Skocz do zawartości

Lumia 640 - bardzo dziwne problemy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dan-mark,

Recommended Posts

Cześć, dzisiaj niespodziewanie ekran/matryca (?) przestała działać prawidłowo, ale nie do końca. 

 

Ale po kolei:

 

Telefon działał sobie super fajnie, wszytko okej.  Zdjąłem tylną klapkę, bo nie pamiętałem, czy włożyłem kartę SD. Klapka zdjęta, rzuciłem okiem, karta jest, no dobra. Założyłem klapkę z powrotem no i telefon odłożyłem na stół. Minęło jakieś 5 minut, odblokowałem ekran w oczy rzucił mi się jakiś "artefakt". Był to półprzeźroczysty pasek, około 4-5mm szerokości, na którym pokazywały się rożne odcienie kolorów, w zależności od tego, co się działo na ekranie.  Ów pasek przebiega w połowie po panelu u dołu ekranu (strzałka, logo MS i lupa). Niestety zdjęcia będę mógł wrzucić jutro po południu, ale przy zwykłym spojrzeniu na ekran widać, jak połowa logo MS wygląda normalnie, a na drugiej są widoczne cieniutkie pasy pikseli. Chciałem wstawić wam zrzuty ekranu, ale na nich akurat wszystko jest okej.

 

 

Drugim problemem jaki powstał, jest tragiczna jakość zdjęć/ filmów. Tak jakbym miał 1 Mpx a nie 8. 

 

 

 

Na lumii mam zainstalowaną testową wersję win 10 mobile. Wykonałem fabryczny reset telefonu, ale to nic nie dało. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to downgrade do WP 8.1, być może to jakiś bug.

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy, ściągałem i zakładałem klapkę wiele razy i wszystko było okej. Nie mam zielonego pojęcia co się stało z moim telefonem. Jakie cholerne znaczenie na tak słabą jakość zdjęć i artefakt  może mieć zdjęcie klapki? Być może artefakt jest związany z niechcącym naciśnięciem na ekran podczas zdejmowania obudowy? Nawet jeśli tak, to w jaki sposób aparat stracił jakość? 

 

Dodam, że przeszperałem całe ustawienia, myśląc że coś się przestawiło w opcjach aparatu, ale nic nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj najpierw VOL- i POWER przez 10s. Jeśli nic nie pomoże to downgrade - zobaczysz jak problem będzie dalej to testy możesz zrobić w NCS a jeżeli nie chcesz się bawić to najpewniej oddać na gwarancję ewentualnie jako niezgodność z umową i zwrot kasy.

Link to post
Share on other sites

Gwarancja to oddajesz telefon do naprawy. Jeśli to wada wyświetlacza to zapewne wymienią na nowy. Jak niezgodność z umową to oddajesz całkiem - możesz kupić kolejny egzemplarz. Jeśli to wada widoczna itd to niezgodność z umową za sprawą wadliwego wyświetlacza a nawet domniemanie wady ukrytej w momencie zakupu.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W takim razie zdecydowanie bardziej korzystna jest niezgodność.


Ale na razie zrobię downgrade.

 

 

#edit:  Niestety downgrade do WP 8.1 nic nie dał. Jedyne co pozostało to oddać na gwarancję telefon, ale na razie tego nie zrobię. Telefon jest mi potrzebny,a ten pasek bardzo nie przeszkadza.

 

 

Tak to wygląda

 

 

 

Edytowane przez dan-mark
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...