Skocz do zawartości

FX-6300 vs I3-4170


Recommended Posts

Nie przegadasz. Typowy Janusz biznesu, widzi tylko cpu tańszy o 50zł.

To po to składa się platformę na Intelu żeby zamknąć sobie drogę dla procesorów z K i Broadwell?,bo najtańsza płyta umożliwiająca jedno i drugie to http://proline.pl/?p=Z97+ANNIVERSARY

I chłodzenie dobre na 100% w takim przypadku też będzie konieczne

Przepraszam,ale trzeba być debilem żeby składać platformę na czymś tak nieprzyszłościowym jak H81.Więc argument o niższych kosztach można między bajki włożyć

Link to post
Share on other sites
Dołóż sobie chłodzenie bo tego fx pasuje jednak podkręcić i jakąś płytę żeby utrzymała oc i co? Jakieś 100 zł drożej :)

Ja wytknalem ci błąd z grami strategicznymi gdzie stokowy FX6300 wygrywa z i3 a tym mi z opłacalności platform...

 

Co do samej opłacalności to można kupić plyte za 230pln pod FX który utrzyma takty a wyposażona będzie lepiej jak h81 w tej samej cenie. OC to bonus ale nie to jest najważniejsze.

 

Najwazniejsza informacja to jakie autor ma GPU bo jak ma kartę z LowEndu to bez różnicy jakie ma CPU bo to GPU bedzie wąskim gardłem.

Link to post
Share on other sites

To po to składa się platformę na Intelu żeby zamknąć sobie drogę dla procesorów z K i Broadwell?,bo najtańsza płyta umożliwiająca jedno i drugie to http://proline.pl/?p=Z97+ANNIVERSARY

I chłodzenie dobre na 100% w takim przypadku też będzie konieczne

Przepraszam,ale trzeba być debilem żeby składać platformę na czymś tak nieprzyszłościowym jak H81.Więc argument o niższych kosztach można między bajki włożyć

Wiejski ćwoku, na płytę h81 wsadzisz i7 4790 nawet, intelowskie procki z zablokowanym mnożnikiem i tak są dużo wydajniejsze niż ciulate fx'y po OC, taki i5 2300 sprzed 4 lat na płycie za 80zł leje jak chce fx'a 8350 i można do niego wsadzić nawet gtx'a 970 co przy 8350 nie zawsze jest opłacalne.

 

/e

 

hamuj się trochę ze słownictwem, to nie jest szkolna wycieczka!   dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

 

 

Przepraszam,ale trzeba być debilem żeby składać platformę na czymś tak nieprzyszłościowym jak H81.Więc argument o niższych kosztach można między bajki włożyć

 

Po raz kolejny udowadniasz, że nie masz bladego pojęcia o sprzęcie. Temat wałkowany tyle razy, że naprawdę nie chce mi się po raz kolejny wyważać otwartych drzwi.

 

Intelowska platforma z budżetowym mobo, nawet z i5 SB bez "K", gniecie w grach jak chce każdego FX'a, kosztując mniejsze pieniądze. Dobranoc.


 

 

Ale fx jest tańszy.

 

Ręce opadają. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nowaj to była odpowiedź ironiczna...

 

Dostalem głupią odpowiedź więc tak samo głupio odpowiedzialem.

 

Jak napisałem w jednym z postów: nie wiadomo jakie autor ma GPU co może mieć duży wpływ na kształt platformy.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

To po to składa się platformę na Intelu żeby zamknąć sobie drogę dla procesorów z K i Broadwell?,bo najtańsza płyta umożliwiająca jedno i drugie to http://proline.pl/?p=Z97+ANNIVERSARY

I chłodzenie dobre na 100% w takim przypadku też będzie konieczne

Przepraszam,ale trzeba być debilem żeby składać platformę na czymś tak nieprzyszłościowym jak H81.Więc argument o niższych kosztach można między bajki włożyć

Komentarz roku, naprawdę 

A według Ciebie to am3+ jest przyszłościowe ? http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-VG4%20R2.0/?cat=CPUproszę, płyta za 160zł obsłuży nawet i7, pomijając wersje K oczywiście :)

 

Ja wytknalem ci błąd z grami strategicznymi gdzie stokowy FX6300 wygrywa z i3 a tym mi z opłacalności platform... Co do samej opłacalności to można kupić plyte za 230pln pod FX który utrzyma takty a wyposażona będzie lepiej jak h81 w tej samej cenie. OC to bonus ale nie to jest najważniejsze. Najwazniejsza informacja to jakie autor ma GPU bo jak ma kartę z LowEndu to bez różnicy jakie ma CPU bo to GPU bedzie wąskim gardłem.

Eeee, sam napisałeś że fx jest 50 zł tańszy... po za tym głównie chodziło mi o przykład civ v, który jest do dobrym benchmarkiem dla tych procków, bo wykorzystuje 4 rdzenie... 

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

Wiec nie jest dobrym benchmarkiem bo taki ma wykorzystać wszystkie zasoby sprzętowe.

 

I3 jest lepszy ale dajesz wybrane testy na potwierdzenie swojej tezy. Ja jednym obaliłem twoje stwierdzenie. Dla twojej informacji TW jest lepszym benchmarkiem niż Civ bo lepiej wykorzystuje sprzęt.

Link to post
Share on other sites

zobacz gra 5, crysisa 3 z trawą, tam fx musi być kręcony na 4.5-4.7 żeby dotrzymać kroku i3

Za bardzo się zagalopowałeś ;)

O ile w GTAV te procesory oferują bardzo zbliżoną wydajność z lekkim wskazaniem dla i3 to w Crysis3 na mapie z trawą zaraz po wyjściu na zewnątrz i przy strzelającej wieży, i3 4170 dostaje tęgie lanie od FX'a! W tych lokacjach nawet 4 rdzeniowy hswll ze zmniejszonym taktowaniem do 2.5Ghz osiąga lepsze wyniki od i3 4170!

Przepraszam,ale trzeba być debilem żeby składać platformę na czymś tak nieprzyszłościowym jak H81.

Trzeba być debilem by nie zauważyć, że podstawki zmieniają się praktycznie co roku.

Z87 - 2013r

Z97 - 2014r

Z170 - 2015.

I która jest przyszłościowa? Żadna!

Za rok wyjdzie kabylake i okaże się, że Z170 go nie obsłuży.

 

i5 4460 + H81 to jest najbardziej opłacalne połączenie dające bez konkurencyjną wydajność w swojej cenie

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wiec nie jest dobrym benchmarkiem bo taki ma wykorzystać wszystkie zasoby sprzętowe.I3 jest lepszy ale dajesz wybrane testy na potwierdzenie swojej tezy. Ja jednym obaliłem twoje stwierdzenie. Dla twojej informacji TW jest lepszym benchmarkiem niż Civ bo lepiej wykorzystuje sprzęt.

Ooooo, więc teraz twierdzisz że to jednak i3 jest lepszy, ciekawe

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...