Skocz do zawartości

temperatura q 6600..


Recommended Posts

witam mam pytanko.

 

w core temp wersja 0.99.8 pokazuje temperatury o conajmniej 10 stopni wyzsze niz w everest ultimate.

 

chlodzenie corsair h50 + core 2 quad q 6600 2.4. ghz.

 

w idlu w everest utlimate.

 

1-32

2-28

3-27

4 -26.

 

core temp 0.99.8

 

1-45

2-35

3-35

4-37

nie wiem komu wierzyc.

 

mam pytanko ile tej pasty nalozyc?

 

ma byc na calym cpu? czy jak.

zrobic na sam srodek i rozcisnac? czy rozsmarowac po calym cpu ?

Link to post
Share on other sites

Mam tak samo z temperaturami everest pokazuje 10 stopni mniej niż core temp natomiast bios pokazuje o 2 stopnie więcej niż everest. Dotykając radiatora mam wrażenie że najbliżej prawdy jest core temp. Jeśli pasta jest rzadka to możesz rozsmarować bardzo cienką warstwą taką aby pozatykała nierówności na cpu. Jeżeli jest gęsta to niewielką ilość wielkości ziarnka ryżu wyciśnij na środek procesora i dociśnij cooler a pasta idealnie rozsmaruje się po procesorze.

Link to post
Share on other sites

Jakie kto ma temp dla danego procka to zalezy od chlodzenia od obudowy i od tego jaki ma porzadek w obudowie czy ma dodatkowe wentylatorki. Ok 30 stopni powinienes miec w spoczynku ale to tez zalezy jaka masz w pokoju temp. Ja rozne opinie slyszalem na temat temp. a poszczegolnych rdzeniach.Jedni mowia ze powinny byc te same a inni ze moga sie roznic,wedlug mnie moga sie roznic gdyz nie kazdy rdzen tak samo jest zawsze wykorzystywany. Co do nakladania pasty na procka to rozne opinie tez kraza jedni uzywaja do tego starej karty od telefonu i rownomiernie rozsmarowywyja na calej powierchni procka a inni ( ja tak robie i nigdy nie bylo problemow) wyciskam mala ilosc pasty na srodek powierchni procka i staram sie mocno docisnac radiator zapiac zatrzaski i gotowe.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o temperatury to najbliżej prawdy jest core temp,real temp.

 

wyciskam mala ilosc pasty na srodek powierchni procka i staram sie mocno docisnac radiator zapiac zatrzaski i gotowe.

To spójrz na efekt

 

Załóż na palec woreczek i rozsmaruj cienką warstwę na ihs oraz podstawę coolera,to jest najprostsza metoda.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o temperatury to najbliżej prawdy jest core temp,real temp.

 

wyciskam mala ilosc pasty na srodek powierchni procka i staram sie mocno docisnac radiator zapiac zatrzaski i gotowe.

To spójrz na efekt

 

Załóż na palec woreczek i rozsmaruj cienką warstwę na ihs oraz podstawę coolera,to jest najprostsza metoda.

Uwazasz ze za malo pasty badz ta metoda jest zla z bezposrednim dociskiem radiatora?? Ja tak robie od lat i jakos bez problemow z temperatura mam czy to na P4 czy na e 5200 czy na nowym i5.
Link to post
Share on other sites

oc procka tak.paste dopiero swiezo zalozylem .wygrzałem linxem.teraz na najcieplejszym rdzeniu 33 stopni.na reszczcie odpowiednio 27,28,24. w st

 

oc procka...do gtx 460 przyda sie.

 

wzrost wydajnosci po przesiadce nz e7200 2.53 ghz @ 3.8 ghz zauwazalny.

 

w 3 d mark na standard q 6600 2.4 ghz wiecej o 300 pkt niz na e 7200 na 3.8 ghz.

 

zadowolenie jest.

narazie mam na 3.0 ghz bez zmian napiec stabilnie.

temperaturki 34,30,28,27.

zobaczymy jak dalej.

Link to post
Share on other sites

Co widziałeś na filmiku z yutobe?czyli lepiej jest jak pasta znajduje się na 1/3 powierzchni cepa- tak?

 

 

Jestes w bledzie niestety bo nie wiem z czym mialbym fantazjowac .Kazdy ma swoja metode a skoro kogos jest sprawdzona to nie neguj jej, Pozdrawiam.

Jesteś pewien że chcesz żebym przytoczył twoje kłamstwa z forum

 

 

Edit:Troszkę się zagalopowałem z tym przytoczeniem kłamstw, nie lubię i tępiłem konfidentów, a teraz co, sam mam być :wariat: Tylko moja prośba o pisanie faktów i nie wprowadzanie nikogo w błąd,sam się naciąłem w pewnym temacie na czyjąś fantazję i straciłem kilka godzin a okazało się że u mnie było wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Co widziałeś na filmiku z yutobe?czyli lepiej jest jak pasta znajduje się na 1/3 powierzchni cepa- tak?

