wspomniałeś o stacjach, ale stacje w Polsce są dość mocno używane przez grafików
No i ? To znaczy że nie działają ? Ogólnie bzdura jakich mało ... Jak można "mocno" używać komputera ? Jak mozna go używać i wpłynąć na jego żywotność (mowa o normalnym użytkowaniu) ?

...

 

Na razie potrzebne mi będzie 16 GB, a jak widzę to ten procesor może obsługiwać max 24 Gb. 
pamięci ECC 

 

 

Jak masz, to napisz jakiś zestaw do tego procesora?
Nie kombinuj chłopie, bo nie wiesz za co się bierzesz. Platforma serwerowa to troszkę inny "komputer", do tego podzespoły są nie najtańsze i ciężkie do dostania. Jeszcze raz napiszę - szukaj stacji po leasingowej, bo w zadanym budżecie ciężko bedzie coś złozyć samemu, żeby dorównywało mocą.

 

Po zrobieniu testu co będę używał, wyszedł mi ten procek.
Testu ? Są testy na takie rzeczy ? Z doświadczenia podpowiem że tego typu testy nadają się na wystrzelenie w kosmos i nic więcej - od testów jaki CPU, po testy jak mocny PSU. 
Link to post
Share on other sites

No i ? To znaczy że nie działają ? Ogólnie bzdura jakich mało ... Jak można "mocno" używać komputera ? Jak mozna go używać i wpłynąć na jego żywotność (mowa o normalnym użytkowaniu) ?

...

 

pamięci ECC 

 

 

Nie kombinuj chłopie, bo nie wiesz za co się bierzesz. Platforma serwerowa to troszkę inny "komputer", do tego podzespoły są nie najtańsze i ciężkie do dostania. Jeszcze raz napiszę - szukaj stacji po leasingowej, bo w zadanym budżecie ciężko bedzie coś złozyć samemu, żeby dorównywało mocą.

 

Testu ? Są testy na takie rzeczy ? Z doświadczenia podpowiem że tego typu testy nadają się na wystrzelenie w kosmos i nic więcej - od testów jaki CPU, po testy jak mocny PSU. 

 

Wiem że te testy to marketing. Jak wcześniej mówiłem, te zestawy są na allegro są po leasingowe i były używane przez studio grafiki. Więc się wacham. 

 

Mam tu kilka opcjii:

 

http://allegro.pl/dell-precision-t3500-xeon-hexa-3-73ghz-12gb-quadro-i5574388559.html- bez ssd no i 6 miesięcy gw.

 

http://allegro.pl/dell-t3500-hexa-core-x5650-24gb-500gb-fx580-7pro-i5694093434.html

 

W sumie do wszystkich trzeba i tak dokupic coś, np 2 x ssd, czy pamięci. 

 

Jak możesz jeszcze coś polecić ?

Link to post
Share on other sites

Procesor i7 2600 ~ 700 zł

Płyta na B85 ~ 200 zł

16 GB DDR3 ~ 300 zł (2 x 8GB)

2 x HDD ~ 400 zł

PSU ~ 150 zł

Obudowa ~ 150 zł

GPU GTX 660 ~ 400 zł

 

Przy takim rozkładzie budżetu płacisz około 2250 zł. Za pozostałe 250 zł bierzesz SSD pod system. Na swap musisz dozbierać. Zostaje 500 zł na ekran. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...