Skocz do zawartości

Lenovo Y50-70 Napięcie RAM - CPU-Z


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nie_jestem_krzysztof,

Recommended Posts

Cześć,

posiadam model jak w temacie.

Fabrycznie jest 4GB RAMu, czyli jeden bank zajęty i jeden wolny.

Zastanawia mnie jednak to co przedstawia zakładka "Memory" z programu CPU-Z a dokładniej chodzi o pozycje "Voltage":

http://i57.tinypic.com/1q1lad.png

Zaznaczyłem tę interesującą mnie część w czerwonej ramce. Być może źle rozumiem i źle interpretuję to co pokazuje program, ale czy napięcie tych pamięci to 1.35V? I właśnie tutaj coś mi nie pasuje, bo jest to notebook z procesorem i5-4210H, czyli nawet mocniejszym niż eMka to jak w nim mogą być pamięci niskonapięciowe? Wydaję mi się, że powinno normalnie wskazywać 1.5V, czyż nie?  W 99.9% jestem przekonany, że modele Y50-70 nawet nie występowały z procesorami "U".

 

Może ktoś to jakoś wyjaśnić? Chcę dokupić drugą kość DDR3 1600MHz i trochę się zdziwiłem tym napięciem.

 

Dodam tylko, że obudowy jeszcze nigdy nie ściągałem więc na oczy nie widziałem jakie fizycznie RAMy w tym laptopie.

Z góry dzięki za wszelkie wyjaśnienia.

 

Link to post
Share on other sites

w laptopach masz SO-DIMM których znamionowe napięcie to właśnie 1.35V ( są oczywiście 1.5 V na rynku, ale mało powszechne, gdyż w laptopie zawsze stawia się energooszczędność przed wydajnością ) 


tu się nie przejedź i nie kup normalnej kostki, do laptopa... 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybkie wyjaśnienia.

Szczerze mówiąc trochę się zdziwiłem, że do procesora "H" pasują jakoby pamięci 1.35V. Ostatnio z kolegą sprawdzaliśmy na jego G510, gdzie jest procesor "M" to nie było szans, żeby uruchomił się lapek z pamięciami 1.35V - musowo musiały być 1.5V a tutaj taka niespodzianka.

 

W takim razie kupować normalnie 1.35V czy zwykłe 1.5V też będą działać? Co Wy byście radzili, według tego co podał walker nawet nie wiadomo czy ten model obsługuje 1.5V :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...