Skocz do zawartości

AMD X6 FX-6300 czy INTEL CORE i3-4170


Recommended Posts

Wydawać blisko 900zł za I5-2500k do konfiguracji dla dziecka wydaje mi się grubą przesadą, zwłaszcza, że jak piszę. Najmocniejsza gra jaką ten komp pociągnie przez najbliższe 5 lat (albo i więcej to Simsy 4) 

 

Nałogowiec masz rację, sam skladałem sobie kompa pod modernizacje i skończyłem na wymianie płyty i proca. Ale jakoś czlowiek zawsze zaślepiony tymi wspaniałymi stwierdzeniami jak przyszła modernizacja :)

Link to post
Share on other sites
Wydawać blisko 900zł za I5-2500k do konfiguracji dla dziecka wydaje mi się grubą przesadą, zwłaszcza, że jak piszę. Najmocniejsza gra jaką ten komp pociągnie przez najbliższe 5 lat (albo i więcej to Simsy 4)

 

Nałogowiec masz rację, sam skladałem sobie kompa pod modernizacje i skończyłem na wymianie płyty i proca. Ale jakoś czlowiek zawsze zaślepiony tymi wspaniałymi stwierdzeniami jak przyszła modernizacja :)

Nalogowiec?? ;)

 

Jak pisałem. Kup A8-7650k i podkręć iGP. Starczy ci to na dlugo do simsów4. Bedzie to najlepsza opcja.

 

Simsy 4 u mnie latają na A6-7400K.

Link to post
Share on other sites

I5-2500k podałem tylko jako przykład. Jeżeli ktoś złożył kilka lat temu zestaw i zrobił to z głową, to dziś wciąż może grać we wszystko na najwyższych detalach.

Czytaj ze zrozumieniem. To ma być zestaw bez dedyka wiec iGP z i5-2500k się nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

Ktoś rzeczywiście ma problemy z czytaniem i nie jestem to ja.

Wytłumaczę raz jeszcze. Napisałeś, że ludzie posiadający układy SB zmieniają raczej całą podstawkę, a nie samo CPU. Ja za to napisałem, że jeżeli ktoś w tamtych czasach stworzył przemyślany zestaw, to w późniejszym czasie mógł dokupić 2500k i używać go po dziś dzień i bez konieczności zastanawiania się, czy dany tytuł pójdzie na najwyższych, czy nie. To taka analogia, do złożenia komputera z "zapasem", by móc w przyszłości dokonać rozbudowy, a nie całkowitej wymiany.

Właśnie dla tego, na miejscu autora, wybrałbym i3-4170.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...