Skocz do zawartości

Problem z brakiem obrazu z karty graficznej


Recommended Posts

Witam

Kilka dni temu, po nocy postanowiłem włączyć sobie komputer :) Ku mojemu zdziwieniu czekając około minuty na ekranie nic sie nie pojawiło. Postanowiłem sprawdzić czy ekran pojawi sie na wyjściu z płyty głównej. Obraz sie pojawił. Pierwsze co wpadło mi na myśl, padła karta graficzna... Wyjąłem zawiozłem do znajomego i u niego działała wiec karta odpada...Karta po włożeniu w moje pci-e chodzi, świeci sie dioda i kreci wentylator. Lecz po podłączeniu do monitora jest niby sygnał lecz jest czarny ekran i po chwili monitor przechodzi w stan "hibernacji?". 

Co może być przyczyną ? Dodam jeszcze raz że stało sie to po nocy. Specyfikacje komputera macie w stopce.

Pozdrawiam

 

Edit: nie moge zmienić sygnatury bo wyskakuje błąd. Karta graficzna to Asus hd 6770  

Edytowane przez misiek19
Link to post
Share on other sites

Jest mało prawdopodobne że to slot PCI bo one się teoretyczne nie psują... Miałem identyczny problem u siebie kiedyś na podobnym configu (DDR2) U mnie to była raczej karta graficzna ale do dziś nie mam pewności bo jej nie sprawdzałem na innym PC ;) Dałem jakąś starą 9500 i o dziwo działało.Wyczyść ten slot PCI i "spsiukaj" sprężonym powietrzem, najlepiej jeszcze jak byś spróbował sprawdzić na innej karcie.

 

EDIT: Sprawdź jeszcze w BIOSie czy nie masz włączonej integry jako podstawowej karty lub czy obie przypadkiem nie są włączone. (Integra domyślnie jest na AUTO , zrób na disable a PCI na enabled)

Edytowane przez delstudio
Link to post
Share on other sites

Sprawdziałem jeszcze na starej hd 4850 która ma artefakty ale coś sie wyswietlało na niej a teraz również nie ma sygnału...Robiłem reset biosu który nic nie pomógł, a gdy zrobie tak jak mówisz to chyba wgl nie bedzie możliwości korzystać z komputera gdy to nie pomoże :)

 

P.S: nie ma ktoś do sprzedania tanio płyty z AM2+ ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...