Skocz do zawartości

Problemy ze starym komputerem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dankan600,

Recommended Posts

Mój stary PC: 

Sempron 2800+

1,5 GB RAM

Radek 9550

 

Chcę na nim zagrać w Morrowind, i tu pojawia się problem, bo gra nie działa płynnie - mimo, że kiedyś działała. Widzę znaczy spadek fps-ów.

 

Dołożyłem w międzyczasie RAM-u, ale po wyjęciu dodatkowym kostek jest to samo. Reinstalacja sterowników i DirectX nie pomaga, starsze wersje - nic. Zrobiłem diagnostykę. Przy OCCT bez problemów, lecz przy Video Stabulity Test PC program zawiesił się po dwóch minutach. Filmy w internecie tną się, ale tak było zawsze. Przy odtwarzaniu "linków" przez VLC nie ma problemy, mogę oglądać w HD.

 

<a href=http://zapodaj.net/78722ddcf7a3d.bmp.html>OCCT.bmp</a>

<a href=http://zapodaj.net/e80be2203e4c6.jpg.html>CPU-Z.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/6f4e7bc134e5c.bmp.html>GPU-Z.bmp</a>

<a href=http://zapodaj.net/2b8f9f4e8bb6f.bmp.html>aflterburner.bmp</a>

 

 

Link to post
Share on other sites

Szukaj 3rd party drivers dla Radeon 9550, lecisz pewnie na driverach z windy lub z plytki dostarczonej z karta, takowa wersja to juz archaik, zreszta sama karta tez pamieta juz swoje lata;) ale mysle ze przy odpowiednich driverach bedziesz mogl jeszcze w jakies proste gierki popykac, dodatkowo sprawdz drivery do chipsetu plyty,

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szukaj 3rd party drivers dla Radeon 9550, lecisz pewnie na driverach z windy lub z plytki dostarczonej z karta, takowa wersja to juz archaik, zreszta sama karta tez pamieta juz swoje lata;) ale mysle ze przy odpowiednich driverach bedziesz mogl jeszcze w jakies proste gierki popykac, dodatkowo sprawdz drivery do chipsetu plyty,

 

Pozdrawiam

 

No, bez przesady z tymi driverami z płytki. Zaznaczyłem, że używałem różnych wersji,a więc i tych nowszych. Poza tym, panie kolego, gra na nich chodziła bardzo płynnie swego czasu...

Link to post
Share on other sites

Hej,

No w rzeczy samej jest istotne, dobrze byloby sprawdzic w event logu co konkretnie spowodowalo wysypanie sie drivera, mowiac "wczesniej dzialal" to troche tak jakby powiedziec o aucie ze dwa lata temu dzialal bez zadnych problemow a teraz szwankuje;), wszystko podlega eksploatacji, lacznie z dyskiem twardym czy tez karta graficzna, a w tym przypadku mamy doczynienia z naprawde leciwym sprzetem.

 

Sugerowalbym odpalenie jakiegos porzadnego benchmarka ktory zbiera informacje systemowe, zrzuca je do jakiegos loga aby pozniej dotrzec do zrodla problemu.

 

Jakis czas temu sam mialem do czynienia z tym konkretnym modelem radeona , pod windows 7 nawet youtube klatkowal przy braku konfliktow sprzetowych, z tego co pamietam ktorys ze sterownikow Omega drivers rozwiazal ten problem.

Jest rowniez prawdopodobnym iz ktoras z pamieci radeona mogla ulec uszkodzeniu.

 

Zainstaluj aktualizacje driverow ze strony producenta, w szczegolnosci do plyty glownej (chipset), bywalo iz ATI rowniez dostarczalo rozwiazania dla chipsetow.

Link to post
Share on other sites

Hej,

No w rzeczy samej jest istotne, dobrze byloby sprawdzic w event logu co konkretnie spowodowalo wysypanie sie drivera, mowiac "wczesniej dzialal" to troche tak jakby powiedziec o aucie ze dwa lata temu dzialal bez zadnych problemow a teraz szwankuje;), wszystko podlega eksploatacji, lacznie z dyskiem twardym czy tez karta graficzna, a w tym przypadku mamy doczynienia z naprawde leciwym sprzetem.

 

Sugerowalbym odpalenie jakiegos porzadnego benchmarka ktory zbiera informacje systemowe, zrzuca je do jakiegos loga aby pozniej dotrzec do zrodla problemu.

 

Jakis czas temu sam mialem do czynienia z tym konkretnym modelem radeona , pod windows 7 nawet youtube klatkowal przy braku konfliktow sprzetowych, z tego co pamietam ktorys ze sterownikow Omega drivers rozwiazal ten problem.

Jest rowniez prawdopodobnym iz ktoras z pamieci radeona mogla ulec uszkodzeniu.

 

Zainstaluj aktualizacje driverow ze strony producenta, w szczegolnosci do plyty glownej (chipset), bywalo iz ATI rowniez dostarczalo rozwiazania dla chipsetow.

 

Zainstalowałem ponownie sterownik do grafiki, lecz nie pomogło. Wieczorem zainstaluję do chipseta. Natomiast, który benchmark jest wg. Ciebie dobry i co to są sterowniki Omega? My English is so bad...

