Skocz do zawartości

Zestaw do gier w okolicach 4500


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: GRY, podstawowe użytkowanie w domu

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500zł, wolałbym tego nie przekraczać, bo w 5000zł chcę się w miarę zmieścić z systemem, klawiaturą, myszką i takimi tam duperelami

Których części potrzebujesz?: sama buda

Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak, chciałbym podkręcić najlepiej od razu

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 24'' Benq G2420HD, na razie mi wystarczy

Specjalne wymagania: jeśli to możliwe w tej cenie to chciałbym, żeby komputer był w miarę cichy

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie, wymieniam komputer po 10 latach, więc z poprzedniego nic się nie nadaje

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/5dimPS/  Wyszło 4305 zł, ale po odjęciu 120 za MSI wychodzi 4185. Tylko nie wiem jak to działa, morele od razu da mi taką zniżkę czy muszę jakoś sam się zgłaszać do MSI? A może lepiej płyta i karta innego producenta?

Inne: Jestem laikiem w OC, ale przeczytam co trzeba i podkręcę. Nie jestem pewny czy to wskazane, ale jeśli tak to chciałbym od razu kupić też lepsze chłodzenie CPU zamiast boxowego. Czy taki zasilacz wystarczy? Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jakiego windowsa powinienem najlepiej kupić.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

ylko nie wiem jak to działa, morele od razu da mi taką zniżkę czy muszę jakoś sam się zgłaszać do MSI?

 

Wszystko przez stronę promocyjną od MSI

 

Sam zestaw jest ok. G550M w takiej cenie blado wygląda na tle Antec TPC 550W. Wrzuć sobie SPC Grandis albo Macho Black White 140 mm. Przy dopłacie około 200 zł składasz zestaw pod 1151 wraz z DDR4

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A czy w wolnej chwili mógłbyś mi zaproponować taki zestaw pod 1151? Rozumiem, że 6600K tak? Ale wtedy jaka płyta i ramy do tego by się najlepiej nadawały?

Nie wiem czy to nie będzie za dużo biorąc pod uwagę, że musiałbym dorzucić jeszcze to chłodzenie CPU.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie postanowiłem trochę zwiększyć budżet i zamówiłem taki zestaw

 

BeQuiet 630W Pure Power L8 Box

250GB Crucial SSD BX100

i5-6600K

MSI Z170A Gaming PRO

Kingston DDR4 4GB 2666mhz hyperx savage x2 

Zalman R1 black

GeForce MSI GTX970 4096MB 256bit Gaming

Seagate 1TB 7200obr 64MB

SilentiumPC Grandis XE1236

 

Razem 4966 zł.

Myślę, że trochę przepłaciłem za płytę główną, ale w Xkomie nie mieli tej co Ty proponowałeś i musiałem wybrać coś innego. Może uda mi się uzyskać 160 zł zwrotu z MSI Cashback.

BTW na Morele pojawił się właśnie 6600K, ale w cenie 1316 złotych. Mi się udało zamówić jeszcze w starej cenie 1099zł.

 

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez swirmenes
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...