Skocz do zawartości

artefakty - zasilacz czy grafika ?


Recommended Posts

Witam. Niedawno wystąpił u mnie problem z artefaktami.

 

Myślałem, że grafika poszła, ale dzieje się coś dziwnego. Po ok 1 min gry pojawiają się różne artefakty.

 

Na początku odłączyłem komputer od zasilania i odkurzyłem go dokładnie. 

Podczas podłączania kabla zasilającego do zasilacza (Thermaltake se 530w) zaczęło mi światło mrugać w pokoju, dodatkowo towarzyszył dzwięk nieprzyjemny. Na początku komputer w ogóle się nie uruchamiał. Teraz chwile poruszałem całym komputerem i się włączył, ale również dźwięk prądu występował poruszania... Bez odpalania gier jakoś chodzi i nie ma artefaktów żadnych. Temp. grafiki jest ok.... max 65 stopni 

 

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX, AsRock H81 PRO BTC /intel H81, LGA1150, Crucial 8GB 1600MHz CL11Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 BarracudaSapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5 384bit (940/5000)Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Dziwne jest to zachowanie zasilacza... Jak ruszę nogą komputer to się wyłącza... 

 

Podobno dobry zasilacz... Dosyć szybko padł... niecały rok...


hmm... problem niby ustąpił jak zainstalowałem strasze sterowniki... Ale jak sie sytuacja powtórzy to co obstawiacie bardziej ?

Edytowane przez cashman
Link to post
Share on other sites

Nie zwazajac narazie na to czy grafa jest ok, to jesli zasilacz robi ci "choinke" w domu to bym go wymienil. Wkrotce cos moze pojsc z dymem, pytanie tylko co i kiedy.

 

Pozycz od kogos PSU i sprawdz czy beda artefakty.

Bo PSU masz walniety, kwestia czy artefakty sa efektem iz zdazyl za soba pociagnac grafike i co pociagnie w dalszej kolejnosci (obstawiam mobo albo ram)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj podmieniłem kartę graficzną z 280x na 270. Zero artefaktów... Powróciłem do swojej karty z kompletnym clean install'em i nie wiem jakim cudem ale już nie ma żadnego problemu z artefaktami... Nie mam pojęcia o co chodziło... Jak robiłem clean install driverów ( bez opcji zmiany karty ) to problem dalej występował... 

 

Można zamknąć

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moge podpiąc się do tematu ?

Mam podobny problem,

Mój spec:

cpu- i3 2120

gpu- MSI R9 270

psu- OCZ ZS 550W

Od jakiegoś czasu pojawią się notorycznie artefakty w grach.

 

Afterburner wykres wyglada tak

http://imgur.com/QCgJbg1

Gram głownie w gry w trybie okno bez ramek. Zauwazyłem też że w jednej grze jak zmienie render z DX na openGL to problemu nie ma.

Sterowniki zainstalowane oficjalne, direct x też.

 

Za niedługo sprawdze jeszcze kabel [HDMI bo ma już swoje lata]

 

Jezeli chodzi o wygląd owych artekfatów, to poniżej jeden screen:

http://imgur.com/22lngzC

To jest tak że takie cos skacze po ekranie, zaleznie od katu patrzenia w danej grze.

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...