Skocz do zawartości

smartfon do tysiąca złotych (około) - audiobooki


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

  • budżet jakim dysponujesz - około 1 tysiąca złotych
  • gdzie i jak zamierzasz dokonać zakupu - sklep internetowy
  • wolisz nówkę czy może być używany - tylko nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza bez znaczenia w zasadzie
  • preferowany system mobilny jeszcze nie wiem
  • do czego będziesz używać urządzenia Słuchanie angielskiego
  • najważniejsze wymagania - hmm kuzyn chciał przetwornik 24 bitowy? Cokolwiek to znaczy.

 

Mój 38 letni kuzyn szuka telefonu do około 1 tys złotych plus minus. 

Telefon głównie do słuchania angielskiego, czasem internet, zdjęcia itp. Coś wspominał o przetworniku dźwięku 24 bit? Nie wiem, czy takie coś w ogóle jest. Nie wiem jaki system, ale wydaje się, że android, chyba, że windows coś ciekawego ma w tej cenie. Iphone odpada.

Telefon koniecznie nowy.

Na co dzień używa blackberry z10 i ten telefon ma być jako dodatkowy.

 

Co proponujecie?

 

 

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

I Z1c ma też dobrą baterie co będzie na plus podczas długiego słuchania

Z1 już ciężko dostać nową i to koszt ok 1200 zł. Generalnie ejst dobra ale ekran niebardzo

G2 nie ma slotu na kartę sd. Jak wrzuci dużo materiałów, porobi troche zdjęć to może sie skończyć raz dwa. Jedyny minus tego telefonu

Huawei w tej cenie P8 lite ale ma kiepską baterie. Jest jeszcze G7 o ile sie nie pomyliłem z nazwą ale zbyt dużo o nim nie wiem

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem uzytkownikiem Huaweia P8 Lite od jakiegos miesiaca, rowniez slyszalem o tym, ze ma slaba baterie, ale ja tego nie odczuwam, telefon potrafi wytrzymac z takim normalnym uzytkowaniem (czyli od czasu do czasu napisac smsa, zadzwonic, pograc troche etc, takie moje standardowe uzytkowanie) do 2-3 dni na baterii, a to wszystko dzieki temu ultra oszczedzaniu, ktore zostalo (chyba) wprowadzone do wersji androidow 5.0+, gdzie moje wczesniejsze telefony przy takim samym uzytkowaniu ledwo potrafily wytrzymac 24h. 

 

Dodatkowo testy baterii robi sie wlasnie przy uzywaniu jakis gier/dzwonieniu/filmow do upadku, najczesciej przy ciagle odpalonym wyswietlaczu, a to nie zawsze przeklada sie na rzeczywiste uzytkowanie i trzymanie baterii ; ) (takie moje zdanie :D).

 

Nie wiem niestety jak sie bedzie sprawdzal przy dlugim uzytkowaniu audio (przy ultra oszczedzaniu nie ma takiej mozliwosci). Chociaz z wlasnego doswiadczenia wiem, ze gdy leciala muzyka z telefonu przez ~~ godzine, to spadek baterii byl nieznaczny

 

Wiem, ze za bardzo do tematu nic nie wnosze, ale chcialem podzielic sie moimi odczuciami co do Huaweia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Alez prosze ;). Ja do niedawna bylem uzytkownikiem tylko i wylacznie samsungow, ale mowie, ze trzeba w koncu cos zmienic :D.

 

Na internetach, praktycznie we wszystkich 'top 10' do 1000zl, kroluje motorola moto g 3rd gen, mysle, ze moze byc cos na rzeczy, na pewno warto rzucic okiem i na Nia  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a może Samsung Galaxy Alpha? też ma fajne rozmiary ^^ i ma procesor dźwiękowy Wolfson wm5110 - obsługuje dźwięk w 24 bitach i 192 kHz. Wnioskuje z tego, że kuzyn chce słuchać FLAC'ów, a te właśnie są w 24 bitach ;)
Galaxy S4 ma też Wolfsona ale troche słabszego wm5102 ale też obsługuje 24 bity.
Pamiętaj tylko, że Wolfsona mają tylko Samsungi z Exynosami

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...