 

 

Jestes w bledzie niestety bo nie wiem z czym mialbym fantazjowac .Kazdy ma swoja metode a skoro kogos jest sprawdzona to nie neguj jej, Pozdrawiam.

Jesteś pewien że chcesz żebym przytoczył twoje kłamstwa z forum

 

 

Edit:Troszkę się zagalopowałem z tym przytoczeniem kłamstw, nie lubię i tępiłem konfidentów, a teraz co, sam mam być :) Tylko moja prośba o pisanie faktów i nie wprowadzanie nikogo w błąd,sam się naciąłem w pewnym temacie na czyjąś fantazję i straciłem kilka godzin a okazało się że u mnie było wszystko ok.

Tak jeste pewien tego. Zastanow sie chlopcze jakich slow dobierasz wypowiadajac sie tutaj.
Link to post
Share on other sites

Tak jeste pewien tego. Zastanow sie chlopcze jakich slow dobierasz wypowiadajac sie tutaj.

Więc skoro jesteś kozak to ok.

temat http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=41&t=15319

Powiem Wam,ze kupilem spartana i jestem zadowolony ,roznica miedzy nim na boxowym chlodzeniem to u mnie 23 Stopnie C . w Duzym stresie ,pisze duzym bo po 5 godzinach w OCCT max temp to 52 Stopnie C wiec uwazam ,ze jak za ta cene to wart zakupu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54fab613053690bf.html

chłopcze po 30 sekundach miałeś 54 w occt,z tego co wiem to occt po 15 min miałbyś około 60 stopni,ja na mugenie nie miałem 52!!!! pierwsze kłamstwo.

 

 

2,9 ghz bez zmiany napiecia to kiepsko,Ja swojego bez zmiany napiecia na 3,75 ghz dalem rade. Jednym slowem trafila sie Tobie marna sztuka. Masz plyte glowna lepsza od mojej a proca nawet nie mozesz stabilnie wykrecic na 3 ghz. Pociesze cie tym ze moj kolega mial podobnie z E 5200 nawet nie chcial mu sie podniesc o 200 Mhz .

Jeszcze zapytam jaka masz rewizje procka?.

Twój VID ze screena to 1.2750 i osiągasz na nim 3.75GHz a w temacie powyżej że na 3.8GHz masz 1.34,kolejne kłamstwo.

 

 

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=20&t=15882

 

Taaaa.To niemożliwe że na core duo przy 4 ghz masz 52 stopnie(dane z profilu).Nie oszukujmy się

 

@zresztą twoje kłamstwa dotyczące że na gts 250 grasz w mafie 2 na full z apexem na high i aa on.Przecież do takich rzeczy to trzeba 470 lub 5870/5850.No chyba że grasz 800x600.Pisałem to w temacie o mafii 2.

 

TaSsS też cię złapał na kłamstwie,zresztą w tym temacie piszesz że nagle masz też Fortisa i spartana,ogólnie nie chce mi się przeglądać twoich postów,bo bym znalazł więcej.I po co ci to było CHŁOPCZE :)

Link to post
Share on other sites

Powodzenia, lepiej zaopatrz się w dobrą zasiłkę, bo powyżej 3.6 zaczyna żreć ostro prąd. Ja swojego nie dałem wykręcić na 3.8, za dużo papu chce. Na 3.6 mi wszystko śmiga.

 

 

EDIT: Ja na true mam 55st :)

 

Wracając do Q6600, tak naprawdę to trudny w OC procesor. Sam mam problemy na 3.8, CM 700W po prostu nie daje rady na liniach razem z fermim, a ja jeszcze niedługo dokładam drugiego.

Link to post
Share on other sites

q 6600 umnie do 3.15 ghz bez zmian napiecia 100 % stabilnie.3.20 ghz zawiecha podczas gry.

 

waszym zdaniem jakie oc do gtx 460? 3.4 ? ghz starczy aby ta karta rozwineła skrzydła na 100% .?

 

powiedzcie mi jak to jest z bad company 2 ..ponoc obsluguje tylko 2 rdzenie? czyli co na q6600 na 3.8 ghz bede mial to samo co na q 7200 na 3.8 ghz?

 

jakiego procka potrzebuje gtx 460? nie moge nigdzie znalezc konretow..

Link to post
Share on other sites

Korzysta z 4-rech, przy mojej rozdziałce, prawie całkowitą płynność na maksymalnych po OC fermiego uzyskałem dopiero przy 3.6. Mimo iz dziadek ma swoje lata(prawie 4) to po OC nawet do 3.4 powinno być dużo wydajniej niż przy kręconym C2D. Jeżeli nie konwertujesz filmów tylko grasz to braku SSE4 w ogóle nie odczujesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...