Skocz do zawartości

Upgrade komputera do FPS CS:GO


Recommended Posts

Siema! Powiecie mi co wymienić w tym zestawie by osiągnąć 300fps na dm? Aktualnie mam 200 i to mnie irytuje, bo scinki mam.

 

GPU: MSI GTX 760 Twin Frozr 2GB OC (3mc temu kupywalem)

CPU: Intel Core i5 3330 3.00GHz

MOBO: MSI H61M-P20 (G3)

RAM: 6 GB 1333Mhz Good Ram DDR3

PSU: Corsair CS550M

HDD: Samsung 750GB jakiś.

 

Myslalem nad i5 4690K + coller i nowa mobo. Pomoże? 

 

 
Link to post
Share on other sites

Witam potrzeba mi takich informacji jak:

Budzet

Monitor

Z kad te pytania ? Pytam dlatego bo jeśli nie masz odpowiedniego monitora to nie zobaczysz różnicy, a co do budżetu to musze wiedzieć bo przecież jest różnica pomiędzy i5 4690K a i5 6600k P.s twoja propozycja i5 4690K to dobra propozycja ponieważ trzeba tu iść pod CPU i kręcić (żeby uzyskać jeszcze lepsze osiągi lecz myślę że stockowa i5 4690K też styknie, skoro jednak wybrales k do OC to grzechem jest tu zostawienie procka bez zmian)

Link to post
Share on other sites

Mobo:AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150/ (cholerka trochę nie jestem pewien czy ta płyta bedzie dobra do OC ? Ktoś poprawi jeśli nie ? )

RAM:Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

CPU:Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Płyta główna Z możliwością rozbudowy do 36 GB RAM DDR3,Dość szybki RAM z niskim opóźnieniem o pojemności 8 GB z taktowaniami 1600 MHZ, 4 rdzeniowy procesor 3.5 GHz z możliwością OC. P.s Nadciągnąłem trochę budżet ale przecież to OC poza tym nie znam się tak na chłodzeniu tu ktoś inny musi doradzic.

B85-g43 ta płyta też moze być ciekawa

A i razem za to wszystko co podalem

1547zł

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

Mam niby 76Hz, ale przy 180fps czuje ścinki, a na 300 nie. Mam 1400zł na all. Nie wiem czy jest sens brać 6600K pod 1151 bo słaby chipset mają plyty do 300zł na tym sockecie.

Inwestycja w 8 GB ramu i lepszą płytę główną też była by tu trafna lecz powtorze moje słowa ,Nie znam budżetu więc nic nie zdzialam"

Aha

 

Płyta główna Z możliwością rozbudowy do 36 GB RAM DDR3,

Ciekawe

 

P.s Nadciągnąłem trochę budżet ale przecież to OC poza tym nie znam się tak na chłodzeniu tu ktoś inny musi doradzic.

Nie tylko na chłodzeniu się nie znasz

 

CS opiera się głównie na procku, a Twój procesor jest bardzo dobry, więc nie wiem czy jest sens go wymieniać. Za te ~1400zł na Twoim miejscu kupiłbym monitor (np. LG 24GM77-B), bo moim zdaniem po jego stronie jest problem. Zmniejsz częstotliwość odświeżania do 70Hz i zobacz czy dalej będziesz miał te ścinki. W CS teoretycznie do fps komenda fps_max 129 w zupełności wystarcza, po co komu 500fps? Szkoda prądu, a różnicy między 128, a 400fps nie widać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heh najlepiej skrytykowac kogoś i powtórzyć moje słowa twoje wypowiedzi są żałosne -,-

Nie miałem odpowiedzi pierw gdy napisałem post ? Myslales wgl nad tym co piszesz przecież bez powodu nie zapytał bym się

P.s bez inwestycji w płytę główną nie ma sensu robienia OC poza tym monitor można dokupić pozniej.

ponadto sproboje cię skrytykowac bo nie mogę z twojej wypowiedzi ,,różnicy między 128, a 400fps nie widać" specjalista XD to tak jakbys powiedział że pomiędzy 30 a 60 nie ma różnicy :) Pozdrawiam

Sprzedaj SB swoją i7 6700K i wymien na jakąś i5 3330 i zobacz czy będziesz miał różnice xd

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

Heh najlepiej skrytykowac kogoś i powtórzyć moje słowa

Hmm, gdzie powtórzyłem Twoje słowa?

 

Nie miałem odpowiedzi pierw gdy napisałem post ?

Autor napisał w 3 poście, że jego budżet do max. 1400zł, a Ty się go pytasz w 4 poście ile może wydać :wariat:

 

twoje wypowiedzi są żałosne -,-

Z kad te pytania ?

Dziękuję

 

Kacpero proponujesz płytę na chipsecie B85 pod i5 z odblokowanym mnożnikiem - mądra inwestycja. Zresztą po co mu więcej ramu, skoro 6gb w zupełności wystarcza do CS-a, więcej fps po dodaniu ramu raczej mieć nie będzie. Dodatkowo "zestaw" który podałeś wyniesie go 1500zł + jakieś dobre chłodzenie to masz razem 1700zł, a przypomnę, że jego budżet maksymalny to 1400zł.

