Skocz do zawartości

Zakup grafiki pod grę Skyrim i... Life is Strange


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bastazar,

Recommended Posts

W obu wymienionych grachinteresuje mnie 60 klatek na sekundę w wysokich i rozdzielczości 1440x900. Ile kosztowałaby karta pod te gry, i jakie modele powinny mnie interesować? Obecnie mam GeForce 9500 GT 512 MB - tak, to tragedia :)

 

Chcę wydać możliwie najmniej. Myślę o nówce.

 

Procesor - kupię C2D E8500 z aukcji, zamiast obecnego E4500.

http://allegro.pl/promocja-intel-core-2-duo-e8500-3-16ghz-6mb-rok-gw-i5619168050.html

 

RAM: 2GB.

 

Proszę o porady

 

 

Link to post
Share on other sites

Za 300 znajdziesz HD7770.

Prawie 400 nówka na ceneo, ale ok. Jeżeli to spełnia moje wymagania (wysokie detale, energia), to pewnie pomyślę o zakupie. Proszę zostawić jeszcze jakiś czas temat otwartym.

Za 300 znajdziesz HD7770.

Hmm, czy myślisz, że opłacałoby mi się poczekać koło roku, i za tą samą cenę uzyskać wyraźnie(30-50 %?) wydajniejszy sprzęt?

I w drugą stronę - za niższą cenę, tej samej klasy sprzęt? Jak to jest z grafikami?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Generalnie ze sprzętem jest tak, że ile nie poczekasz, to zawsze będzie dylemat, czekać jeszcze, czy kupić od razu? Za rok zapewne będą karty w Twoim przedziale cenowym, które 7770 zjedzą na starcie, ale to kolejny rok czekania, a tak czy siak pojawią się następcy, którzy obniżą ceny poprzednich kart i znowu będziesz zadawał sobie pytanie, czy nie warto poczekać.

 

Skyrim chodzi w wysokich detalach na rozdzielczości 1680x1050 u mnie na leciwym GF 9800GT 1024MB więc HD7770 będzie na prawdę dobrym wyjściem, a niezłe sztuki znajdziesz już za 230-250zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie ze sprzętem jest tak, że ile nie poczekasz, to zawsze będzie dylemat, czekać jeszcze, czy kupić od razu? Za rok zapewne będą karty w Twoim przedziale cenowym, które 7770 zjedzą na starcie, ale to kolejny rok czekania, a tak czy siak pojawią się następcy, którzy obniżą ceny poprzednich kart i znowu będziesz zadawał sobie pytanie, czy nie warto poczekać.

 

Skyrim chodzi w wysokich detalach na rozdzielczości 1680x1050 u mnie na leciwym GF 9800GT 1024MB więc HD7770 będzie na prawdę dobrym wyjściem, a niezłe sztuki znajdziesz już za 230-250zł

 

Kupię kartę GTX 550 Ti pod Life is Strange, po Skyrima nie sięgnę i tak przez rok (studia, praca), a potem pomyślę o "karcie, która zje moją 7770". Tak, 7770 to dobry wybór, lecz poczekam. A kto wie, może ów 550Ti podźwignie i Skyrima? Generalnie, graczem przez duże "G" nie jestem, mało w co grywam. Także kupuję docelowo pod te dwie gry.

 

Druga sprawa, rutunowa: PCI-E to złącze uniwersalne, czyli nie muszę się martwić o kompatybilność?

Edytowane przez arystotelefones
Link to post
Share on other sites

W przypadku Skyrim to da się pograć na b.wysokich full-Hd tylko bez fxaa na hd 5850 w konfiguracji z qx9650 i 3gb ramu 40-50 kl/s

niedawno sprzedawałem na części a przedtem sprawdzałem właśnie w Skyrim, więc zapewne w takiej rozdzielczości wystarczy każda karta podobna wydajnościowo do wymienionej, na gtx 550 ti również grałem tyle że podłączone na dsub w hd ready + i3 550 na wysokich już lagowało. Co do pci-e działa z każdym innym pci-e niezależnie od wersji choć ponoć w przypadku ver.3.0 do 1.0 karta bez dodatkowego zasilania może być ograniczana.

I dobrze też by było abyś dorzucił ze 2gb ramu a do 400 zł można wyrwać z nówek r7 250x.

Edytowane przez macf2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak piszę, poczekam z kartą do Skyrima, ideałem byłoby 60 fps, a jeżeli mogę je spełnić za rok, nie widzę problemu.

Na razie szukam 550Ti (albo 6770 bodajże) pod Life is Strange i nowego zasilacza, obecny ma 300W. RAM również na dziś dzień nie wchodzi w grę, zresztą Skyrim obsługuje maximum 3 GB.

 

Dziękuję Panom za pomoc.Temat do zakmnięcia.

Edytowane przez arystotelefones
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...