Skocz do zawartości

Awaryjność laptopów


Recommended Posts

Witam, temat o który zamierzam zapytać nie jest zbyt lubiany bo wywołuje niepotrzebne emocje. A interesuje mnie zakup laptopa (drugiego laptopa) do prac graficznych (zwykła obróbka zdjęć, bez potrzeby podpinania zewnętrznego monitora) i jeszcze jeden warunek laptop musi spełnić a mianowicie "uciągnąć" grę DIABLO III która jeszcze nie ma ściśle określonych wymaga sprzętowych ale wiadomo, że Blizzard nie wypuści czegoś co by wymagała strasznej zmiany konfiguracji. Wiadomo, że przy takich zastosowaniach (jedna gra, i zwykła obróbka zdjęć) to reszta elementów sprawiać problemu nie będzie (net, office).

 

Jednakże pierwszego laptopa kupiłem spory czas temu a była to Toshiba z serii Satellite (dopiero wchodziła na rynek) i pech chciał że po dwóch tygodniach padła płyta główna. Wymiana trwała tylko 4 dni w serwisie. I pytanie jest związane właśnie z tym: jak obecnie wygląda serwis Tośki. Interesują mnie laptopy tejże firmy a także w kręgu zainteresowań jest ASUS i Dell oraz Lenovo. Czy użytkownicy tychże laptopów mogli by udzielić informacji jak wygląda sytuacja z awaryjnością i serwisem tych firm. Wiem, że jak się trafi egzemplarz to hula a jak się nie trafi to ....

 

Proszę o krótkie opinie, bez złośliwości.

A może ktoś użytkuje laptopa (17 cali) do podobnych zastosowań i wskazałby laptop godny polecenia ? (mój typ jak na razie Sony VAIO VPC-EC2M1E/WI)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak narazie używam swojego Asus-a K70IO(już 1,5 roku ;)) i jeśli chodzi o sprawy techniczne nie miałem żadnych problemów. Ogólnie firma Asus ma dobre opinie, Toshiby nie polecam - kolega miał i po roku siadła płyta główna ^^ . Sony Vaio moim zdaniem też są ok. Jak chcesz, aby Ci coś wybrać podaj swoje kryteria cenowe.

Link to post
Share on other sites

dzięki za odpowiedz. Co do toshiby której nie polecasz - to jak już pisałem, również padła mi płyta główna ale wymiana w serwisie trwała 4 dni. U kolegi płyta padła po pół roku jak piszesz - więc podejrzewam, że laptop był dalej na gwarancji i serwis usunął tą usterkę i ciekawe jak długo ją usuwali. I mam nadzieję że ktoś odpowie w podobny sposób ile trwa usuwanie usterki w serwisie innych producentów np. ASUSA, Dell, Lenovo.

 

Natomiast co do moich oczekiwań względem laptopa to cenowo nie chcę wydać dużo a równocześnie nie chcę wydać tyle, żeby za chwile psioczyć, że już nie "wyrabia na zakrętach". Jakie zastosowania - pisałem powyżej, na pewno musi być to 17. Jak czytam, potrafisz coś zaproponować, bardzo chętnie się zapoznam z propozycją.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Toshiba robi dobre laptopy,a i serwis jest w porządku, może trafiła ci sie jakaś trefna sztuka bo mój Satellite A70 działa już wiele lat, najpierw u mnie, a później u kolegi z pracy :)

 

Jedyne co jest wkurzającego to to, że do kart graficznych w laptopach toshiba można instalować tylko oryginalne sterowniki toshiba albo modyfikowane ATI. Te oryginalne często są zacofane technologicznie.

 

A i jeżeli masz zamiar obrabiać grafikę na laptopie to musisz wziąść laptopa z GF. CUDA dadzą kopa w photoshopie, jak chcesz żebyśmy ci coś porządnego znaleźli to napisz nowy temat.

Link to post
Share on other sites

mój HP Pavilion dv7-1040ew działa już ponad 3 lata... często 24/7. Ale... od roku stracił swój entuzjazm... i nie da się na nim grać. Przegrzewa się zbyt szybko mimo porządnej podkładki chłodzącej (odkurzany już był).

zmien mu paste termoprzewodzaca. uwierz, ze da to sporo. ostatnio wymienialem w kilku przegrzewajacych sie laptopach i w kazdym roznica byla kolosalna.

w jednym temp. spadla o okolo 15 stopni

w drugim nie mierzylem, ale tak jak klawiatura byla goraca po paru godzinach, tak teraz jest nad samym procesorem lekko cieply ;D. to byl jakis stary aristo (chyba 8 letni), zamiast pasty mial aluminiowa folie miedzy prockiem a miedzianym radiatorem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...