Skocz do zawartości

Amiga 600HD - oceńcie


Recommended Posts

Wydobyłem ją jakiś czas temu z piwnicy i nie chciałem odpalać przed czyszczeniem. Dzisiaj się za nią zabrałem i powiedziałem sobie stop jak zobaczyłem tę dużą naklejkę z tabliczką znamionową - czy pod nią jest śrubka a ona jest drugą plombą? Pierwsza ta z przodu jest uszkodzona więc chciałem ją rozkręcić i odkurzyć ale jeśli ta duża jest plombą.. to zostawię tą przyjemność następnemu właścicielowi.

 

To jedno, drugie - zdecydowałem się ją uruchomić. Podłączyłem przez euro - w komplecie jest kabelek-przejściówka. Działa! Załadował się workbench i znalazłem tam nawet jakiś Settlersów. Gra i buczy! Gra Amiga a buczy niestety zasilacz :/ Czy to jakaś typowa usterka?

 

Dodatkowo podczas ładowania Workbencha wyskakują jakieś błędy - załaczam screeny. Załączam też screeny z testu dysku i konfigurację. Powiedźcie co mam i nie ukrywam, że chętnie usłyszę wycenę bo zamierzam ją spieniężyć - to nie moja bajka. W komplecie jest Amiga 600HD (20MB) z zasilaczem, joystick, ze 3 dyskietki z oryginalnymi polskimi programami (jedną nawet odpaliłem więc stacja czyta) i trochę literatury. Pokrywa na klawiaturę jest także.

 

Dołączam fotki.

20150921_190432.jpg

 

 

20150921_190543.jpg20150921_185321.jpg20150921_185841.jpg20150921_185624.jpg20150921_190641.jpg

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
czy pod nią jest śrubka a ona jest drugą plombą?

Nie. Na fotce poniżej widać na których śrubkach trzyma się górna część obudowy.

http://home.exetel.com.au/amiga/A600Guts.jpg

 

 

 

Gra Amiga a buczy niestety zasilacz Czy to jakaś typowa usterka?

Zasilacze ogólnie są marnej jakości ale sprawny nie powinien głośno buczeć. Dla pewności przydałoby się sprawdzić napięcia pod obciążeniem.

 

 

 

Dodatkowo podczas ładowania Workbencha wyskakują jakieś błędy - załaczam screeny.

Wygląda to na błąd odczytu.

Masz standardowe rozszerzenie pamięci do 2MB chipram. Warto sprawdzić czy posiada zegar czasu rzeczywistego z baterią elektrolitową która lubi się wylać. Kickstart 37.350 - o wersjach KS możesz poczytać na https://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_600#Operating_system

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Dzisiaj ją obfociłem. Zasilacz faktycznie trzebaby sprawdzić, no ale tę przyjemność zostawię następnemu właścicielowi.

 

Z ogłoszeń parafialnych - gdyby ktoś posiadał jakieś kasety do ZX Spectrum to może tego zombie trzeba by obudzić :] Mam do niego Kasprzaka, ale zasadniczo lepiej będzie go chyba do deska podłączyć, pamiętam, że z Kasprzakiem to były jazdy żeby cokolwiek wczytać.


Nie wiem na czym to polega, ale Amiga sprzedała się w ciągu kilkunastu minut...

Link to post
Share on other sites

No jakoś nie mogłem w zakończonych znaleźć. Pewnie za jakiś czas wypłynie znowu, tym razem w stanie idealnym :D Mnie 3 stówy urządzają, nikt z forum się nie odezwał że chce ją kupić, a przeca już z rok o tym chyba piszę :D

Link to post
Share on other sites

To forum to akurat żaden wyznacznik popytu na taki sprzęt :) Na allegro Amigi schodzą w tempie ekspresowym o ile cena jest rozsądna. Ty dałeś cenę bardzo dobrą (dla kupującego) to poszło natychmiast, normalka. Do tego miałeś "normalną" czyli nie niemiecką klawiaturę co też jest sporym atutem.

Link to post
Share on other sites

Tak dla porównania Amiga 500 z 0,5MB+0,5MB, stary model bez akcesoriów i z niemiecką klawiaturą http://www.allegromat.pl/aukcja176887poszła na aukcji za 305zł. A gdzie tam "gołej" A500 do A600HD z akcesoriami :) I jak widać wcale nie trzeba być sprzedawcą narzucającym wysokich cen skoro kupujący bardzo chętnie sami się przelicytowują. Ot po prostu to jest obecna realna rynkowa wartość tego sprzętu.

 

ps. Może Cooger będzie sprzedawał Gravis Ultra Sound'a za 50zł ? ;) 

Link to post
Share on other sites

Jakby to powiedzieć - nie róbcie ze mnie świętego :] Na świecie zasadą jest, że jeśli jakiś przedmiot ma wady, choćby drobne to jego cena leci w dół i to mocno. Ceni się wiedzę i pracę bo te wady trzeba naprawić/poprawić. Amiga nie była idealna to i wycena adekwatna, oby tak wszyscy liczyli a nie ukrywali wady byleby oszwabić (sic!) kupującego. 

 

A co do Gravisa - na razie nie mam na zbyciu, PC to zdecydowanie moja bajka - zaczynałem od XT (w odróżnieniu od Amigi która była u mnie przypadkiem), nie mniej jakbym miał w nadmiarze to będę pamiętał.

 

A Spectruma jeszcze odpalimy! :]

 

Nawiasem mówiąc - gdzieś w okolicy widziałem na olx A2000 za bodajże 280pln.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...