Skocz do zawartości

Płyta główna pod Intela do 550 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez invok3d,

Recommended Posts

Przymierzam się do modernizacji drugiego komputera i mam mały dylemat związany z wyborem płyty głównej. Obecnie mam nisko budżetową jednostkę z płytą ASUS P8H61 MX R2.0 i Celeronem G1610. Był to zestaw wzięty nieco ponad rok temu ze względu na to, że jeszcze starsza konfiguracja opierała się na Core 2 Duo. Obecnie chciałbym przygotować mocną bazę na późniejszy upgrade dlatego mam pytanie odnośnie płyty.

 

Płyta ma być stricte pod Intela z chipsetem Z97 do około 550 zł, chociaż wolałbym się zmieścić w pięciu stówkach. Oglądałem kilka modeli, między innymi AsRock Fatality jak i 2-3 modele od MSI. Zależałoby mi na tym aby płyta obsługiwała Crossfire 16x przy dwóch kartach.

Mam drugi komputer z socketem 1155, płytą ASUS P8P67 Pro B3 rev 3.1 oraz procesorem Intel I5 2500k w którym niedawno modernizowaliśmy z bratem kartę graficzną i obecnie zostałem z dwoma Radeonami HD 6850, które chciałbym umieścić u siebie w Crossfire aby oszczędzić przynajmniej narazie na kupnie nowej karty graficznej.

 

Chciałbym uniknąć płyt Gigabyte'a wybierając coś z Asusa, AsRocka lub MSI. Pogrywam trochę w CS GO a słyszałem, że NIC jak i Killer E2200 pomagają nieco obniżyć pingi więc taka opcja też byłaby zaletą. Z góry dziękuję za porady. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź

 

Z tym PCIE 16x to wiem, po prostu źle się okresliłem :D Odwiedziłem już wczoraj sklep komputerowy i po rozmowie z panem sprzedawcą i pytaniu o wybór pomiędzy tą MSI Z97 Gaming 5 a AsRock Z97 Extreme4 stanowczo odradził mi on zakup płyt od AsRocka. Zastanawia mnie to troche bo z tego co doczytałem to ten asrock ma 12 fazową sekcję zasilania. Nie wiem czy sprzedawca miał w tym jakiś interes czy faktycznie MSI wypada tutaj lepiej.

 

 

@Edit

 

Tak teraz patrzę, że przeliczając całkowity koszt wszystkiego, to zastanawiam się czy nie lepiej iść dalej i składać zestaw pod Skylake z pamięciami DDR4. Chciałbym celować z tym zestawem przyszłościowo i wole teraz dołożyć niż później sobie w brodę pluć.

Edytowane przez invok3d
Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy- faktycznie -chyba lepiej uderzać w socket 1151 - jeżeli dopiero planujesz zakup.....

tylko jak widzę ceny już -sztucznie-pną się w górę ..... zwłaszcza CPU 1151 

Edytowane przez GergG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Skusiłem się jednak na Skylake bo cenowo wychodzi nie wiele więcej a warto teraz dołożyć niż za rok czy dwa znowu modernizować. Zaraz na początku października po matki boskiej pieniężnej planuję zakup i liczę, że do tego czasu ceny się utrzymają.

 

MSI Z170A GAMING M3

Intel i5 6600K

2x4GB DDR4 - jeszcze nie wiem jakiego producenta.

 

Co do karty graficznej to do listopada będę musiał zostać przy swoich Radeonach 6850 i potem zmienię na nowszą.

 

Dziękuję za pomoc GergG

Edytowane przez invok3d
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...