Skocz do zawartości

coś za miast procesora Dual Core E5200- za niewielkie pieniadze


Recommended Posts

Witam

Mam płyte G31M-ES2C i procesor E5200 .4GB ramu , win 7 i GTX 750.

I tak gram w Elder scrolls online i uzywam czesto wielu kart chroma i ten zestaw az trzeszczy, niby w miare silna karta ale obawiam sie ze procesor nie puszcza jej.

Wpadlem na pomysl kupienia jakiegos taniego procka na socket 775 w rodzaju E6800 ( chyba) albo Quada 9 tysiecy cos tam.

Mam prosbe o porady czy taka wymiana cos mi da ?Quady o dziwo kosztuja sporo bo od 150 za niskie do 405 zl !Masakra.

Tylko prosze mi nie pisac zebym kupil za 1500 zl plyte i I5 , bo to planuje ale musze sie na razie z tym wstrzymac.Mysle ze co najmiej na pol roku.

Edytowane przez Bratis
Link to post
Share on other sites

Z tego co ja wiem to na tej płycie update biosu to banalna sprawa. Ściągasz tylko bios ze strony producenta, przenosisz na pena, reboot i wchodzisz w QFlash. Dalej już nie pamiętam, ale jest to dość intuicyjne. Po za tym są filmiki na YT nawet po polsku (chyba nawet Dawiek robił :D)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

E8400 to dobry procesor, sam mam takowy w starym zestawie, bez problemu kręci się na 3,6GHz bez dodatkowego chłodzenia, a do 4 z odpowiednim coolerem, ale nie ma sensu kupować teraz 2 rdzeni.

 

Na obecne czasy, jeżeli nie masz funduszy na nowe MOBO, to trzeba brać coś z 4 rdzeniami i Quad taki właśnie jest. Twoja decyzja jaki konkretnie model, ale poniżej nie ma sensu schodzić.

Szukaj Q6600 lub Q9300/9400, jeżeli masz cooler CPU ładnie to wkręcisz i na jakiś czas wystarczy. Jeżeli nie, to polecam to zrobić, bo bez OC nie ma co siedzieć na tej podstawce :)

Edytowane przez Bastazar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

2.quad 6600 naprawde da takiego kopa mojemu kompowi czy lepiej wziasc stare dobre e8400?

Prawda taka że szału nie będzie, q6600 czy w ogóle cała podstawka 775 to już jest cięzki skansen, porządnego kopa to nie poczujesz po zmianie na żaden procesor na ten socket. Według mnie dużo rozsądniej zrobisz jak powoli powystawiasz płytę, ramy, procek na allegro, uzbierasz pare grosza i kupisz nawet najtańszego pentiuma hsw to kwestia 200 zł, zwykłe budżetowe mobo to około 150 zł i 4GB DDR3 to jakaś stówka i wtedy poczujesz na serio porządny skok a nie wykosztujesz się jakoś specjalnie, a jak taki zestaw dorwiesz w używkach to w ogóle sprawa prosta widywałem jakieś pentiumy 3220 + mobo+ ram za około 350 zł

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@autor

q6600 to wydatek okolo 150-200pln

E8400 to 50pln

Napisz ile kasy chcesz wydac ile masz. Faktycznie zmiana platformy dalaby najwiecej, szczegolnie ze masz w miare nowoczesna choc budzetowa karte graficzna. Jak 200pln lub wiecej to sprzedaj swoja plyte i proc i skladaj nowy zestaw najlepiej na uzywkach (najekonomiczniej). Jak nie masz takiej kasy to kup e8400 i zbiraj na nowy sprzet.

http://allegro.pl/pentium-g3220-msi-h81m-p33-v2-i5672650403.html

http://allegro.pl/intel-celeron-dual-core-g1850-z-plyta-asrock-h81m-i5670286582.html#

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/intel-celeron-dual-core-g1850-z-plyta-asrock-h81m-i5670286582.html#

dalby taki skok mocy ?

Jeszcze raz ponawiam pytanie czy zmiana procka wymaga stawiania windowsa?

 

 

Nie, nie wymaga stawiania windowsa. Może, ale nie musi wymagać resetu ustawień BIOS (w wypadku, gdy po wymianie procesora są jakieś problemy). Skok mocy jak skok mocy, ale perpektywy upgrade'u byłyby doskonałe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
cała podstawka 775 to już jest cięzki skansen

Oczywiście że skansen, jednak po przyzwoitym OC w grach (oczywiście zależy jakiego rodzaju) nie ustępuje znacząco starszym rewizjom i3 czy i5 - http://www.overclock.net/t/963382/q9650-4-05ghz-vs-e8500-4-05ghz-vs-i5-2500k-4-04ghz-benchmark-results

To tylko taka mała dygresja, płyta autora pod LGA775 ma szczątkową sekcję zasilania, quady są drogie, montaż Xeona pod LGA771 na LGA775 wymagają nieco wiedzy i cierpliwości, a przede wszystkim inwestowanie w cokolwiek na 775 ma sens jedynie gdy dysponujemy przyzwoitym mobo, chłodziwem i wiedzą o OC. Bez OC dziadki Quady i Xeony mają obecnie marną wydajność.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do wzrostu wydajności to w porównaniu z e5200 bedzie na pewno duży. Na detalach low w FHD zagrasz w większość gier. Na medium jak zmniejszysz rozdzielczość. A co do wydajności to tak trochę okrężną drogą:

1.

http://pclab.pl/art56815-13.html

Ten celeron będzie troszkę wydajniejszy (ogólnie) od G1830 który na wykresie (gry) jest porównywalny z Athlonem x4 750K i Athlonem x4 651 może nawet zbliży się do pentium G2130

2.

http://pclab.pl/art50000-11.html

Teraz znajdź na wykresie e5200 (9ty od dołu) i wyżej wymienione procesory (athlony i G2130) - ogólnie uzyskasz około 40-50% wzrost wydajności czyli ten G1850 będzie prawie dwa razy szybszy od e5200 - w połączeniu z gtx 750 dasz rade podrać w wmiarę nowe gry na niskich/średnich detalach zależnie od rozdzielczości - oczywiście nie spodziewaj się cudów bo kupujesz celerona a nie i5 ale masz otwartą drogę do dalszej modernizacji modernizacji.

Moim zdaniem zdecydowanie WARTO!!! Inwestowanie w quady to krok wstecz. No i oczywiście platforma z celeronem zużyje znacznie mniej prądu. Celeron max 50W gtx około 100W razem - to sobie dodaj :D

Edytowane przez olo163
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziekuje Wam wszystkim za pomoc .milo ze sa ludzie ktorym sie chce tlumaczyc komus zielonemu z taka cierpliwoscia.

Zrobilem tak ze poszedlem do sklepu i kupilem plyte I3 4170 i 2x4 GB ramu.Doszedlem do wniosku ze nie ma co reanimowac tego zestawu , na szczescie sa raty i moze jakos to splace :)

Pozdrawiam Was wszystkich jeszcze raz i bardzo dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...