Skocz do zawartości

Realtek HD audio wariuje - sposób naprawy lub alternatywa


Recommended Posts

Witam serdecznie. Dzisiaj moja zintegrowana karta dźwiękowa Realtek HD Audio zaczęła wariować. Karta zintegrowana jest z płytą Asrock Z77 Extreme4.

 

Objawy:

Mimo, że do karty podłączone są słuchawki i mikrofon właściwie na stałe to dzisiaj zauważyłem problem takiego typu, że co jakiś czas Menedżer Realtek HD Audio co chwilę pokazuje że urządzenie jest odłączone (chodzi konkretnie o mikrofon) i urządzenie faktycznie nie działa. Mikrofony posiadam 2 więc z automatu podłączyłem drugi zobaczyć czy objaw jest ten sam (jest tak samo). Zielone gniazdo (u mnie słuchawkowe) również wariuje (ale tylko z podłączonym mikrofonem). Początkowo pomyślałem, że problemem jest sterownik więc go przeinstalowałem, dalej to samo. Stwierdziłem że być może najwyższy czas przeczyścić komputer (ostatnio z powodu kurzu miałem problem z kartą graficzną i porządki pomogły). Rozebrałem niemalże cały zestaw co się dało odkurzyłem, co trzeba było ręcznie wyczyściłem suchą szmatką. Niestety problem się powtarza.

 

Doszedłem do wniosku że uszkodzeniu widocznie musiały ulec złącza karty dźwiękowej. I tutaj moje pytanie.

 

Czy warto bawić się z przełączaniem wejść/wyjść w rejestrze (z http://forum.purepc.pl/topic/334469-poradnik-konfiguracja-tylnego-panelu-realtek-hd-audio/ wiem że da się to zrobić jednakże jest trochę różnic względem poradnika a tego co jest u mnie (klucz znajduję ale potem już wszystko wygląda inaczej) a wiadomo że zabawy w rejestrze mogą doprowadzić do reinstalacji systemu. Może więc ktoś jest w stanie mi pomóc z tym.

 

Czy może lepiej szukać jakiejś nowej karty dźwiękowej? Jeśli to drugie rozwiązanie to co warto kupić? Audiofilem nie jestem i dźwięk generowany przez tą integrę w zupełności mi wystarczał a więc jeśli już bym miał cokolwiek nowego kupować to w myśl zasady "im taniej tym lepiej"

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites
Czy może lepiej szukać jakiejś nowej karty dźwiękowej? Jeśli to drugie rozwiązanie to co warto kupić? Audiofilem nie jestem i dźwięk generowany przez tą integrę w zupełności mi wystarczał a więc jeśli już bym miał cokolwiek nowego kupować to w myśl zasady "im taniej tym lepiej"

do jakich głośników /słuchawek miałoby, to być kupowane ?

 

warto jeszcze zainstalować od nowa Windowsa ,czasami takie zabiegi pomagają.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...