Skocz do zawartości

Wybór laptopa do . . .


Recommended Posts

Witam

 

W poprzednim wątku pytałem o awaryjność laptopa a teraz (zgodnie z sugestią) proszę o pomoc w wyborze laptopa. Rozwinę bardziej do czego będę go potrzebował. Główne zadania jakie przed nim stawiam to tworzenie stron www (głównie kod xhtml, css itp) a że wzrok już nie ten to potrzebuje większej matrycy niż obecnie (15), druga sprawa to obróbka zdjęć (zwykła obróbka bez dużej ingerencji - PS, GIMP) ważniejsze rzeczy i tak zlecane grafikom (bardziej skomplikowane). Kolejna rzecz to gry (a właściwie gra) jedna i ta sama w którą pogrywam w sieci to DIABLO II a jak wiadomo dużych wymagań to ona nie ma ale w perspektywie ma wyjść DIII ( już niedługo - powiada Blizzard i tak lata lecą). Myślę że jakiś kosmicznych wymagań nie będzie jednak przygotowanym być trzeba. Normalną rzeczą jest, że warunkiem koniecznym będzie połączenie z siecią - czyli standard. Min. 3 porty usb - czasami trzeba podłączyć monitor zewnętrzny aby podejrzeć grafikę, foto, itd.

 

Reasumując - ogólnie laptop do zadań: lekko - ciężka obróbka zdjęć, grafiki (PS, GIMP), edytorskich (www) czasami gra (chwila relaksu) i kontakt ze światem wirtualnym (net) i mały zapas mocy do przyszłych zadań i matryca min. 17.

 

Przyglądałem się laptopom - ASUSA, Della i Lenovo, cena ... "w zalewie" różnych i różnistych laptopów jak trafią w konfigurację która mi odpowiada w 100% to cena będzie sprawą drugorzędną jednak nie zamierzam przesadzać (przepłacać) zdrowy rozsądek na pierwszym miejscu. Na chwilę obecną założyłem budżet 3500 zł.

 

To na razie tyle, jeśli dyskusja i wymiana opinii będzie się rozwijać to szybko wypracujemy wspólne stanowisko i najlepsze rozwiązanie w tej sprawie.

Proszę o kilka propozycji sugestii na co zwracać uwagę, może coś istotnego mi umknęło, o czymś zapomniałem - proszę o zwrócenie uwagi.

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

koszatniczki555 - dzięki za info i podpowiedź (dokładnie poczytałem to co było w linkach). Byłem dziś w salonie Komputronika chyba się nie obrażą jak napisałem ich nazwę) oglądałem laptopy - dużego wyboru w 17 nie mieli. Pytałem również o awaryjność ale zaznaczyłem żeby odpowiedź była oparta na ich doświadczeniu a nie wyuczonych frazach. Generalnie panowie chwalili serwis ASUSA i Toshiby. A co do laptopów ... większość Acerów a ta marka mi nie odpowiada więc nie zawracałem sobie głowy. Później oglądałem DELLa Inspirion i ten nawet nawet mi się podobał. Ale że ciśnienia nie mam to jeszcze szukam.

 

Evil_Genius - czekam na propozycje

Link to post
Share on other sites

Kwestia tego co będziesz robił w photoshopie.

 

Na ciężką grafikę (wiele warstw):

 

Tutaj asusek ten co koszatniczki podał, ale na allegro jest dużo tańszy, dobry wybór - http://allegro.pl/asus-n73jf-n73-i5-460 ... 43545.html

 

I w tym wypadku GT425M możesz spokojnie podkręcić do GT435M i dostać większego kopa wydajności w PS. Podkręcanie mobilnych GF na twoje szczęście nie jest tak wkurzające jak radków :/

 

Na średnio - lekką grafikę:

 

Tutaj dobrej jakości MSI z lepszą kartą graficzną, z tym,że to tak naprawde podkręcona 5650, ale producent przecież powie, że laptopów sie nie podkręca, czyż nie ;) ?

 

http://allegro.pl/laptop-msi-ge600-i5-4 ... 04894.html

Link to post
Share on other sites

Evil_Genius - dzięki za info, czy rzeczywiście warto brać - pomijam sprawę że to Dell.

 

Natomiast mam pytanie co do ASUSA którego zapodałeś i znalazłem kilka serii N73F - .... o którą konkretnie wersję chodzi. Oglądałem dziś Asusy i pod względem wykonania nie są złe.

 

Jeszcze jedno pytanie : laptopa brać przed świętami (ceny rosną) czy po świętach (wyprzedaże) co prawda towar przebrany. Nie mam pojęcia czy dobrze kombinuje więc wolę zapytać

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Evil - przeglądam dalej neta w poszukiwaniu optymalnej konfiguracji. Z tego co do tej pory wyczytałem (popraw mnie jak się mylę) to pod "moje" wymagania podchodzi a głownie mam na myśli i jak się zorientowałem wiele osób tak pisze - pod obróbkę grafiki wybieramy nVidie, procek raczej i5, przekątna ekranu 17, pamięć min. 4 GB. To takie podsumowanie na teraz. Po przeglądnięciu kilkunastu sklepów, porównywarek wyłania się obraz mnóstwa laptopów ASUSA w najróżniejszej konfiguracji (oferta jest tak bogata że można się w niej kąpać). Ceny ... hm, zależy jak stawiamy sprawę, oszczędzamy i kupujemy wersję ekonomiczną czy też bisnesową.

 

Poczytałem również o lapkach Della i mocno się zdziwiłem, używałem stacjonarnych komputerów tej firmy - 2% problemów na 40 kompów w firmie. Zaskoczyło mnie to, że matryce Della w programach graficznych sobie nie radzą zbyt dobrze. Chyba że nie były kalibrowane w co nie wierze. W dalszym ciągu rozważam zakup przez Ciebie proponowany, choć entuzjazm mam mniejszy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1.Tak, dobrze wyczytałeś :P

 

2.Hmmm nigdy nie słyszałem żeby laptopy Della miały jakieś problemy z matrycami w programach graficznych, zawsze dawały ładne kolory. Ich laptopy są reklamowane jako najlepsze jakościowo, co akurat jest prawdą.

 

3.To zależy jak już chcesz na nim działać. Promocja della trwa do 24 listpoada więc musisz się szybko zdecydować. Moim zdaniem ten dell w promocji jest świetnym wyborem, jest naprawde tanio w stosunku do jakości i wydajności jaką oferuje. Tylko pamiętaj żeby zaznaczyć procka i5-460M

Link to post
Share on other sites

Bron boże kupować laptopa w normalnym sklepie, orżną cie na 3000 i dostaniesz Pentium Dual Core i GF 1GB jak to oni ładnie mówią. Dla nich to nieważne czy karta jest gówniana czy nie, ważne, że ma 1GB pamięci. Ale po ch*j jasny ten 1GB pamięci? Tego nikt tam nie wie.

Link to post
Share on other sites

Evil podobnie postępuje, większość połapanych osób też tak robi, na wielu forach podawany jest ten sposób. Kiedyś otrzymałem taką wskazówkę aby brać towar do domu, testować i oddawać z powodu nie spełniania wymagań. I tak było możliwe dopóki przepisu nie zmienili. Pytałem o to czy poza sklepami które podałem powyżej znasz jakieś inne sklepy godne polecenia.

 

pozdrowionka :menda:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...