Skocz do zawartości

Karta sieciowa zintegrowana - sieć niezidentyfikowna lub nie wykryto kabla ethernet


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez veryLu,

Recommended Posts

Witam, od razu powiem, że mam dość osobliwy problem. Przeszukałem google w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu lecz bez skutecznie.

 

Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA BARDZO ROZLEGŁY OPIS.

Pierwszy raz pytam o poradę na forum i chcę abyście mieli pełny opis sytuacji(która jak mniemam jest baardzo "wyjątkowa".

 

Zacznę od początku:

 

Specyfikacja komputera(ktoś potrzebuje reszte nie ma problemu, nie uważam jednak że jest potrzebna :P ):

mobo: AsRock z87 extreme 4

psu:    BeQuiet DarkPower Pro 650W

GPU   Gigabyte GTX 780 WF3

 

Sterowniki do chipsetu i karty sieciowej wgrane najnowsze.

 

Router TP-Link TD-W8970

 

Jaki problem i od czego mniej więcej się zaczęło?

 

Otóż od paru dni po wyjściu z uśpienia komputera, zamiast normalnie sie przywrócić to działo sie coś dziwnego: pokazywał sie szary obraz, a na nim co kilka cm, 3 małe paski blisko siebie w kolorach rgb ,(problem ten występował tylko wtedy gdy komputer został uśpiony z włączonym Firefox'em np(włączam film do spania w firefoxie(cda...), budze się rano - komputer uśpiony, jak zwykle po skończonym filmie, lecz właśnie od paru dni po próbie "wybudzenia" go, pojawiał się ten "dziwny obraz".) Problem ten nigdy nie wystąpił ( w sensie przed tym problemem i po tym problemie) po kliknięciu w Uśpij a poźniej wybudzeniu kompa(tylko nie pamiętam czy klikałem poźniej Uśpij z włączonym Firefoxem czy nie).

 

Innych problemów z grafiką nigdy nie miałem.

 

Główny problem: Po wyjściu z uśpienia karta sieciowa nie mogła zidentyfikować połączenia internetowego. I jeszcze pare dni temu ( w sensie moze 4 dni) to po czasie okolo 1 min wkońcu zidentyfikowała i internet normalnie działał, o tyle, że  w tym momencie karta sieciowa wogóle nie może zidentyfikować połączenia lokalnego (lecz nie jest to jedyny problem).

 

Obserwacje i czynności które dokonałem: Ogólnie do routera jest podpięty drugi komp przez oczywiście drugi kabel Ethernet i internet na nim działa bez problemu. Do routera podpiety jest rowniez laptop przez wifi, internet działa bez problemu. Telefony na androidzie też nie mają żadnego problemu z internetem. 

 

Teraz tak: Gdy odłącze swój kabel ethernetowy od karty sieciowej i podepne z powrotem do karty sieciowej to karta sieciowa tak jakby dopiero po jakimś czasie zaczyna "mrugać"( w sensie diody, tzn pomarańczowa świeci ciągle, mruga żółta) - nie jest to czas jednej do trzech sekund  tylko np minuta i pisze że nie moze zidentyfikować. No to podłączyłem drugim kablem lecz co najlepsze karta sieciowa nie chce go wykryć - nie świecą sie wogóle diody, lecz co jakiś czas na ułamek sekundy mrugną obie i gasna.(a działa bo drugi komp jest podłączony i synchronizuje sie na 1gb/s)

 

Kolejne info: Problem występuje od wczoraj. Wczoraj miałem zainstalowany win 10. Przeczytałem, żeby sprawdzic live cd czy linux wykryje karte. Kartę wykrył, lecz internet był tylko na moim kablu, po próbie podpięcia tego drugiego diody wogóle się nie zaświecają. Przeczytałem że może to być wina systemu więc zrobiłem format i zainstalowałem win 7(oczywiście ze sterownikami) i kolejna śmieszna sprawa bo po zainstalowaniu win 7 karta normalnie dostała przez dhcp wszystko i internet był, lecz poźniej odłączyłem kabel i podłączyłem z powrotem i problem znowu sie pojawił(sieć niezidentyfikowana) .

 

Zresetowałem BIOS - nie pomogło.

Raz udało się przywrócić internet przez wyłączenie i włączenie karty w menedżerze urządzeń.

 

Teraz pytanie: Co jeszcze pozostaje mi zrobić? Czy karta sieciowa uległa awarii przez resetowanie komputera?

 

Najbardziej dziwi mnie fakt, że na moim kablu, którego uzywałem diody działają(nie wiem czy poprawnie, ale chodzi mi o sens), a na drugim kablu wogóle się nie zaświecają(pomijając, że czasami obie mrugną).

 

Ogólnie Dziękuję dla tych hardkorowców co przeczytali i chociaż troszkę zrozumieli mój problem. Oraz z góry dziękuję za dane mi rady :)

 

AKTUALIZACJA:

 

Nie wiem czy to coś pomoże(naprowadzi na dobry trop) ale wyłączyłem wszystkie opcje w Power Managment w karcie i uruchomiłem ponownie. Połączyło mnie normalnie z internetem, lecz tylko 100Mb/s (przedtem bylo 1Gb/s) spróbowałem dla testu zamienić się kablem z drugim kompem na którym cały czas jest internet i znów nie wykryło tego kabla oraz gdy wróciłem do mojego kabla  to znowu błąd z identyfikacją

Edytowane przez veryLu
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy doczytałem ale resetowałeś router?

Przepraszam, że zapomniałem o tym napisać.

Zrobiłem to i nic nie dało. Tzn komputer wogóle nie chce się połączyć z routerem - jest napisane, że kabel odłączony.

Jeżeli chodzi o tryb uśpienia to zawsze była z nim niezła jazda i po wybudzeniu coś nie działało. Poprawiali błędy w najnowszych sterownikach i aktualizacjach.

Dzięki za cenną radę już myślałem, że to mi się coś chrzani. Od teraz będę wyłączał automatyczne przechodzenie w tryb uśpienia.

 

Edit.

Mam na razie tymczasowe rozwiązanie:

Gdy wyświetla się "Nie można zidentyfikować sieci", to wyłączam i włączam w panelu sterowania kartę sieciową oraz uruchamiam ponownie komputer. Po tym "zabiegu" wykrywa połączenie i internet jest ale synchronizuje tylko 100mbps zamiast 1gb/s. No nic na razie to musi wystarczyć.

Jeszcze naszło mnie pytanie, jeżeli raz łączy  z internetem w sposób prawidłowy, nie traci pakietów przez pingowanie, ping w normie itp. to czy to wyklucza fizyczne uszkodzenie karty?

Edytowane przez veryLu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Akutalizacja.

 

Problem został rozwiązany.

 

Naszło mnie na sprawdzenie styków wejścia karty sieciowej i okazało się, że jeden styk jest troszkę skrzywiony przez co najprawdopodobniej zwierał do drugiego lub nie łączył prawidłowo. Po naprostowaniu igłą, internet zaczął działać - synchronizacja na wszystkich kablach 1Gb/s, brak problemów z identyfikowaniem. 

 

Sprawa skomplikowana a tutaj takie proste rozwiązanie. Oczywiście mój błąd, że nie sprawdziłem w pierwszej kolejności styków.

 

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i cenne rady :)

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez veryLu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...