Skocz do zawartości

Mysz+klawiatura do 500PLN. Głównie gry.


Recommended Posts

Dzień dobry!

 

§  Budżet: 500 PLN (łącznie z klawiaturą)

§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4TECH X7 model: xl-750k

§  Jaką masz obecnie podkładkę: A4TECH X7 Gaming

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1600

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 5cm~

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): RPG , MMORPG, FPP, MOBA: Wiedzmin, WoW, LoL, DotA, Dying Light, czy Dead Island. FPS bardzo rzadko.

§  Ile przycisków używasz w myszce: Tyle ile mam, 6, WoW-bindy :P

§  Chwyt: Claw Grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 13 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Aktualna zaczyna świrować, czas na coś lepszego.

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Miło byłoby mieć wiecej niż 4 przyciski. 

 

Do tego jakaś klawiatura i ew. podkładka jeżeli uważacie, ze ta którą posiadam nadaje się do wymiany. Polecano mi Gigabyte Force K7. Nada sie?


I co myślicie o cyborg r.a.t. 7 albo 9?

Link to post
Share on other sites

Do gier MOBA/MMO mogę polecić myszki z dużą liczbą przycisków: Razer Naga, Razer Naga Hex, Logitech G600. Ja osobiście rozważam zakup myszki Roccat Tyon, podoba mi się z wyglądu i też ma sporo dodatkowych przycisków do wykorzystania. Z podkładek korzystałem do tej pory głównie z Steelseries QCK (są w różnych rozmiarach i są względnie tanie). Co do klawiatury to się musisz określić czy potrzebujesz dodatkowych makr czy mimo wszystko chcesz iść w jakość wykonania. Radziłbym zacząć od wyboru myszki, a to co zostanie przeznaczyć na jakąś markową i wytrzymałą klawiaturę.

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Nie polecałbym Ci żadnych myszek z dużą ilością przycisków. Powód jest taki, że przeważnie to mają wuchte przycisków kosztem sensora bądź wykonania, w dodatku ceny są z kosmosu. Chyba że jesteś szczególnym graczem który gra głównie w MMORPG i takie przyciski mu się przydadzą do spelli czy czegokolwiek. Wtedy to Roccat Tyon jest najlepszym wyborem spośród nich, ew. G600 . Od Razerów Nag trzymałbym się z daleka :)

 

Jeśli już masz budżet przy 300zł to pokusiłbym się o klawiaturę mechaniczną. Jest warto i to są klawiatury które wytrzymują wiele w dodatku są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, bo każdy klawisz możesz wyciągnąć i włożyć :)

 

Jedną z najtańszych i solidnych klawiatur którą mógłbyś dostać jest CM Storm Quickfire XT. Z pewnością wytnie w wydajności i komforcie użytkowania wszystkie klawiatury membranowe które Ci polecono :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...