Skocz do zawartości

Problem z Asus ROG Swift (CS:GO + G-sync + Borderless)


Recommended Posts

Witam!

 

Stałem się wkońcu szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego monitora - Oczywiście po przesiadce z leciwej Iiyamy PLE24HDS to jak przesiadka z opla do ferrari

Sam monitor oczywiście cud miód, 144hz, g-sync, wqhd - miazga

 

Jednak mam drobny problem z graniem w CS:GO w trybie bordeless + g-sync

 

Moja karta spokojnie na ultra w tej rozdziałce potrafi dać 300 fpsów - oczywiście po włączeniu G-sync jest lock na 144fps.

I tu pojawia się problem - otóż pojawiają się drobne spadki fps rzędu 3-10 podczas np menu kupowania, sprawdzania tabeli wyników bądź efektów typu jakiś flasz

 

Pewnie by mi to nie przeszkadzało gdyby nie to że monitor zachowuje się wtedy jakby mu nie 5 fpsów spadło tylko 50....  coprawda jest to tylko chwilowe ale jednak pozostawia taki niesmak :P

 

Ktoś się natknął na taki problem?

 

Czy może w CS:GO darować sobie G-sync i po prostu dać karcie szaleć na maksymalnych obrotach - przy wyłączeniu G-sync nadal jest lock na 144fps jednak problem wtedy w ogóle nie występuje 

 

Przy graniu w trybie full screen problemu w ogóle nie ma

 

Jeszcze jedna sprawa że w trybie borderless przy wyłączeniu Vsync/Gsync jest po prostu tragedia jeśli chodzi o płynność obrazu, ale to chyba nie wynika z monitora...

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

byłbym idiotą gdybym tego nie sprawdzał ;)

 

Oczywiście jest "tryb okienkowy i pełnoekranowy"

 

Dodam że np w LoLu czy Killing Floor2 problem nie występuje

W dodatku czasem jest tak że tak spadek trwa nie pół sekundy ale np 2 i wtedy to już jest bardziej irytujące

(zależnie od mapy i tego jak długo gram)

 

Może coś z kartą jest nie tak - w furmarku np mam coś takiego że jest płynna animacja ale potrafi przyciąć

 

Tryb ULMB odpada, strasznie daje po oczach to miganie jednak i czuć że nie ma tej superpłynnej animacji jak jest włączony g-sync :D

 

@edit

 

okazuje się że na fullscreen z g-sync jest to samo

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...