Skocz do zawartości

Chlodzenie AMD Phenom 9850BE


Recommended Posts

Chce kupic nowe chlodzenie na procesor Phenom 9850BE, obecnie mam pentagram AlCu-120 [czy cos takiego ;)]

temp w idle 50*C

stres 60*C

pasta - Revoltec Thermal Freeze Silver

temperatura taka pewnie przez to ze nie wygrzalem jej :evil:

wystarczy ze podkrece proc do 3.0 a temp w idle 60*C a w stresie przekracza 70*C

 

na oku mam:

ARCTIC COOLING FREEZER XTREME

Pentagram karakolum

Scythe katana 3

 

nie chce wydac wiecej niz 115zl z wysylka

 

Macie jakies sugestie ktory lepszy lub jeszcze jakis inny cooler ktory bylby w tej cenie a dobry a ktorego nei wymienilem ?

Link to post
Share on other sites

Freezer ma jedną wadę, ma niestandardowy cooler i przy chęci zmiany na co innego ciężko będzie coś dopasować...ale wygląd jest super :P...http://www.mod-planet.com/freezer-xtreme,1158.html

 

Ja mam pytanie odnośnie katany. Jak myślicie która wersja jest wydajniejsza starsza 2 czy nowa wygięta 3 :evil: bardzo proszę o odpowiedź przynajmniej tematu nie trzeba będzie zakładać ;)

Link to post
Share on other sites

Freezer ma jedną wadę, ma niestandardowy cooler i przy chęci zmiany na co innego ciężko będzie coś dopasować...ale wygląd jest super :)...http://www.mod-planet.com/freezer-xtreme,1158.html

 

Ja mam pytanie odnośnie katany. Jak myślicie która wersja jest wydajniejsza starsza 2 czy nowa wygięta 3 :D bardzo proszę o odpowiedź przynajmniej tematu nie trzeba będzie zakładać :P

katana 3 jest troszke wydajniejsza od katany 2, roznica to ok 3*C

oraz katana 3 szybciej odprowadza cieplo, wg mnie nie warto brac katany 3 jak juz to 2 tylko nie orientuje sie jaka jest roznica cenowa miedzy katana 3 a 2

Link to post
Share on other sites

Na komputroniku Katana 2 za 99zł jest, 3 za 117zł czyli różnica 18zł + przesyłka. Ja się głównie zastanawiam między 2, a karakorum. Zmieniam grafikę za niedługo i dlatego warto by procka śmignąć na 3.0 przynajmniej :D

Link to post
Share on other sites

Na komputroniku Katana 2 za 99zł jest, 3 za 117zł czyli różnica 18zł + przesyłka. Ja się głównie zastanawiam między 2, a karakorum.

Karakorum styknie :D Na moim Phenomie x4 9550 podkręconym do 2,7 temperatury nie przekraczały 45 stopni w stresie.

Link to post
Share on other sites

Na komputroniku Katana 2 za 99zł jest, 3 za 117zł czyli różnica 18zł + przesyłka. Ja się głównie zastanawiam między 2, a karakorum. Zmieniam grafikę za niedługo i dlatego warto by procka śmignąć na 3.0 przynajmniej :D

 

DYBCIU te athlony nie kreca sie super.....ja mam 5600+ 65nm czyli 2900@3200 i wiecej nie idzie

Link to post
Share on other sites

DYBCIU te athlony nie kreca sie super.....ja mam 5600+ 65nm czyli 2900@3200 i wiecej nie idzie

Zdaje sobie z tego sprawę. Tylko, że ja mam windsora i z tego co czytałem w OC jest trochę lepszy niż brisbane, ma więcej pamięci L2 co niesie za sobą troszę lepszą wydajność, więc nawet jak uzyskam 3,1 to będę się cieszył :D
Link to post
Share on other sites

DYBCIU te athlony nie kreca sie super.....ja mam 5600+ 65nm czyli 2900@3200 i wiecej nie idzie

Zdaje sobie z tego sprawę. Tylko, że ja mam windsora i z tego co czytałem w OC jest trochę lepszy niż brisbane, ma więcej pamięci L2 co niesie za sobą troszę lepszą wydajność, więc nawet jak uzyskam 3,1 to będę się cieszył :D

 

300 Mhz podkrecisz do stabilnej pracy (mnie nie krea juz podbijanie o 20mhz 30 mhz tylko jak cos to o 100 (moj idzie max 300 i wiecej ni Chuuu Chuuuu :P

 

 

moze interesuje cie kupno mojej karty graficznej ? mam ja miesiac 9800gt 512 wersja oc super sie kreci na moim procku i karcie mam 11500 w 3dmarku06 cena do uzgodnienia ;)oczywiscie na gwarancji

Link to post
Share on other sites

moze interesuje cie kupno mojej karty graficznej ? mam ja miesiac 9800gt 512 wersja oc super sie kreci na moim procku i karcie mam 11500 w 3dmarku06 cena do uzgodnienia ;)oczywiscie na gwarancji

Kartę już prawie mam, bo wygrałem 4850 (http://www1.sapphiretech.com/po/product ... =300&grp=3) i czekam na przesyłkę mam nadzieję, że dojdzie :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...