Co do tematu - zminejsz częstotliwość odświeżania z 75Hz do 70Hz, bo przy ~200fps o ścinkach nie ma mowy. CS przycina jak masz >70 fps

Edytowane przez VindoV
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważ że post napisalismy w tym samym momencie to kilka sekund roznicy, moje słowa powtorzyles w procku bo ja pierwszy o tym pomyślałem a ty jedynie myslales nad krytyką. Płyta jest przyszlosciowa z kad masz pewność że nie wyjdą gry które będą potrzebowały 16 GB ramu ? Jesteś wrozbita ? 8 GB ramu też jest potrzebne GTX 760 może przecież ogarnąć nawet wymagające tytuły

A przy czym samym 8 GB ramu jest potrzebne

Autor nie powiedział że jest to maksymalny I końcowy budżet,

Możliwe że może doplacic

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

,,różnicy między 128, a 400fps nie widać" specjalista XD to tak jakbys powiedział że pomiędzy 30 a 60 nie ma różnicy :)

Gdzie ja napisałem, że między 30fps, a 60fps nie widać różnicy? Te 300-400fps to tylko liczby, a nie płynność obrazu, bo większej płynności w cs-ie jak na 128fps nie uzyskasz, a różnica między 30fps, a 60fps to już inna bajka.

 

Płyta jest przyszlosciowa z kad masz pewność że nie wyjdą gry które będą potrzebowały 16 GB ramu ?

Przyszłościowa to jest H97/Z97, a nie B85. 8GB w zupełności wystarcza. A zresztą jak wyjdą te gry z zapotrzebowaniem 16gb ramu to co to za filozofia dołożyć kość?

 

Jesteś wrozbita ?

"Z kąd" wiesz? Kurde, no i wydalo się ;/

 

Sprzedaj SB swoją i7 6700K i wymien na jakąś i5 3330 i zobacz czy będziesz miał różnice xd

W CS-ie różnicy by nie było. Zresztą mój procek i moja sprawa.

 

z kad

sproboje cię

Kup słownik

 

Jak nie grałeś nigdy w CS-a to się nie wypowiadaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pisalem z tabletu :)  nie tylko liczby Bo od tego sa monitory z jak najwieksza liczba mhz  zeby wyswietlac te fpsy :)    jezeli myslisz ze nie ma roznicy to jestes w duzym bledzie poniewaz   sam potwierdziles   ze cs go wykorzystuje procka -,- Jaki to ma sens ? 


hmm no to pomysl sobie co bedzie za kilkanascie  lat skad  mozesz to wiedziec    czy nie bedzie potrzeba wiecej niz 8 16 36 ?  Roznie moze byc wiec nie masz pewnosci w tym co powiedziales  

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

ie tylko liczby Bo od tego sa monitory z jak najwieksza liczba mhz  zeby wyswietlac te fpsy :)

Tak, tak mhz...

 

jezeli myslisz ze nie ma roznicy to jestes w duzym bledzie poniewaz   sam potwierdziles   ze cs go wykorzystuje procka -,- Jaki to ma sens ?

CS GO wykorzystuje procka, no i co? Człowieku sam jesteś w błędzie, bo nigdy nie grałeś w globala, a się wypowiadasz. Masz GE? Masz 8 lat doświadczenia w grze w CS-a? Masz 3000h w GO? Sądzę, że nie więc nie spieraj się ze mną.

 

hmm no to pomysl sobie co bedzie za kilkanascie  lat skad  mozesz to wiedziec    czy nie bedzie potrzeba wiecej niz 8 16 36 ?  Roznie moze byc wiec nie masz pewnosci w tym co powiedziales  

hmmm, sam pomyśl sobie, że sa te kiklanaście lat to każdy z nas będzie miał nowy komputer... Twoje argumenty są bezsensowne. 16x2=36? Ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

? :D  gram w csa i osobiscie  zauwazylem   roznice :)      Poza tym po co on ma kupowac monitor skoro chce  miec jak najwiecej fps ???? cholerka mozna tak w nieskonczonosc   :D


przeciez sam masz 70 hz ? :D


a nie potrzebne mi takie doswiadczenie bo mam inne sprawdzone zrodla :)


no ale nie musi kupowac nowego komputera    ? moze planuje rozbudowe ? 

Edytowane przez Kacpero999
Link to post
Share on other sites

No mam 70 Hz, bo do cs-a potrzebowałem jak najwięcej hz więc tak sobie ustawiłem :D Co do fps-ów to IMHO różnicy w płynności między tymi 300/400fps, a ~200 nie widać.

 

Poza tym po co on ma kupowac monitor skoro chce  miec jak najwiecej fps ????

Ale co mu da te 300fps, skoro jego monitor jest w stanie wyświetlić max. 76fps? Tak kupi 120Hz monitorek i "zobaczy" te fps-y.

 

Co do tego doświadczenia to chyba masz na myśli czas na forum, bo w CSie to wątpię. A ilość postów to nie jest "wyznacznik wiedzy". (edytowałeś post, ale udało mi się zauważyć co napisałeś :P)

 

no ale nie musi kupowac nowego komputera    ? moze planuje rozbudowe ? 

Rozbudowę? Za te kilkanaście lat to ta i5 się wyrabiać nie będzie, grafika będzie za słaba, zamiast DDR3/4 będzie już DDR5 czy nawet 6, więc o jaką rozbudowę Ci chodzi?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...