Skocz do zawartości

Komputer włącza się dopiero za drugim razem


Recommended Posts

Witam!

 

nie wiem, czy pisze w dobrym dziale, bo w sumie sam nie wiem czego mój problem dotyczy. W każdym razie mój komputer włacza się dopiero za drugim razem. Nie zawsze, ale w 90% przypadku. Wygląda to następująco:

- włączam przycisk power

- pojawia się ekran bootowania biosu

- komputer wyłacza się całkowicie (żadnych komunikatów, jakbm wyciagnął wtyczkę)

 

W tym momencie właczam powerem jeszcze raz, pojawia się ekran bootowania, na moment znika, pojawia się znow (tym razem ze znaczkiem loading windowsa) i komputer włącza się normalnie, działa bez problemu.

 

Miałem zmieniany zasilacz, ponieważ kupiłem nowa kartę i przy starym podczas grania resetował się randomowo. Zeby zdiagnozować problem, pozyczylem z serwisu silniejszy zasilacz, na nim działało wsyztsko normlanie, chcoiaz na 3 dni przed oddaniem go pojawił się ww problem. Ta sama anomalia jest na nowym zasilaczu. Stad skresiłbym:

-zasilacz 

-karte graficzną (po odłączeniu jej jest ten sam problem)

 

Co zrobiłem:

- wyciągnąłem bateryjke od biosy, celem zrestartowania go

- przelozylem kosci ramu (mam dwie x4bg)

- wgralem default biosu

- przeskanowalem dyski pod windowsem (znajdowanie błedow)

- skan antywir / ccleaner

 

Brakuje mi pomysłow, moze po prostu ten Windows 10 jest tak skopany? :)

 

Moja konfiguracja:

 

Windows 10 pro

  • Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
  • Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S)
  • Zasilacz Chieftec 600 W
  • Thermaltake Commander GS-III Window USB 3.0 ATX/120mm LED bez zasilacza (VO100K1W2N)
  • Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570
  • Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

Uprzejmie prosze o pomoc :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...