Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy w sklepie nie wsadzili mi używanej karty graficznej


Recommended Posts

Mechanicznie możesz sprawdzić stan śrub na obudowie chłodzenia, czy dana sztuka nie ma śladów kurzu w okolicach wentylatora i radiatora.

 

Kartonik - czy są wszystkie dodatkowe elementy zgodnie ze specyfikacją producent tj. dodatkowe kable, przejściówki, CD ze sterownikami itp.

Dyski można sprawdzać programem, ale czy GPU... chyba nie.

Link to post
Share on other sites

Co do calego zlozonego zestawu odkrec srubki od bocznego panelu. Jesli obudowa byla uzywana to zwykle sa wytarcia od tych srubek.

Programem crystal disc info mozesz sprawdzic dysk twardy . Uzywany wyswietli iles tam godzin jako ma przepracowane. W obudowie sprawdz zakamarki i katy bo tam sie zbiera kurz a czasem problem to wyczyscic. Takze zwroc uwage na filtry w obudowie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

kupuje z odbiorem osobistym tylko że jestem kompletnym laikiem w sprawach komputerowych i dlatego chciałbym na miejscu sprawdzić czy nie sprzedali mi części używanych w cenie nowych

 

ale nie wiem jak to sprawdzić więc napisałem chciałbym się dowiedzieć 

 

bo ja kupuję podzespoły komputerowe z usługą składania komputera przez sklep Proline.pl

 

 

 

a i chciałbym się dowiedzieć czy komuś sklep Proline.pl składał komputer i czy zrobił profesjonalnie czy na odwal? 

Link to post
Share on other sites

kupuje z odbiorem osobistym tylko że jestem kompletnym laikiem w sprawach komputerowych i dlatego chciałbym na miejscu sprawdzić czy nie sprzedali mi części używanych w cenie nowych

 

ale nie wiem jak to sprawdzić więc napisałem chciałbym się dowiedzieć 

 

bo ja kupuję podzespoły komputerowe z usługą składania komputera przez sklep Proline.pl

 

 

 

a i chciałbym się dowiedzieć czy komuś sklep Proline.pl składał komputer i czy zrobił profesjonalnie czy na odwal? 

 

Ja miałem składany w proline i jakoś żadnych problemów nie miałem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

GreG ten odział w Wrocławiu  -  

 ProLine Wrocław (Biskupia) ul. Biskupia 10a (róg ul. Wita Stwosza)  

 ten oddział 

 

oni będą mi tam również składać kompa 

a obsługa była bardzo chamska czy może chciał cię oszukać ?

Edytowane przez kornel12
Link to post
Share on other sites

Jak kupujesz w kartoniku to powinien mieć plombe od producenta. Inaczej mogą ci nawet używane kable SATA włożyć i nic z tym nie zrobisz.

Chcesz mieć pewność, skladaj sam lub z kims kto się zna. To żadna czarna magia. Na YouTube masz sporo filmów pokazujących jak to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie ma żadnych uszkodzeń, to tego nie sprawdzisz.

Ogólnie nie masz szans nic udowodnić, bo gość który będzie składał ten zestaw także może nią gdzieś zahaczyć montując.

 

Chcesz spać spokojnie, to zamów części. Samodzielnie je wypakuj, obejrzyj i zamontuj.

 

Jeżeli ma Cię to dręczyć, że ktoś np. kładł swojego siusiaka na karcie graficznej a później ją oddał, a sklep Ci ją zamontował, to lepiej kup konsole.

Link to post
Share on other sites

akurat nie martwi mnie czy ktoś kładł swojego małego sułtana na karcie graficznej czy nie tylko martwi mnie to że w razie zepsucia/zniszczenia/uszkodzenia  nie przyjmą mi tej karty na gwarancję oraz to że karta się spali albo będzie miała małą  żywotność oraz wydajność. (ogólnie martwię się o wszystkie podzespoły) 

Link to post
Share on other sites

Trzeba było kupić podzespoły były by zapakowane w oryginalne opakowanie no chyba że używają stikerów swoich to i tak by były otwarte opakowania.

 

Jedynie co możesz sprawdzić to czas pracy dysku twardego lub ssd 

 

Po co się denerwujesz masz GW producenta jak coś padnie to masz określony czas na wymianę naprawę w gwarancji 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...