Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego


Recommended Posts

Witam poszukuje do mojego salony zestaw kina.

Na dzień dzisiejszy mam ok 400e na zestaw . Interesuje mnie zestaw 5,1 , jestem w stanie rozbudowywać ten zestaw wiec ta kwota to jest dolna półka. W salonie mam przygotowane miejsca na głośniki (po starych właścicielach ), wraz z kablami . Załączam  wymiary salonu , wraz z rozmieszczeniem głośników a dodam jeszcze ze te podłączenia znajdują się pod sufitem .

Telewizor znajduje sie w rogu (bez mozliwości przenieśienia) jest to Samsung 46'seria7. Głównie to oglądanie filmów.

Zgóry dziękuje za propozycje.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/72df06cb7805c929

Link to post
Share on other sites

Blu-ray ma być w zestawie? subwoofer? bo rozumiem, że głośniki to będą raczej duże klocki w takim pomieszczeniu. Preferujesz agresywniejszy, żywy dźwięk czy bardziej spokojny, neutralny a może czysto kinowy?

Link to post
Share on other sites

Co di Blu-ray to nie musi byś w zestawie. Subwoofer mogę dokupić później, aczkolwiek może być od razu (kwestia zmieszczenia sie teraz w  kwocie) , zależy mi na żywym dźwięku . Głośniki będą podwieszane pod sufitem wiec za dużych ”klocków” bym nie chciał.

Link to post
Share on other sites

Tylne jeszcze można powiesić pod sufitem ale przednie średnio no i co z centralnym głośnikiem, musi być mniej więcej na tej samej wysokości co przednie a cała trójka w miarę blisko ekranu. Jakie głośniki miał poprzedni właściciel w takiej konfiguracji? Żywy, energiczny dźwięk - Pioneer VSX-930.

Link to post
Share on other sites

Bez głośników bo przy takiej instalacji sufitowej wybór kolumn, które zagrają znośnie jest bardzo mały. Można eksperymentować z np. czterema JBL Arena 130 (lub dwie 130 przód i dwie 120 na tył) + centralny 125 ale jak nic będą braki w basie albo pobawić się z ściennymi głośnikami i wrzucić je w ścianę i zabudować.

Link to post
Share on other sites

A może lepiej kupić coś dobrego i później powiększać zestaw?

Proponowalbym Dali Zensor 7 - stereo, ale do tego dokupisz i skopletujesz sobie resztę do kina domowego. Zresztą i nie tylko, bo na takim stereo słuchanie muzyki to już sama przyjemność.

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...