Skocz do zawartości

Iphone 6 Plus- opłaca się?


Recommended Posts

Raczej nie opłaca się ani jeden drogi, ani drugi jeszcze droższy. Żeby się opłacały musiałyby zarobić na siebie, a to tylko drogie zabawki.

Kup sobie Microsoft Lumia 640 XL LTE za 900 zł, będziesz miał to samo tylko kilka razy taniej. Ma ekran 5,7 cala, a obudowa plastikowa nie tłumi zasięgu anteny. Ogólnie smartfony powyżej 5 cali są nieporęczne (cegła), przeszkadzają w kieszeni spodni i nie da się obsługiwać jedną ręką (to wielki minus).

Link to post
Share on other sites

ale na wlasnym przykladzie zapytam Cie, zarabiam pieniądze, utrzymuje sie sam i zostaje mi jeszcze na przyjemności. Więc snobizm to dla Ciebie wydanie kasy na takiego iPhone'a bo mnie zwyczajnie na niego stać? No kurde jak ktoś chce mieć sprzęt wysokiej klasy to kupuje takiego Galaxy S6 albo iPhone'a i ma sprzęt który się nie zacina, chodzi płynnie itp... 

Link to post
Share on other sites

No właśnie budżet nie jest ograniczony bo trochę odkladalem na niego i udało się z zapasem.

 

Nie ma szans żebym kupił telefon na Windowsie. Android albo iOS, ale przekonałem się jak pracuje 6 Plus nawet z wieloma aplikacjami i innego telefonu nie chce.

 

Snobizm bo co? Bo mnie na niego stać, bo nikt mi na niego nie dał ani złotówki i dlatego że po prostu chce go mieć?

 

Też uważam że dobra inwestycja, mimo ceny jaką ma:)

Link to post
Share on other sites

Flagowce to ja rozumiałem kiedy jeszcze kolejne generacje telefonów rzeczywiście wprowadzały konkretne zmiany. Teraz to jest zwykły wyścig po klienta, prześciganie się w wprowadzaniu nowego modelu, dodawanie na siłę funkcjonalności.

 

Iphone to ewenement i tak, bo świetnie wpasował się w niszę na rynku i potrafi ją doskonale wykorzystać.

 

Oczywiście dla Ciebie kupno najnowszego Iphone to może być świetny pomysł, dla mnie taki być nie musi.

 

Poza tym główne pytanie tego tematu "czy się opłaca" jest w tym momencie nieco bezsensowne. Samemu trzeba stwierdzić, czy ma się chęć dopłaty do jakiś tam nowinek czy nie.

 

Obecnie producenci w wielu branżach lecą ostro w ch...a, widzę to również w moim hobby, czyli słuchawkach. Wprowadzanie nowych flagowców niewiele lepszych od modeli uznanych na rynku i posiadających świetną jakość oraz niedostępną dla nowych modeli opłacalność. Ja stanowczo mówię nie takiemu rozwojowi, czemu daję wyraz przez pozostawanie biernym na rynku nowości.

 

Producent dostaje sygnał, że rynek świetnie telefon przyjmuje i bach, kolejny flagowiec 500zł droższy. Ludzie są ślepi i tego nie widzą.


Nie mówię, że ktoś jest głupi, czy nienormalny, bo dla mnie snobizm to zjawisko powszechne, co widać na yt, facebook'u, dosłownie wszędzie :)

 

Sam też nim czasem jestem.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Wiem jaki jest marketing film, ale co my- konsumenci możemy? Wiem co robię i nie idę za głosem tłumu, tylko według własnego rozumu.

 

Dzięki, ale nie. Każdy ma coś czego nie lubi, ja po prostu nie lubię Samsungow, i chce czegoś innego niż Android :)

 

Nie kupuje go dla szpanu bo zaimponować kobiecie, czy jak to zostało nazwane "kisiel w majtkach" umiem w inny sposób ogarnąć, ale nie wbilem się na forum żeby o tym dyskutować i dzielić się prywatnym życiem. Mam gdzieś czy ma jabłko, Gruszke czy nazwę firmy na sobie i tak będzie miał etui. :)

Link to post
Share on other sites

Skoro na niego zbierałeś to kup :) zawsze coś nowego :) ale myśle że sie nie zawiedziesz

A co do żarcików i jabłku to dodam że robią specjalne etui który z tyłu ma wycięte kółko żeby tylko jabłuszko było widać :P albo widziałem też takie gdzie jabłko świeci

Są ludzie którym pasuje ten sprzęt, system itp i nie patrzą konkretnie na marke no a jedni ich kupują głównie do lansu, sweet focie itp. Inni znowu widzą tylko appla a reszta to dla nich shit

Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na pytanie: po wyjściu 6s Plus zwykły Plus stanieje tyle , że nie wiadomo ile. Dwieście, trzysta złotych w stosunku do ceny obecnej myślę że to maksimum.

 

Co do samej dyskusji na temat snobizmu i porównaniach jabłek do androidów jest ten temat : http://forum.benchmark.pl/topic/87192-lu%C5%BAne-rozmowy-o-urz%C4%85dzeniach-mobilnych/page-139

 

Sam zacznę co by już tutaj nie było śmietnika.

Link to post
Share on other sites

Jak ma kasę żeby kupić 6s plus który będzie kosztować ponad 4000 zł to niech kupuje.

Z tego co widzę w ispocie to wersja 16GB kosztuje 3199, tylko wersja 128GB kosztuje ponad 4tys. Jak ktoś ma kasę i chce dobry sprzęt to czemu nie kupić. Znam sporo osób które po prostu lubią markę apple, całą filozofię tej firmy itd. i nie widzę w tym nic złego :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...