Skocz do zawartości

Jaka nowa karta graficzna do danego osprzetu?


Recommended Posts

Dzień dobry.

Otóż sprawa wygląda tak iż posiadam komputer o specyfikacji:

-zasilacz noname 500w,

-płyta głowna MSI 760GM P23 AMD760G+ SB 710,

-procesor AMD X4 F-4100 3.6GHz,

-pamięć ram 8GB DDR3.

I potrzebuje do niego karty graficznej. Spytałem na innym forum, ale tam mi powiedzieli, żebym brał GTX 970, ale wątpię, czy będzie to opłacalne przy takim osprzęcie. Jakieś ewentualne inne sugestie, czy brać to 970, a później wymieniać zasilacz, procesor, itd.? Jeżeli tak to brać kartę od MSI, ASUS, czy jeszcze czegoś innego? Przydałby mi się jeszcze wiatrak na radiator od procesora, cichy i wydajny, jeżeli macie coś godnego polecenia to chętnie posłucham.

Dzięki już za samo przeczytanie.

Pozdrawiam.

[EDIT] 

Suma jaka dysponuję to około 1500 złotych, ale jestem otwarty na propozycje nieznacznie wykraczające za te widełka

Edytowane przez Grishu
Link to post
Share on other sites

Jaka suma? Jak 10tyś to cały sprzęt lepiej wymienić. A jak 300zł to inna rozmowa. W ogóle to sprzęt z allegro do gier widać od razu. Nie możemy nic zaproponować bo nie wiemy jaką sumą dysponujesz. I oczywiscie zasilacz do wymiany. Bo potem będzie płacz jak kupisz dobrą karte a cały komputer pójdzie z dymem.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz brać 970, czy r9 390 (odpowiednik 970, ale od amd), to najpierw zacznij od wymiany zasilacza na markowy. Chyba, że chcesz puścić z dymem cały zestaw. To jest podstawa. Dopiero potem bierz kartę, procka itd.

 

Co do samego GPU:

 

970 - świetna karta w tej cenie, niski pobór prądu, dobra wydajność. Jeśli chodzi o producenta - polecałbym MSI (cicha, ładny dizajn, wydajne chłodzenie), albo EVGA (wersja SSC) - świetny support, chłodzenie również bardzo dobre.

 

r9 390 - wydajność na tym poziomie co 970, niestety pobiera więcej prądu i to dwukrotnie. Minusem jest fakt, że wszelkie technologie od nvidia są emulowane na kartach amd, co oznacza spory spadek wydajności jeśli je włączysz. Plusem jest architektura karty, wspierająca Async, co daje spory wzrost wydajności w przyszłych tytułach opierających się na DirectX 12. Ze strony kart nvidia będzie to regulowane przez sterownik, także u nich dalej jest to niewiadoma jeśli chodzi o wydajność. Jeśli chodzi o producentów: MSI, albo Sapphire. Sapphire ma lepsze chłodzenie, ale jest sporo większa. Obie marki są godne polecenia.

 

W skrócie: na ten moment brałbym 970, ale jeśli jesteś zwolennikiem amd, to r9 390 jest również bardzo dobrą propozycją. :) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ssd, to odczujesz diametralną różnicę w działaniu systemu i ładowaniu aplikacji. Do samego systemu wystarczy 120GB, ale jeśli chcesz zainstalować na nim też parę gier to 256GB - Crucial MX200 za 400zł. Przy nowej platformie celowałbym w Intela, a co dokładnie to już zależy od budżetu. I musisz jeszcze pamiętać, że obudowa też jest ważna. Nie wiem jaką masz, ale podejrzewam, że coś niskiej klasy skoro to był zestaw z allegro.

 

Ogólnie rzecz ujmując jeżeli chcesz zmieniać wszystko, to polecam Ci napisać w dziale "zestawy komputerowe", tam wypełniasz wzór i chłopaki (a może nawet i dziewczyny :P) dobiorą Ci coś pod Twoje preferencje. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...