Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, składam komputer dla kuzyna ale nie wiem czy dobrze wybrałem podzespoły. Komputer będzie kupowany w Mławie, najlepiej w jednym sklepie i tam złożony. Będzie on używany głównie do gier i internetu. Ważne żeby miał dobre chłodzenie bo nie wiadomo kiedy ktoś wpadnie na pomysł żeby go wyczyścić a ma on służyć przez długi czas. Nie będzie podkręcany.

Ceny podałem z komputronika oprócz systemu i monitora.

To co złożyłem:

Procesor: Intel Core i5-4460                                                 819 zł
Płyta główna: MSI Z97-G43 Intel Z97 LGA 1150                  430 zł
chłodzenie cpu: SilenciumPC FERA 2                                  98 zł
Ram: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9           299 zł
Karta graficzna: MSI Radeon R9 380 4GB                          1051.20 zł
Dysk HDD: WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB          219 zł
Dysk SSD: OCZ ARC100 120GB SATA3 2,5                        240
Obudowa: ZELMAN Z3 plus czarna                                     190 zł
Zasilacz: Be quiet! Pure Power L8-700W                            399 zł
jakaś nagrywarka                                                                 70 zł
System: Micro$oft windows 10                                             419 zł
Monitor: Asus 23,6 VE247T LED                                          599 zł
Za cały komputer bez monitora i systemu wychodzi 3815 zł i nie chciałbym przekraczać tej kwoty a na system i monitor zostaje mi trochę ponad 1000 zł
 
 
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/uTTqMh/

 

Płyta główna na chipsecie B85, bo procesora i tak nie da się podkręcić, więc dopłacanie do Z97 mija się z celem.
Kupując tańszą płytę, zasilacz (700W to za dużo) i ramy 1600MHz, można pozwolić sobie na GTXa 970 od Gigabyte.
Za sam komputer wychodzi 3784,12zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP Dałeś zły zasilacz   ( lub nie, bo mam różne specyfikacje tego zasilacza , ja jednym jest 6+2 a na drugim 6+2 i 6 pin ) 
NA serio ile złączy zasilania kart graficznych ma ten zasilacz ? 
 

reszta OK


tu masz  prawie ta sama cena ( a jest semi modularny i ma aż 50 A na lini 12V)


Ten GTX 970 ma dwa wejścia 8pin i 6 pin

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Corsair VS Series 450W 80PLUS będzie dobry do gtx 970 

ale seagate / WD blue kwestia gustu 

Ja bym prędzej wepchnął kasę w 250/256 GB SSD niż wersję od MSI 
( choć rzeczywiście wersja OC od gigabyte ma słabsze chłodzenie względem wersji G1, no i MSI ma tryb wentylatorów pół-pasywny, od nowości   ) 

Link to post
Share on other sites

Nie warto wkładać 4GB ramu zamiast 8GB, żeby zaoszczędzić na lepszą grafikę. Już lepiej kupić tańszą płytę główną, dysk Seagate i zasilacz Corsair VS Series 450W 80 PLUS. Wtedy bez problemu zmieści się w 3815zł razem z kartą od MSI.

A Zalman R1/Z1 ma słabszą przewiewność od Zalmana Z3, a autorowi tematu chyba na tym zależy.

Link to post
Share on other sites

Nie warto wkładać 4GB ramu zamiast 8GB, żeby zaoszczędzić na lepszą grafikę. Już lepiej kupić tańszą płytę główną, dysk Seagate i zasilacz Corsair VS Series 450W 80 PLUS. Wtedy bez problemu zmieści się w 3815zł razem z kartą od MSI.

 

A Zalman R1/Z1 ma słabszą przewiewność od Zalmana Z3, a autorowi tematu chyba na tym zależy.

Panie kolego nie masz racji, kupowanie taniej płyty głównej to pomyłka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...