Skocz do zawartości

Laptop wolno chodzi


Recommended Posts

Witam. Chciałem zapytać czy ktoś ma może pomysł dlaczego mój laptop strasznie kiepsko chodzi tzn do przeglądania stron czy coś jest ok ale już zagrać w cokolwiek to jakaś męczarnia... I nie chodzi o gry o jakiś wybitnych wymaganiach. Np Leauge of Legends czasem się przycina na średnich detalach a na max nie ma nawet co próbować grać czy np Diablo 3 na najniższych ustawieniach dalej się przycina i muli.


Tutaj podaje specyfikacje laptopa Sony vaio VPCF21Z1E


Windows 7 64 bity


Procesor: Intel Core i7-2630QM CPU @ 2,GHz


Pamięć ram: 8 GB


Karta Graficzna: GeForce GT 540M


Dysk twardy: Toshiba MK6461GSY 600 GB


Dodaje od raz że robiłem już formata całkowitego łącznie z usuwaniem partycji producenta z wszystkimi tymi dodatkowymi pierdołami i instalowałem Windowsa na czysto.


Zmieniałem też ustawienia w panelu sterowania nvidia pod konkretną np grę i nic to nie dawało.


Czyściłem też wentylator, radiator i nałożyłem nową pastę.


Pozdrawiam i mam nadzieję że uda wam się mi jakoś pomóc:)


Link to post
Share on other sites

Pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy - aktualizacja sterowników do kart graficznych. Obu. A także czy jak grasz w te mało wymagające gry to się przełącza na kartę nvidii czy jedzie na integrze?

Następne zrób memtest i zobacz czy dwie kości ramu dobrze współgrają ze sobą - najlepiej gdyby były dokładnie takie same.

Ostatnie - wymień dysk na SSD. 

 

Jakie masz temperatury po czyszczeniu? 

Link to post
Share on other sites

Nagle zaczął kiepsko chodzić, czy tak jest od początku?

 

 

 

robiłem już formata

Kolejność instalacji sterowników do kart Intel/nvidia ma znaczenie.

Być może jak wyżej kolega zauważył, grasz na zintegrowanej grafice.

Zrób testy w jakimś benchmarku, może 3dmark'06. Będzie można porównać wyniki z testem

Wymiana dysku to już dodatkowa opcja z którą na razie bym się wstrzymał, przyszłościowo możesz o tym pomyśleć.

Natomiast pełny skan obecnego dysku np.w HD Tune nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...