Edytowane przez arystotelefones
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Hej,

 

Video Memory Stress Test - program do testowania pamięci w karcie graficznej. Warto skorzystać z programu gdy obraz jest niewłaściwy, komputer zawiesza się przy grach lub często się restartuje i nie wiesz który komponent zawodzi. Wtedy sprawdzamy poprawność działania pamięci na karcie lub kartach graficznych. Program przeprowadza test składający się z 264 etapów obciążających układ graficzny. Błędy są zapisywane do dziennika zdarzeń (log). Program nie wymaga instalacji, przed rozpoczęciem testu aplikacja zapyta czy zmniejszyć rozdzielczość ekranu, wybieramy tak po czym startuje test.

 

Mowiac o sterownikach Omega mialem namysli drivery 3rd party ATI Omega drivers, z tego co pamietam dopiero ktorys tam z kolei zatrybil i zniknely wszystkie problemy, sprawdzilbym rowniez directx, aktualizuj wszystko co zwiazane bezposrdenio z grafa i chipsetem.

Ta karta jest bardzo upierdliwa, acha i napisz na jakim OS jedziesz teraz, ja ja konfigurowalem na Win 7

 

Pozdro,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Video Memory Stress Test - program do testowania pamięci w karcie graficznej. Warto skorzystać z programu gdy obraz jest niewłaściwy, komputer zawiesza się przy grach lub często się restartuje i nie wiesz który komponent zawodzi. Wtedy sprawdzamy poprawność działania pamięci na karcie lub kartach graficznych. Program przeprowadza test składający się z 264 etapów obciążających układ graficzny. Błędy są zapisywane do dziennika zdarzeń (log). Program nie wymaga instalacji, przed rozpoczęciem testu aplikacja zapyta czy zmniejszyć rozdzielczość ekranu, wybieramy tak po czym startuje test.

 

Mowiac o sterownikach Omega mialem namysli drivery 3rd party ATI Omega drivers, z tego co pamietam dopiero ktorys tam z kolei zatrybil i zniknely wszystkie problemy, sprawdzilbym rowniez directx, aktualizuj wszystko co zwiazane bezposrdenio z grafa i chipsetem.

Ta karta jest bardzo upierdliwa, acha i napisz na jakim OS jedziesz teraz, ja ja konfigurowalem na Win 7

 

Pozdro,

Zrobiłem benchmark na Catalyście, zainstalowałem Omega Drivers (wywaliłem Catalyst) i chyba jest nieznaczna poprawa - zbyt mała, by cieszyć się płynną grą. po aktualizacji Directx gra osiaga 30 fps w miastach i 40 poza nimi. Czyli - można "jakoś" grac, ale chciałbym osiągnąć więcej. Rzecz jasna, o ile na tym sprzęcie jest to możliwe. 

 

 

Winodws XP SP3. Pozostaje mi do zrobienia chipset, ale ku temu drugi użytkownik komputera musi zgrać swoje zdjęcia. Dziś wieczorem najwcześniej dam odpowiedź. Mam nadzieję, że to awaria grafiki, wymienić ją to nie problem. Rozglądałem się już za radkami 9600, w cenie do 20 złotych. Ale - oby to był problem grafiki.

 

http://zapodaj.net/6ac7579ff70fa.bmp.html

 

 

Edytowane przez arystotelefones
Link to post
Share on other sites

Errors found: 0, wiec pamiec masz w porzadku, pokombinuj ze sterami chipsetu, problem naprawde jest do rozwiazania ale trzeba sie troche pobawic, myslalem ze mnie krew zaleje kiedy mialem ta karte puscic pod win 7 ale finalnie sie udalo, do tej pory klient nie zglaszal problemow. To karta na AGP wiec ze sterami do tego ciezko,

 

 

Omega drivers ver. 4.8.442

http://www.softonic.pl/s/ati-radeon-9550/windows-xp

 

Daj znac wieczorem czy cos sie zmienilo,

 

Pozdrawiam,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Errors found: 0, wiec pamiec masz w porzadku, pokombinuj ze sterami chipsetu, problem naprawde jest do rozwiazania ale trzeba sie troche pobawic, myslalem ze mnie krew zaleje kiedy mialem ta karte puscic pod win 7 ale finalnie sie udalo, do tej pory klient nie zglaszal problemow. To karta na AGP wiec ze sterami do tego ciezko,

 

 

Omega drivers ver. 4.8.442

http://www.softonic.pl/s/ati-radeon-9550/windows-xp

 

Daj znac wieczorem czy cos sie zmienilo,

 

Pozdrawiam,

Panie kolego, tę wersję już zainstalowałem, ale wpadłem na pomysł,by przeinstalować grę. Trafiłem. Twoje recepty przyniosły sukces. Wygląda na to, że gra przywróciła swą płynność. 40-60 fps udaje mi się uzyskać. Wygląda na to, że nie muszę bawić się w chipset. Tematu jeszcze nie zamykam. 

Daj znac wieczorem czy cos sie zmienilo,

 

Pozdrawiam,

Tak jak napisałem, stary dobry Morrowind działa idealnie, a ponadto nie przycina się już youtube. Moje problemy uważam za rozwiązane.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...